fiunko
03.08.09,14:16
Zdravím poraďáci,
chcel by som sa s vami poradiť ohľadom akuálnych cien na vybrané stavebné činnosti, všetky ceny vrátane DPH, materiál+práca:
- vnútorné omietky Baumit, 1,5cm, vápennato-cementové, ručne, cena za 1m2 250Sk, strojne 280SK/m2
- kontaktný fasádny systém Baumit alebo Terranova, EPS 8cm, silikónová omietky 1,5mm, cena za 1 m2 950Sk
-sadrokartón, montáž na krov s 12cm medzerou, parozábrana, cena za 1m2 400SK,
- podlaha Baumit v zložení 5cm tvrdený polystyrén, separačná fólia, vrecovaný poter Baumit, cena za 1m2 720SK.

Sú podľa vás tieto ceny reálne?
220870
03.08.09,17:18
Vrecovaný poter:eek::D:D:D nenormálna cena.
Svet-Financii.sk
03.08.09,17:42
to sú ceny v BA? podľa dosť vysoké, sadrokartón musí ísť pod 250sk/m2 , ja som tak platil za isover 16+6, alufolia, sadrokartón.
fiunko
04.08.09,05:16
áno, ceby sú vlastne v BA, dom staviam v Malinove, 14km od BA
ski555
04.08.09,13:28
omietky priznám sa neviem,ale sadrokarton ak je aj s materiálom nie je zlá cena,cca 250 Sk sa berie len za prácu,s materiálom sa do toho nikto nevtesná
KEJKA
11.11.09,15:28
a co stojí poter?, nechcem zadavať duplicitne, otázka je tu:
http://www.porada.sk/t121115-problemy-s-poterom.html#post1206439 posledný príspevok.

Dakujem
220870
11.11.09,15:33
Aký z akého materiálu? cement + piesok?+ Plastifikátor?
KEJKA
11.11.09,16:23
Aký z akého materiálu? cement + piesok?+ Plastifikátor?
citujem z wbstranky. Do ponuky mi dali cenu 12 EUR, na stránke maju zimnu akciu 9 EUR..................
http://www.konkrit.eu/index.php?action=sluzby
citujem:
Nami poskytované služby sú v najvyššej možnej kvalite, práve vďaka použitými vyspelými technológiami. Štandardom pre vyhotovenie betónových podláh je u nás dieselový dopravník betónovej zmesy "MIXOKRET" nemeckej výroby Brinkmann DC 260/45 (http://www.konkrit.eu/konkrit/brinkmann.pdf).
Spojením s dlhoročne overenými pracovnými postupmi pridržiavajúcich sa súčasných európskych noriem, Vám vieme poskytnúť pomerne rýchlo vyhotovenú betónovú podlahu cca 250m2/deň s rovinatosťou 2mm/2m2, vhodnú na kladenie dlažby,PVC,parkiet,plávajúcej podlaty....
Náš materiál používaný pri tvorbe cementových poterov sa skladá z kvalitného štrku o zrnitosti 4mm pri ktorom nehrozí aby bol poter hrboľatý alebo s trhlinami. Takisto k zvýšeniu kvality poteru prispieva aj plastifikačná prísada "plastifikátor", ktorý zlepšuje pružnosť a pevnosť betónu. Hlavnú zložku poterov tvorí cement, ktorý je spolu so štrkom a plastifikátorom miešaný a následne dopravovaný mixokretom až do vzdialenosti 100m a výšky 35m. Takto spracovaný materiál je okrem kladenia dlažby predovšetkým vhodný aj na podlahové vykurovanie, ktoré sa práve najlepšie osvedčilo v spojitosti s cementovými potermi.
Naša firma využíva pri realizácii poterov výhradne iba certifikované materiály či už sádrové spojivá alebo značkový cement Holcim, ktorý ako jeden z mála cementov spĺňa systém manažérstva kvality podľa normy STN EN ISO 9001/EN ISO vďaka čomu je potom vyhotovený poter pevný a bez mikrotrhlín ako je to v prípade lacnejších a podradnejších značiek.