matias123
03.08.09,18:03
Ahojte všetci.. som tu nový tak to tu ešte nepoznám, ale potrebujem poradiť..

Ako FO som si prenajal byt, kde som zaplatil okrem prvej mesačnej splátky bytu, aj depozit vo výške 335 eur. Ten mi mal byť vráteny mesiac po ukončení nájmu. Nájom som ukončil 28.6.2009.... v zmluve bolo stanovene, že výpovedná doba začnína plynúť od 1 dňa následujúceho mesiaca. čiže to je 1.7.2009. ale už je 3.8.2009 a ja tie peniaze stále nemám. Majitelovi sa stále nemôžem dovolať. Mám nejaké právo na úrok z omeškania alebo vôbec nejaký Úrok?..

Ďakujem Vám všetkým a sorry že je to také dlhé...
Milan Benka
03.08.09,18:26
Ahojte všetci.. som tu nový tak to tu ešte nepoznám, ale potrebujem poradiť..

Ako FO som si prenajal byt, kde som zaplatil okrem prvej mesačnej splátky bytu, aj depozit vo výške 335 eur. Ten mi mal byť vráteny mesiac po ukončení nájmu. Nájom som ukončil 28.6.2009.... v zmluve bolo stanovene, že výpovedná doba začnína plynúť od 1 dňa následujúceho mesiaca. čiže to je 1.7.2009. ale už je 3.8.2009 a ja tie peniaze stále nemám. Majitelovi sa stále nemôžem dovolať. Mám nejaké právo na úrok z omeškania alebo vôbec nejaký Úrok?..

Ďakujem Vám všetkým a sorry že je to také dlhé...

Nájom končí uplynutím výpovednej lehoty. Jej dĺžku ste neuviedli.
Ak bola výpovedná lehota 1 mesiac, depozit je splatný do konca augusta. To v prípade, že na prenajatom byte neboli žiadne škody a nájomné bolo včas zaplatené.
Ale nech sa vyjadrí aj nejaký právnik. Jeho odpoveď bude určite vyčerpávajúcejšia.