kapadelta
03.08.09,11:54
Ahojte poraďáci,

chcela by som sa opýtať, či náhodou nemáte niekto skúsenosť s ck Karya tour. Je na Slovensku nová a ponúka veľmi výhodné pobyty do Turecka. Ďakujem za každé info.
Peterkrk
04.08.09,11:14
Osobne s ňou skúsenosti nemám, ale náhodou som včera čítal toto:
http://www.nadovolenke.sk/viewtopic.php?f=44&t=3207&p=24234&sid=e44961994ff21f1e3781781430e72756
belia
13.05.10,12:05
JA tak isto plánujem dovolenku s Karya tour. Nenapíše niekto čerstvé skúsenosti s touto CK.
SVK
18.05.10,07:34
Karya prisla na Slovesnko po tom, ako mala problem na Ukrajine a v Madarsku. Stretol som sa s ich delegatom a mal na cestovku tazke srdce. Mali vela prehadzovani zo zakupeneho hotela do uplne ineho. Opatrnost je na mieste.
Margaréta35
18.05.10,16:45
boli sme cez túto cestovku v Turecku,a všetko bolo OK
ivica linda
25.05.10,19:37
!!! KARYA TOUR POZOR !!!
Ahoj,
minuly tyzden som zazila dovolenku so spominanou cestovkou a bola to najhorsia dovolenka v mojom zivote. Objednala som si zajazd na zaklade informacii v ich katalogu, hotel **** a to co som dostala, bolo ......, HROZA. CK nam poskytla katalogom klamlive info, po prichode do turecka nas ubytovali doslova na stavenisku. Presťahovanie do ineho hotela sme si museli vytelefonovat sami, lebo delegatka bola totalne neschopna, drza a arogantna a smiala sa nam do tvare. Vrcholom bolo, ked nam pod hrozbou, ze nas nevezme do autobusu, ktory nas mal prestahovat, dala podpisat papier, ze sa vzdavame naroku na kompenzaciu za nesplnene podmienky. Spominany papier na nas vytiahla uz ked sme boli vsetci zbaleni a cakali sme na autobus.
Ja by som nikdy nevyuzila sluzby tejto cestovky. Moja dovolenka s nou bola "JEDEN VELKY PODVOD". S Karyou uz nikdy na dovolenku nepojdem !!!
gabikagg
01.06.10,08:55
My sme boli vlani s Karyou v Alanyii a bolo to perfektné.
Máme dobré skúsenosti so slovenskými aj rakúskymi CK a Karya bola na úrovni AT.
Starostivosť delegáta bola vzorná, na rozdiel od napr. Koaly.
Ubytovanie a služby, všetko O.K.
danielkax
09.06.10,09:31
Bola som s nimi vlani a bola som nadmieru spokojná
Daniela
Margaréta35
09.07.10,12:11
tak a máme po Egypte,mali sme letieť zajtra
zalobaba
09.07.10,12:30
tak a máme po Egypte,mali sme letieť zajtra

čo tam po Egypte, možno aj po Eurách.....:mee:
willma
09.07.10,12:34
cestovka je poistená proti krachu, a pokiaľ som počúvala, tak problém sa vyskytol u jej tureckého partnera.
Margaréta35
09.07.10,12:37
našťastie bola cestovka poistená,tak hám euráče vrátia
jojom
09.07.10,12:44
Dufajte.
Ja som bol naposledy z cestovkou roku pána dáávno. Dnes radšej sadnem do auta a v chorvátsku, sa ubytko nájde, v Taliansku tiež a vždy sme sa dohodli na dobrej cene. Dokonca som tu niekde videl že niekto chodí do Thajska bez cestovky. Prečo platiť niekomu kto vás nakoniec chtiac nechtiac obtiahne o peniažky ktoré si sami poctivou prácou zarobíte.
I never.
milada40
09.07.10,14:13
prave citam, ze dnes ohlasili bankrot
Mon252
09.07.10,14:52
No jasne,cestovka bola poistena na dajme tomu 500 000 eur a predala zajazdy 7000 ludom cize jednoducha matematika: kazdy dostane 71,- EUR. Bohuzial,aku CK si Slovac zvolila,take odskodne dostane :-( :(
Rozalka
09.07.10,17:28
tak a máme po Egypte,mali sme letieť zajtra

Možno je to takto lepšie, než by vás v E. vyšupli z hotela alebo by ste čakali, či a ako sa dostanete domov ....
Zita5
09.07.10,17:30
cestovka je poistená proti krachu, a pokiaľ som počúvala, tak problém sa vyskytol u jej tureckého partnera.

