toju
03.08.09,20:08
ahojte, prosim o info. nieje tu niekto z niketorej z bank?ide o toto. kupili sme byt, skoro po roku, sme sa dozvedeli ze predoslá kúpna zmluva s predchadzjucim majitelom je neplatna. cize nasa je neplatna tiez. ide oto ze peniaze na kupu bytu sme mali z banky,byt je zalozeny v prospech tej banky, ako sa zachova banka ked pride k tomu ze sud rozhodne o neplatnosti nasej zmluvy a urci noveho vlastika? bude vyzadovat zaplatenie zvysnej pohladavky hned ? aj ked sme v tom nevinne?
mona091
03.08.09,18:10
bude to komplikovane, v najlepsom pripade az si budes ziadat od predavajuceho spat kupnu cenu, Ti ju vrati a ostatne zavazky doriesis,
v najhorsom a najpravdepodobnejsom pripade nekonecne tahanice pocnuc policiou, konciac sudmi,

dobra sprava: poznam pripad, kedy v podobnom pripade kupujucim bola po dvoch rokoch vratena kupna suma, vsetko bolo riesene v sucinnosti s bankou, ktorej ale uver cely cas museli splacat
toju
03.08.09,18:14
hej to viem. este sme banke nic nepovedali radsej, v septembri bude uz sud o urcenie vlastnika . banka snad prihliadne na to ze som dlhorocny klient s celkom dobrou bonitou, platim pravidelne.ked im to nebudem mat z coho vyplatiti môzu mi siahnut na uspory ulozene v ich banke na terminovanom vklade?
toju
03.08.09,18:17
môze ma banka aj exekuovat, pripadne mi siahnut na peniaze ulozene v ich banke na inom ucte?
toju
03.08.09,18:19
fu si ma potesila. ja to budem platit. len mozno sa o tie peniaze za byt budeme musiet naozaj sudit, ked to inak nepojde.
mona091
03.08.09,18:19
môze ma banka aj exekuovat, pripadne mi siahnut na peniaze ulozene v ich banke na inom ucte?

1. exekucia ma svoje postupy

2. ak to mas v zmluve, tak ano,
toju
03.08.09,18:22
nie v zmluve to nemam. ja to platit budem, len sa bojim ako sa banka zachova.dakujem si ma trocha potesila
mona091
03.08.09,18:30
predpokladam, ze byt je zalozeny v prospech banky, kym je zalozne pravo, a Ty platis, banka ma vsetky plnenia zatial
vierockak
03.08.09,18:33
Naozaj nezávidenia hodná situácia. Banka si zrejme bude preverovať vzniknutú situáciu a bude sa snažiť hľadať riešenie. Ak sa preukáže, že ste v tom naozaj nevinne, dovolím si tvrdiť, že banka sa bude snažiť s vami dohodnúť na splatení zvyšnej časti úveru. Zrejme bude očakávať aj váš návrh riešenia. Vo váš prospech môže byť (ak bola) dosiaľ včasne zabezpečovaná platobná disciplína.
Držím palce.
Xanti
03.08.09,18:39
Súhlasím s tým, že je to nezávidenia hodná situácia.
Ale aj ked je TOJU v tom nevinne, tak prerobí kopec peňazí. Lebo prvé roky sa splácajú úroky ( teda tvoria väčšiu časť splátky ) a istina je zatial minimálne zaplatená.
Určite by som asi viedla další súdny spor, s tým kto predal byt aby uhradil tieto náklady. Uroky banke, poplatky banke, súdnoznalecné posudky. Lebo to nie je pár eur, čo bude Toju v strate, takým prístupom bývalého majiteľa. :eek:
toju
03.08.09,18:40
hej ja si s bankou narobit problemy nemienim. pre mna je to dolezite . som dlhoroconou klientkou. s platenim nikdy nebol problem. ja mam naschval urobene strhavanie istiny kazdy mesiac v jeden den automaticky. tak je to najlepsie. nezabudnem. platim. myslite ze to bude stacit ked im to poviem po tom sude urcenie vlastnika alebo radsej skor?vraj sa nemam unahlit, ale stale mi to vrta v hlave. povedat im to uz teraz
mona091
03.08.09,18:42
Súhlasím s tým, že je to nezávidenia hodná situácia.
Ale aj ked je TOJU v tom nevinne, tak prerobí kopec peňazí. Lebo prvé roky sa splácajú úroky ( teda tvoria väčšiu časť splátky ) a istina je zatial minimálne zaplatená.
Určite by som asi viedla další súdny spor, s tým kto predal byt aby uhradil tieto náklady. Uroky banke, poplatky banke, súdnoznalecné posudky. Lebo to nie je pár eur, čo bude Toju v strate, takým prístupom bývalého majiteľa. :eek:

to vsetko sa bude riesit v ramci sudov, a drzim palce, nech sa to dotiahne v prospech TOJI, aj keby to malo trvat dlhsie
toju
03.08.09,18:54
dakujem. taketo veci su dost na psychiku . najhorsie je ze ma to uplne odradilo od kupy dalsieho bytu. zakony su nejake cudne. neviem. dakujem.pekny vecer . dam vediet ako sme dopadli
mona091
03.08.09,18:59
dakujem. taketo veci su dost na psychiku . najhorsie je ze ma to uplne odradilo od kupy dalsieho bytu. zakony su nejake cudne. neviem. dakujem.pekny vecer . dam vediet ako sme dopadli

tieto zakony uz boli par krat kritizovane, pre kupujuceho je otazkou stastia zistit, ci naozaj je byt uplne "cisty"

(exekucie, buduce zmluvy, neopravnene nadobudnutia a pod.)
toju
03.08.09,19:01
vies. vsetko bolo ciste. lv kataster aj banka si to zistuje ked dava uvera zalohuje nehnutelnost. potom ti niekto da zalobu za neplatnost kz a je to.
mona091
03.08.09,19:08
vies. vsetko bolo ciste. lv kataster aj banka si to zistuje ked dava uvera zalohuje nehnutelnost. potom ti niekto da zalobu za neplatnost kz a je to.

nie nebolo,

nestaci mat v rukach iba list vlastnictva, to samo o sebe napovie iba momentalny stav, ktory je zapisany v katastri,

rovnocenne dolezite ako LV su aj informacie okolo vlastnikov, ktore este nie su zapisane na LV, respektive, ani nemusia byt zapisane (napr. buduca kupna zmluva), ale pritom maju dalekosiahle dosledky