mihand
03.08.09,19:41
Dobry vecer,
chcela by som sa spytat nasledovnu otazku:
konatel firmy prihlaseny aj ako zamestnanec firmy na polovicny uvazok by chcel pouzivat sluzobne auto aj na sukromne ucely.
Plati aj prenho zdanovanie 1% z OC auta kazdy mesiac? Este dodam ze neide o obcana SR ale o obcana ineho statu EU.
Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.
Milan Benka
03.08.09,17:43
Dobry vecer,
chcela by som sa spytat nasledovnu otazku:
konatel firmy prihlaseny aj ako zamestnanec firmy na polovicny uvazok by chcel pouzivat sluzobne auto aj na sukromne ucely.
Plati aj prenho zdanovanie 1% z OC auta kazdy mesiac? Este dodam ze neide o obcana SR ale o obcana ineho statu EU.
Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.


Platí .
mihand
03.08.09,17:58
dakujem
buldo
14.10.09,14:18
Dobrý deň, prosím o radu.
Ak zamestananec používa firmemné auto celý rok len na služobné účely a len napr. v lete mal auto aj na súkromné účely ako postupovať pri zdanení?
Je možné zdaniť ( 1 % OC auta) len za tento mesiac? Máte s tým niekto skúsenosti? Ako je to potrebné "ošetriť"? Písomná dohoda, alebo je to v pracovnej zmluve,alebo písomný súhlas zamestnávateľa na použitie vozidla, alebo ...?
Ďakujem
buldo
14.10.09,15:05
Posúvam ...
vikinka
14.10.09,16:23
(3) Príjmom zamestnanca je aj

a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,

je potrebné mať uzatvorenú dohodu o o poskytnutí služ.voz. na súkromné účely,v ktorej sú uvedené pravidlá používania na súkr.účely.
buldo
14.10.09,16:37
Ďakujem,
môžem to teda urobiť tak, že auto bude pridelené len na služobné účely. V prípade, keď zamestnanec požiada o použitie auta aj na súkromné účely, zamestnávateľ mu to písomne povolí. Na základe toho sa to zamestancovi zdaní, teda len za meisace, kedy skutočne auto použil na súkr. účely.
Jana3
05.11.09,13:10
Ja sa chcem spytat, ked chceme zdanit pouzitie PHM na sukromne ucely ako naturalny prijem zamestnanca, davam tam cenu PHM s DPH alebo bez DPH?
Diky za odpoved
Chobot
05.11.09,13:27
Ja sa chcem spytat, ked chceme zdanit pouzitie PHM na sukromne ucely ako naturalny prijem zamestnanca, davam tam cenu PHM s DPH alebo bez DPH?
Diky za odpoved

Aj s PDH. Keby si to mal platiť sám, tak by platil aj DPH.