Turecký partner vyhlásil bankrot a peniaze sú fuč aj s partnerom .
Rozalka
09.07.10,17:41
OFICIALNE VYHLASENIE KARYA YOUR

09.07.2010.
Vážení klienti a obchodní partneri,


CK KARYA TOUR, s.r.o. sa práve dozvedela o úpadku spoločnosti SUNSPOT SEYHAT LTD STI v tureckej Antaliyi, s ktorou mala uzavretú Zmluvu o sprostredkovaní služieb
v cestovnom ruchu. Spoločnosť SUNSPOT bola našou incommingovou agentúrou, ktorej sme prevádzali platby klientov za účelom úhrady ubytovania a transferov.

CK KARYA TOUR, s.r.o. sa pokúšala vzniknutú situáciu riešiť uzatvorením zmluvy
s novou incommingovou spoločnosťou a za tým účelom prebiehali rokovania s dvomi nadnárodnými spoločnosťami. S poľutovaním Vám však musíme oznámiť, že rokovania boli neúspešné a aj naša spoločnosť sa dostala do úpadku.

Naša spoločnosť má uzavreté poistenie zájazdu pre prípad úpadku
(poistenie insolventnosti ) so spoločnosťou Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.,
na ktorú sa môžu klienti so svojimi nárokmi na náhradu zaplatených a neposkytnutých služieb písomne na adrese:
Dostojevského rad 4, 815 74 Bratislava
s doložením Zmluvy o obstaraní zájazdu a dokladu o zaplatení.

Klienti, ktorí sú v zahraničí a potrebujú pomoc, sa môžu obrátiť na
Mondial Assistance na tel. čísle: 00420 2 83002 805, ( príp. 00421 2 5293 3113).

Ďakujeme Vám všetkým za spoluprácu a pochopenie, že problémy nenastali na našej strane a dozvedeli sme sa o nich žiaľ až príliš neskoro na to, aby sme dokázali vzniknutú situáciu zvrátiť k spokojnosti nás všetkých.


