slecna
03.08.09,11:24
ahojte

chcela by som poprosit o nejake rady ohladne kupy auta.
Neviem co je vyhodnejsie ci leasing alebo cez uver.

Ďakujem
Silvia888
05.08.09,18:44
Rozdiel medzi leasingom a úverom:

1. Leasing
- vozidlo nie je Vaše takže ho nemôžte predať kedy chcete, lebo je naň uplatnené záložné právo. Možnosť predčasného splatenia leasingu sú aj vysoké poplatky.
- v leasingovej splátke máte aj zákonné a havarijné poistenie. I keď havarijné poistenie sa naozaj neoplatí,lebo konec koncov, keď sa niečo stane, nikdy nedostanete napr. pri krádeži hodnotu auta, ale len pomernú časť. Keby ste nemali finančné prostriedky na predčasné ukončenie, museli by ste nájsť pokračovateľa čo je dnes problém. A keby ste odstúpili od leasingovej zmluvy tak peniaze do vtedy vložené prostredníctvom splátok nedostanete všetky naspäť.

2.Úver účelový na vozidlo
- ručíte vozidlom. Musíte mať havarijné poistenie. Úroky sú nižšie ako pri bezúčelovom úvere. Avšak s autom nemôžte manipulovať (predať), pokiaľ nesplatíte úver.

3. Bezúčelový úver
- neručíte vozidlom. Nemusíte platiť havarijné poistenie. Vozidlo môže predať kedykoľvek a úver platiť ďalej. Odporúčam alternatívu, vždy držať hodnotu úveru v takej výške ako je hodnota vozidla. Keď vozidlo stráca na hodnote treba ho predať, vyplatiť úver a môžte si vziať ďalšie vozidlo, bez toho, že by ste mali na krku leasing alebo nesplatený úver.


Pekný deň
durisovad
05.08.09,19:30
Ak by som nemala dost svojich penazi na kupu auta, radsej by som si vzala uver ako platit leasing. Uz som pocula o viacerych pripadoch, kedy auto zmizlo tesne predtym ako sa mala zaplatit posledna splatka. Od poistovne dostala plnenie leasingova spolocnost.