jaja8008
03.08.09,15:09
Doby den,

xcem sa iba uistit, so zamestnankynou mame PP na dobu urcitu ktora uplynie koncom augusta a rozhodli sme sa nepredlzit a nepokracovat v PP. Kedze je dlohodobo PN a urcite bude este aspon do konca roku, teda nebude v praci, mam jej dat na vedomie ze uz pracovny pomer s nou nepredlzime? mam jej poslat pisomne vyrozumenie ze podla par. 71 jej prac pomer uplynie a ze s nou uz "nepocitame" a PNku postupit socialke?

dakujem,

jana
Tweety
03.08.09,13:13
Doby den,

xcem sa iba uistit, so zamestnankynou mame PP na dobu urcitu ktora uplynie koncom augusta a rozhodli sme sa nepredlzit a nepokracovat v PP. Kedze je dlohodobo PN a urcite bude este aspon do konca roku, teda nebude v praci, mam jej dat na vedomie ze uz pracovny pomer s nou nepredlzime? Nemusíš(nie je to zákonná povinnosť) zaslať oznámenie, že nepredlžíte dobu určitú , PP skončí dobou určitou. mam jej poslat pisomne vyrozumenie ze podla par. 71 jej prac pomer uplynie a ze s nou uz "nepocitame" a PNku postupit socialke?
Doklad o DPN po 10KD postupujeme SP, takže tam už doklad je. dakujem,

jana
Odpovede v texte.
Misicka21
03.08.09,13:14
tak to robím aj ja, oznámim zamestnancovi skončenie ku dňu podľa pracovnej zmluvy a rozviažem PP aj cez PN.
jaja8008
03.08.09,13:21
dakujem, o to mi islo, ze vlastne ci jej musim oznamovat skoncenie alebo nie podla ZP, lebo je mi divne ze chuderka ked dojde po PN do prace a ja ju otocim ze ved vy tu uz nepracujete... a nebude vlastne ani vediet...

a k tomu dokladu - :) ano, ten uz na socpoit maju :)) to bol sek.

vdaka este raz
veronikasad
03.08.09,13:25
dakujem, o to mi islo, ze vlastne ci jej musim oznamovat skoncenie alebo nie podla ZP, lebo je mi divne ze chuderka ked dojde po PN do prace a ja ju otocim ze ved vy tu uz nepracujete... a nebude vlastne ani vediet...

a k tomu dokladu - :) ano, ten uz na socpoit maju :)) to bol sek.

vdaka este raz
Oznámila by som jej, že jej v zmysle prac. zmluvy končí pracovný pomer dohodnutý na dobu určitu dňa - že s ňou zamestnavatel už nepočíta, tomuto slovnému spojeniu by som sa vyhla.
Ak jej to zdravotný stav dovoluje, treba ju vyzvať aby sa dostavila do firmy k ukončeniu prac. pomeru a podpísaniu s tým súvisiacich dokumentov /ELDP .../