KARYA TOUR, s.r.o.
majovrabel
11.07.10,04:55
nuz ja teda neviem... ale mam pocit, ze to povinne poistenie bol jeden velky podvod... Isty prisun penazi poistovniam a teraz ked je prvy problem, tak sa ukazuje, ze to je absolutne nedostacujuce... S Allianzom mam osobne zle skusenosti, takze som mozno zaujaty, ale povedat rodicom s malymi detmi, ze nech si za ziadnu cenu nic neplatia, lebo im to nepreplatia je dost o hovne pristup...
Macka
12.07.10,08:00
nuz ja teda neviem... ale mam pocit, ze to povinne poistenie bol jeden velky podvod... Isty prisun penazi poistovniam a teraz ked je prvy problem, tak sa ukazuje, ze to je absolutne nedostacujuce... S Allianzom mam osobne zle skusenosti, takze som mozno zaujaty, ale povedat rodicom s malymi detmi, ze nech si za ziadnu cenu nic neplatia, lebo im to nepreplatia je dost o hovne pristup...
nenadarmo sa hovorí 2x meraj a raz rež. Vždy pred dovolenkou si treba ujasniť či cestovať cez CK, alebo bez. Ak už teda cez CK, lebo nie do všetkých destinácií sveta sa to podľa mňa individálne oplatí /Egypt, Tunisko.../ si treba CK preveriť, preveriť, preveriť! A cestovať s veľkou, overenou CK! Dnes už to s pomocou internetu myslím, nie je problém. Len keď my sme takí nepoučiteľní! Je mi ľúto tých dovolenkárov Karya Tour, najmä čo cestovali s malými deťmi, a keď sa k nim tureckí hotelieri takto zachovali, že ich aj s deťmi vysťahovali pred hotely!Pokazená dovolenka!
Po mojej skúsenosti cestovať bez CK /Thajsko/ to určite všetkým odporúčam. Absolutne žiadny problém/ moja znalosť AJ na mierne úrovni/, krásna dovolenka, ideš si kde chceš, kedy chceš, krásna krajina, milí ľudia, a čo si mnoho ľudí neuvedomuje aj cenovo veľmi výhodná! Najdrahšia je letenka, ostatné sa dá za veľmi rozumnú cenu. My s manželom sme takúto 3. týždňovú dovolenku absolvovali vlani a cena za zájazd komplet s výletmi, stravou, cestou, a nejakými nákupmi nás spolu vyšla 3 000 EUR, a to sme vôbec nešetrili!A pritom som nezohnala lacné letenky, pretože cena ropy v čase nákupu bola veľmi vysoká / letenky pre 2 os.skoro 1900 EUR/. Dnes sa však dajú kúpiť letenky určite lacnejšie, len treba sledovať net.Keď si to porovnám z cenami zájazdov niektorých CK, určite predražené možno aj o 40%.Thajsko som si zamilovala a určite sa tam vrátim. Je mi jasné, že nie každý má rád exotiku, a, že nie každý má odvahu cestovať bez CK, len som chcela poukázať na to, že sa to dá, a, že niektoré CK sú predražené.
Peknú dovolenku všetkým poraďákom.
220870
12.07.10,17:03
nenadarmo sa hovorí 2x meraj a raz rež. Vždy pred dovolenkou si treba ujasniť či cestovať cez CK, alebo bez. Ak už teda cez CK, lebo nie do všetkých destinácií sveta sa to podľa mňa individálne oplatí /Egypt, Tunisko.../ si treba CK preveriť, preveriť, preveriť! A cestovať s veľkou, overenou CK! Dnes už to s pomocou internetu myslím, nie je problém. Len keď my sme takí nepoučiteľní! Je mi ľúto tých dovolenkárov Karya Tour, najmä čo cestovali s malými deťmi, a keď sa k nim tureckí hotelieri takto zachovali, že ich aj s deťmi vysťahovali pred hotely!Pokazená dovolenka!
Po mojej skúsenosti cestovať bez CK /Thajsko/ to určite všetkým odporúčam. Absolutne žiadny problém/ moja znalosť AJ na mierne úrovni/, krásna dovolenka, ideš si kde chceš, kedy chceš, krásna krajina, milí ľudia, a čo si mnoho ľudí neuvedomuje aj cenovo veľmi výhodná! Najdrahšia je letenka, ostatné sa dá za veľmi rozumnú cenu. My s manželom sme takúto 3. týždňovú dovolenku absolvovali vlani a cena za zájazd komplet s výletmi, stravou, cestou, a nejakými nákupmi nás spolu vyšla 3 000 EUR, a to sme vôbec nešetrili!A pritom som nezohnala lacné letenky, pretože cena ropy v čase nákupu bola veľmi vysoká / letenky pre 2 os.skoro 1900 EUR/. Dnes sa však dajú kúpiť letenky určite lacnejšie, len treba sledovať net.Keď si to porovnám z cenami zájazdov niektorých CK, určite predražené možno aj o 40%.Thajsko som si zamilovala a určite sa tam vrátim. Je mi jasné, že nie každý má rád exotiku, a, že nie každý má odvahu cestovať bez CK, len som chcela poukázať na to, že sa to dá, a, že niektoré CK sú predražené.
Peknú dovolenku všetkým poraďákom.
Thajsko mám v pláne dobré info ďakujem.
makiki
14.07.10,03:26
moje skusenosti s cestovanim su podobne ak cestujem do cudziny Egypt, Tunisko ci SAE mam nasledujuci postup v prvom rade pozriem ceny leteniek, hotelov a ked sa rozhodnem v pohode sa da s hotelom dohodnut transfer medzi letiskom a ubytovanim :) podobne sme na dovolenke v Dubaji usetrili 2300e co je myslim dost
Martin Mocko
14.07.10,03:51
Aspoň nám tu zaviedli novodobý spôsob kombinovanej dopravy:
Tam s Karya Tour...naspäť s Allianzom.

Inak teraz sa vážne zamýšľam, či sa oplatí s dvomi malými deťmi sadnúť do lietadla a letieť do Grécka alebo Turecka cez hociakú cestovku.
makiki
14.07.10,04:30
toto je vystraha pre turistov, viacere cestovky kazde leto viac a viac dlhuju partnerom
rickman
14.07.10,05:39
moje skusenosti s cestovanim su podobne ak cestujem do cudziny Egypt, Tunisko ci SAE mam nasledujuci postup v prvom rade pozriem ceny leteniek, hotelov a ked sa rozhodnem v pohode sa da s hotelom dohodnut transfer medzi letiskom a ubytovanim :) podobne sme na dovolenke v Dubaji usetrili 2300e co je myslim dost

Len nie kazdy ma odvahu resp jazykovu vybavenost ist bez cestovky. Teda necuduj sa.

