susie1
03.08.09,14:04
Ahojte,
potrebovala by som poradit ako mam postupovat ,ked si myslim ze ide o zanedbanie lekarskej starostlivosti.priatel mal pred mesiacom pracovny uraz,zlomil si klucnu kost...v nemocnici ho vysetrili a poslali domov za 3 dni bol na kontrole a tam sa zaskakujuci lekar divil preco ho hned neoperovali tak si ho nechali v nemocnici kde hned podstupil operaciu ....doktor ktory ho operoval sa par krat pri vrtáni netrafil a nakoniec mu klucnu kost zdrotovali.y jednej stranz mu nechtiac klucnu kost drotom prerazili..rana sa mu stale zapaluje a na tej prerazenej strane mu drot derie kozu lekar mu na kontrole oznamil ze ak sa mu to prederie tak sa ma ukazat ...dobral uz 3tie antibiotika v piatok na kontrole mal ranu (4tyzdne po opracii )hrozne zahnisanu sestricka mu povedala ze to ma podkoznu vyrazku a kazali mu dojst dnes.dnes iny doktor zhrozene konstatoval preco mu nezobrali vzorku na laboratorne vysetrenie ze ma akutny zapal a budu ho musiet znova operovat lebo ta cast co mu nechtiac prerazili mu trie o kost a drvy ju tym vznika zapal a deformuje sa rameno ....neviem ci toto mozem povazovat za zandbanie lekarskej staroslivosti ale po mesiaci od operacie sa mu stav stale len zhorsuje aj napriek mojej snahe ranu dezinfikovat,sterilizovat a cistit ....
dakujem zuzana
silviaz
03.08.09,12:11
Ano mozes to povazovat za pochybenie a minimalne na staznost na danu instituciu alebo osetrujuceho lekara je to opodstatnene.

Pozri si stranku urad dohladu nad zdravotnou starostlivostou, najdes tam vsetky potrebne informacie aj tlaciva. pripadne im zavolaj a vsetko ti vysvetlia.
www. udzs.sk
vela stastia
pasuliatko
03.08.09,16:34
určite by som sa šla šťažovať a podala by som sťažnosť.
wegamizi
03.08.09,17:20
Toto je priklad zo Slovenska? Hrozneeee. Pisat, stazovat sa vsade, kde sa len da, aj na ministerstvo zdravotnictva a nenechat to tak, ved to je na zaplakanie. Prepac, ale aj zverolekar by to snad urobil lepsie.:eek::eek::confused::confused:
Tu sa neobzeraj na postup, rob vsetko, snad nieco pomoze, drzim palce.
BXLmiami
04.08.09,06:02
určite by som sa šla šťažovať a podala by som sťažnosť.
Teda Pašuliatko,ty si darček,na každom fore len sťažovať sa a sťažovať sa.Celkom sa teším,ked nastupiš ako sestrička,čo budeš potom vravieť.:):)
BXLmiami
04.08.09,06:30
Ešte k tomu článku-predpokladám,že dokumentáciu máš,treba dať formálnu sťažnosť na postup lekára na urgente,na riaditeľstve tej nemocnice,kde bol prvý raz vyšetrený.Predpokladám,že bol robený rentgen a ten snímok je k dispozícii,takže sa dá skontrolovať,či tá zlomenina tam už bola.Mechanizmus pri uraze totižto može byť aj taký,že človek niečo ,,načne" a následne o 2-3 dni pri neopatrnom pohybe ,,dokončí".Ale ak bol snímok,tak je to zdokumentované.Tá operácia-k tomu sa nevyjadrujem,mám len názor z jednej strany,ale k tomu hnisaniu-to sa stáva,že sa do rany dostanú bakterie,tie su všade okolo nás.Otázka je na adekvátnu liečbu a antibiotiká a dosť ma zarazilo,že si povedala,že čistím to ako môžem.Ako je možné,že máš prístup do infikovanej rany?Prevazy by mal robiť len lekár a tu by som videla slabé miesto akejkoľvek Tvojej sťažnosti.Ako dokážeš,že si to neinfikovala ty neodbornými zásahmi?Ako lekár je toto prvá vec ktorú urobím,že nedovolím rodine,aby sa v tom prplala.To neber ako spochybnenie ale ako realitu,pretože ked dojde na akékoľvek lámanie chleba,budu toto otázky na stole.
pasuliatko
04.08.09,08:27
Teda Pašuliatko,ty si darček,na každom fore len sťažovať sa a sťažovať sa.Celkom sa teším,ked nastupiš ako sestrička,čo budeš potom vravieť.:):)

ja v nemocnici robiť nebudem:--- a čo iné ostáva robiť ľuďom keď sú lekári takí?
BXLmiami
04.08.09,08:39
A kde budeš robiť,tak načo študuješ zdravotku.Práve ty s Tvojimi morálnymi zásadami by si mala nastupiť do nemocnice ako vzor.mimotemy