holos
03.08.09,17:51
Firma hladá niekoho kto poskytne pôžičku na rozvoj firmy cca. 20000 Euro na tri roky plus 5% urok ročne. Vyplácané štvrťročne. Zabezpečené zmluvou preverenou právnikmi. Viac info mailom jmholl@azet.sk
misomiso
03.08.09,16:05
No pockaj - nemam nic proti. Lenze ak chces pozicat peniaze, musis budit aspon minimum doveryhodnosti. To sa to zatial nepodarilo.

Najprv simulujes, ze hladas kvalitne noze, potom akoze nahodou objavis Solingen http://www.porada.sk/t112064-kvalitne-noze.html

Potom, pises, ze si vyhradnym dovozcom Solingenu. http://www.porada.sk/t116164-spravne-investovanie-co-rychlo-vymysliet.html#post1110530 Iba pripominam, ze EU legislativa uz par rokov ziadne vyhradne zastupenie nepozna, nakolko ide o volny trh.

Nasledne hladas investora. Ludia, ktori idu niekomu pozicat 600 litrov sa zvycajne zaujimaju o doveryhodnost partnera. Na vsetkych forach tohto typu jestvuju vyhladavacie funkcie. Mal by si asi najprv pozriet, co si sem vsetko popisal, pripadne niektore prispevky vymazat...
holos
03.08.09,16:16
z volným trhom máš pravdu ale ak oslovíš danú firmu že chceš aj ty dodávať ich tovar sem tak ti to neumožnia a nasmerujú ta na toho s kým majú takúto dohodu.
čo sa tíka príspevkov je pravda že neviem čo všetko sa sem dalo pod týmto nickom nakoľko ho používame viacerý z firmy. za to sa ospravedlnujem.
misomiso
03.08.09,18:01
z volným trhom máš pravdu ale ak oslovíš danú firmu že chceš aj ty dodávať ich tovar sem tak ti to neumožnia a nasmerujú ta na toho s kým majú takúto dohodu.
čo sa tíka príspevkov je pravda že neviem čo všetko sa sem dalo pod týmto nickom nakoľko ho používame viacerý z firmy. za to sa ospravedlnujem.

Umoznia. Okrem toho ich mozem nakupt z Madarska, Polska... Ale inak drzim palce, rad vidim kvalitny tovar v slovenskych obchodoch.
holos
04.08.09,06:52
doviesť od iných predajcov samozrejme môžeš ale čo cena? oni si prihodia maržu a ty keď chceš dodržať nejakú primeranú cenu tak si bez zisku. my sme zameraný len na ten najkvalitnejší ktorý je ale jasne drahší v čom je trocha problém dnes aj keď záujem je dosť veľký
misomiso
04.08.09,07:10
doviesť od iných predajcov samozrejme môžeš ale čo cena? oni si prihodia maržu a ty keď chceš dodržať nejakú primeranú cenu tak si bez zisku.

Praveze nie. Teda ja osobne nemam zaujem predavat noze, no dnes v EU (a robi sa to bezne aj mimo EU) moze kadzy maloobchodnik (alebo e-shop) nakupit napr. priamo od velkoobchodnika (importera) napr. z Polska, alebo hoci z Grecka. Taky obchodnik ma rovnake marze ako vy (respektive dokonca este nizsie), ak sedi na vacsom trhu (napr. UK) nakupuje od vyrobcu za nizsie ceny ako vy, takze ja ako maloobchodnik v Hornej Dolnej to budem mat od neho lacnejsie ako od vas. To je bezna prax. Exkluzivne zmluvy su davno minulostou.

Aj keby teoreticky chcel vyrobca dodrzat svoj slub nepredat nikomu inemu na Slovensko (ktory by bol mimochodom nelegalny), tak tymto slubom uz nie je viazany nikto z jeho zakaznikov a partnerov. Teda inymi slovami vyrobca nemoze nijako garantovat, ze jeho napr. polsky distributor nebude predavat priamo maloobchodnikom veselo po celej EU. Dnes je to zalezitost par korun na postovnom a o dva dni mas tovar, ziedne bariery, velmi jednoduche. Som vyrobca, ktory vacsinu tovaru exportuje, viem velmi dobre, o com hovorim.
rickman
04.08.09,11:45
edit: hmmm
julo222
06.08.09,16:20
O aké podnikanie sa jedná?
Možno by som vedel poradiť, alebo pomocť.
holos
06.08.09,16:52
jedná sa o veľkoobchodný predaj nožov zo Solingenu a Tokia. Firma potrebuje pôžičku alebo investora.
holos
10.08.09,15:55
pre nedostatok fin. bola už firma nútená neprijať objednávky v hodnote 10 tis. eur. čo je poriadna škoda :((
holos
19.08.09,06:35
firme sa podarilo rozšíriť ponuku o kvalitné príbory v dobrej cene.
holos
21.08.09,07:06
dakujem za reakcie na príspevok. firma už rokuje z prípadným investorom.
zmena v ponuke je že urok sa zvýšil z 5% na 9% ročne. prípadné dalšie ponuky aj tak ešte prímame.keby náhodou.
holos
24.08.09,07:43
otázka: koľko percentní úrok by bol pre investorov lákavý? 10%? 15%? či viac?
belo72
24.08.09,12:18
Mozno aj 5% ak by to bol skutocne dobry napad nieco v com by si bol jedinecny a bol by potom dopyt :) Percenta su lakave ale kazdy uvazujuci clovek si zisti do coho tlaci svoje peniaze. Ja si myslim ze investora skor nalakas na podiely ako na uroky.
holos
02.09.09,06:24
Jasne že podiely boli ponúknuté. ale zaujem bol skôr o istotu vo forme uroku.