Ale zaujimalo by ma, ako ste dokazali usetrit na Egypte bez cestovky? Nie je to destinacia, v ktorej to plati opacne? (lacnejsie s cestovkou)
makiki
14.07.10,05:55
usetrili sme aj v Egypte nehovorim tolko ako v SAE ale usetrili ....
ked si monitorujes jednotlive hotelove zariadenia a komunikujes s nimi, posielas tvoje poziadavky tak si lahko vyberies ....
rickman
14.07.10,06:04
usetrili sme aj v Egypte nehovorim tolko ako v SAE ale usetrili ....
ked si monitorujes jednotlive hotelove zariadenia a komunikujes s nimi, posielas tvoje poziadavky tak si lahko vyberies ....

A letenka? Nieco pravidelne alebo ste isli nejakym dovolenkovym chartrom v ktorom bolo este volne miesto?
makiki
14.07.10,06:58
pravidelnou linkou nic extra.....
vzdy nieco lacne zozenies aj co sa tyka leteniek aj ked je to ta najvacsia polozka ....
mame stastie ze mame blizko letisko vo Viedni aj v Budapesti
Chobot
14.07.10,07:18
Aspoň nám tu zaviedli novodobý spôsob kombinovanej dopravy:
Tam s Karya Tour...naspäť s Allianzom.

Inak teraz sa vážne zamýšľam, či sa oplatí s dvomi malými deťmi sadnúť do lietadla a letieť do Grécka alebo Turecka cez hociakú cestovku.

Vieš, ľudia budú vždy chamtiví. Radšej pôjdu na zájazd s neznámou (novou) cestovkou o 50 EUR lacnejšie, než by si mali vybrať zabehnutú spoločnosť. Veď Karyo Tours bola v OR zaregistrovaná len v októbri 2009 a ľudia sa ulakomili na ich lacné zájazdy.
Macka
14.07.10,08:02
Thajsko mám v pláne dobré info ďakujem.
tak to v dobrom závidím, ja tak najskôr o 2 roky. dobré info z ktorého som čerpala a úžasní ľudia ,ktorí mi svojim radami, podobní ako tu na porade, veľmi pomohli zrealizovať túto neskutočnú dovolenku je na: www.orbion.cz (http://www.orbion.cz)
a tuto som bola ubytovaná ja, absolutná spokojnosť, majitelia Česi a ostrov Koh Samiu užasný! http://www.hotel-thajsko.cz/
Nie žeby som nahovárala na pobyt v tejto rezidencii, ale kto ide do Thajska prvýkrát , určite odporúčam. Jediná malá nevýhodička, že nie je priamo pri mori,/ asi podla mojho názoru tak 300m/ ale v takom malom palmovom lesíku,a je tam úžasne!!! A ako leteckú spoločnosť odporúčam Eva Air s odletom z Viedne!Letenky sa dajú u nich kúpiť či už do BKK, alebo priamo na niektoré ostrovy, a to bez prestupov! perfektná obsluha, všetko na úrovni.
Už som asi mimo témy, pôvodne sa tu rozoberá CK Karya tour, prepáčte,len keď ja to Thajsko milujem! Češi už túto destináciu odhalili, my Slováci ešte celkom nie.Boli by ste prekvapení, koľko čechov tam žije a podniká!
Tak pekné plánovanie želám, aj to je jedna úžasná časť dovolenky, ja som to plánovala takmer rok!
A ešte čo sa jazykovej vybavenosti týka, do Thajska ja v podstate ani nepotrebujete, tam kde sme bývali my/ odkaz vyššie/ sú majitelia Češi, a vo všeličom nám pomohli! Aj obyčajní Thajci jazyky až tak nevedia a nie je problém sa s nimi dohovoriť! A tiež existuje jedná cestovka priamo v Thajsku s českým vedením ,ktorá vám zabezpečí dovolenku na mieru aj s letenkami ,cestovaním po krajine, pomocou v prípade, že sa niečo stane. A vyjde to lacnejšie ako s tými našimi cestovkami.Asi to fakt chce len odvahu.Kto ale raz vyskúša, už ináč cestovať nebude chcieť...Vlastná skúsenosť.
Chobot
15.07.10,09:01
Neviem sa zbaviť pocitu, že išlo o vedomú činnosť smerujúcu k získaniu balíku peňazí.

Vznikne nejaká spoločnosť v Turecku, ktorá bude akože zabezpečovať zájazdy. Založí si v rôznych krajinách agentúry, na SK v 09/2008. Začnú predávať lacné zájazdy, prvý rok všetko funguje v pohode, ich meno sa roznesie. Na druhý rok predajú kopec zájazdov, vyberú obrovské peniaze na budúce zájazdy a tie zrazu záhadne nie sú. Slovenská agentúra za zájazdy zaplatila tureckej cestovke, oni nič nemajú, sú platobne neschopní, ale hotely nič nedostali. Kde sú potom tie peniaze? Mali aj nejaké poistenie, ktoré zďaleka nepokrýva objem predaných zájazdov. Poisťovňa s tým nič nemá, cestovka si určuje poistnú sumu, na ktorú má byť poistená. Zákon jej prikazuje byť poistný len na minimálne 25% plánovaného objemu tržieb zo zájazdov:

(3) Cestovná kancelária je povinná dohodnúť poistenie zájazdu podľa § 9 na dostatočnú poistnú sumu vo výške minimálne 25 % ročných plánovaných tržieb z predaja zájazdov. Ak tieto tržby majú byť nižšie než v predchádzajúcom roku, cestovná kancelária je povinná dohodnúť povinné zmluvné poistenie na poistnú sumu vo výške minimálne 25 % týchto tržieb v predchádzajúcom roku.

Takže ušetrili ešte aj na poistnom.

Ešte viac ma to utvrdilo, keď som si prečítal, že majiteľom slovenskej agentúry bol turek Murat Kizilsac.

Takže elegantný podvod v medzinárodnom meradle.
rickman
15.07.10,10:40
Neviem sa zbaviť pocitu, že išlo o vedomú činnosť smerujúcu k získaniu balíku peňazí.

Vznikne nejaká spoločnosť v Turecku, ktorá bude akože zabezpečovať zájazdy. Založí si v rôznych krajinách agentúry, na SK v 09/2008. Začnú predávať lacné zájazdy, prvý rok všetko funguje v pohode, ich meno sa roznesie. Na druhý rok predajú kopec zájazdov, vyberú obrovské peniaze na budúce zájazdy a tie zrazu záhadne nie sú. Slovenská agentúra za zájazdy zaplatila tureckej cestovke, oni nič nemajú, sú platobne neschopní, ale hotely nič nedostali. Kde sú potom tie peniaze? Mali aj nejaké poistenie, ktoré zďaleka nepokrýva objem predaných zájazdov. Poisťovňa s tým nič nemá, cestovka si určuje poistnú sumu, na ktorú má byť poistená. Zákon jej prikazuje byť poistný len na minimálne 25% plánovaného objemu tržieb zo zájazdov:

(3) Cestovná kancelária je povinná dohodnúť poistenie zájazdu podľa § 9 na dostatočnú poistnú sumu vo výške minimálne 25 % ročných plánovaných tržieb z predaja zájazdov. Ak tieto tržby majú byť nižšie než v predchádzajúcom roku, cestovná kancelária je povinná dohodnúť povinné zmluvné poistenie na poistnú sumu vo výške minimálne 25 % týchto tržieb v predchádzajúcom roku.

Takže ušetrili ešte aj na poistnom.

Ešte viac ma to utvrdilo, keď som si prečítal, že majiteľom slovenskej agentúry bol turek Murat Kizilsac.

Takže elegantný podvod v medzinárodnom meradle.

To dava zmysel! Zalozme si cestovkuuu :) :D. A ludi nechame niekde inde, nech to nie je az take podozrive ;). A pokial je ta turecka spolocnost vlastnena nejakou seychellskou (aka offshore), tak je vymalovane..
makiki
15.07.10,10:48
a toto je o tom co tvrdim uz par rokov treba obmedzit podnikanie cudzincov na Slovensku a vytvarat co najlepsie podmienky pre Slovakov.....
viem ze vela ludi sa len zasmeje a napise ze som blazon ale moj nazor je taky
makiki
19.07.10,05:31
slabikar
22.07.10,20:24
nechapem ludi, cmo idu na dovolenku s neznamou cmestovkou a len preto aby usetrili par EUR. smiesne