rentoonn
03.08.09,21:18
cawte mam poskodeny jeden ovladac od zvukovej karty :Realtek High Definition Audio a nejde mi odstranit ho a nainstalovat novy . Viete mi prosím vas poradit?
Flinstone
04.08.09,04:16
skus v správcovi zariadení odobrať danú zvukovku zo systému. Po reštarte bude k nájdenému zariadeniu hľadať ovládač a tam ponúkni nový.
štart-ovládacie panely-systém-hardvér-správca zariadení
marco2233
18.08.09,09:19
skus v správcovi zariadení odobrať danú zvukovku zo systému. Po reštarte bude k nájdenému zariadeniu hľadať ovládač a tam ponúkni nový.
štart-ovládacie panely-systém-hardvér-správca zariadení

ak to nepojde.. v registroch zmaz vsetky kluce ku ovladacu + samotnu instalaciu.. predpokladam ze je to v program files :)
a nainstaluj ovladac nanovo.. idealne by bolo stiahnut ho priamo zo stranky vyrobcu

:)

na odinstalovanie mozes skusit Advanced uninstaller
Flinstone
18.08.09,09:29
ak to nepojde.. v registroch zmaz vsetky kluce ku ovladacu + samotnu instalaciu.. predpokladam ze je to v program files :)
a nainstaluj ovladac nanovo.. idealne by bolo stiahnut ho priamo zo stranky vyrobcu

:)

na odinstalovanie mozes skusit Advanced uninstaller
obávam sa, že pre bežného užívateľa, ktorý má problém s driverom audia nieje najlepší nápad hrabať sa v registroch... mohlo by to znamenať nenávratné poškodenie systému.
marco2233
18.08.09,09:33
ale ak mu to nejde ani odinstalovat asi inu moznost velmi mat nebude... moze sice zmazat driver z disku ale ak ma nieco zapisane v registroch tymto to nezmaze... ale advanced uninstaller by to mohol zvladnut + novy driver zo stranky vyrobcu a malo by to slapat.. pouzivat tiez Realtek High Definition Audio a nieje problem s instalaciou :)
willma
18.08.09,20:55
ale ak mu to nejde ani odinstalovat asi inu moznost velmi mat nebude... moze sice zmazat driver z disku ale ak ma nieco zapisane v registroch tymto to nezmaze... ale advanced uninstaller by to mohol zvladnut + novy driver zo stranky vyrobcu a malo by to slapat.. pouzivat tiez Realtek High Definition Audio a nieje problem s instalaciou :)
Nehnevaj sa na mňa, ale mala som možnosť nahliadnuť do registrov. tak ti poviem, ako bežný aj keď trúfnem si povedať viac menej znalý užívateľ PC by som po tvojej rade asi mala okamžite počítač na odpis. Je tam množstvo kľúčov ak som správne pochopila výraz H_KEY a do tých rýpať to by som sa ti asi veľmi pekne poďakovala za radu a s najväčšou pravdepodobnosťou by som pohľadala rady na porade ako z teba dostať odškodné za odpísaný PC a prípadne stratené údaje.
Flinstone
18.08.09,21:02
Napadá ma otázka, koľko máš rokov...
Posielať bežného užívateľa (v jazyku tvojho kmeňa Lamu) do registrov a tam mazať kľúče, pritom nedáš návod ani názov kľúča... napadá ma len... Videl si už niekedy REGISTER systému windows? Program files určite nájdeš na disku C: ale nie v registroch...
Toto je seriozny server, kde ľudia ktorí rozumejú danej téme radia tým, ktorí pomoc potrebujú... V zásade by rada mala pomôcť, alebo aspoň neublížiť. Čo sa o rade s registrami povedať nedá... malá chybička má za následok pád systému a nasleduje preinštalovanie.
Ale myslím že nieje problém kúpiť príručku systému windows... možno sa ti zíde na dlhé zimné večery.
Prezrel som si viac tvojich príspevkov, v podstate reaguješ na témy, ktoré boli vyriešené neraz aj týždeň a viac predtým a píšeš, čo bolo napísané... možno by stálo za úvahu prečítať aj predošlých 5 strán príspevkov.
marco2233
19.08.09,06:06
no ja prirucku na dlhe zimne vecery nepotrebujem... ked uz ide o to... Registre som spomenul len v pripade ak mu nejde odinstalovat ani stary ovladac.. tj da ho odinstalovat ale i tak mu ostane v registroch kluc.. tj aj ked preinstaluje ovladac nepomoze mu to...takze asi tak...+ ponukol som aj ine riesenie ... a z prispevku ktory napisal nieje jasne aky je uzivatel ... tj do akej hlbky pozna windows... su to moznosti nech si vyberie taku na aku sa citi...ci to skusi s registrami alebo nie.

A na tvoju otazku Videl si už niekedy REGISTER systému windows? .. ano videl som a dost casto ho aj vidim.. a necitas pozorne ani prispevok lebo je tam napisane
zmaz vsetky kluce ku ovladacu + samotnu instalaciu.. predpokladam ze je to v program files hlavne tu druhu cast .. k comu sa viaze to program files.
willma
19.08.09,07:52
to marco 2233 buď si nečítal môj príspevok, alebo predpokladáš že na toto fórum chodia vysoko erudovaní odborníci na počítače. Uvedom si prosím, že to tak nie je a na základe tvojich odborných rád by som si ako totál laik nedokázala poradiť s tým čo navrhuješ. sám si opäť doporučil, zmazať kľúče v registroch a to je domnievam sa podstatnejšie ako mazať niečo v program files.
marco2233
19.08.09,08:08
sak naschval som to oznacil a to koli odpovedi na predchadzajuce... program files sa vztahuje na samotnu instalaciu... a uz som to nedoporucoval len som odpovedal na prisprvok Flinstona... beriem ze registre su mozno zla volba ak uvazim ze nie vsetci sa chcu do nich pustat.. preto som tam dal aj inu moznost a ovela jednoduchsiu.. ako registre... takze ZABIDNITE NA REGISTRE OK??? odinstaluj ovladac ak sa da ak nie zmaz z PROGRAM FILES nainstalovane ovladace a skus spustit instalaciu znava. Este ma mapada jedna vec ... skor ako spustis instalaciu ovladacov resetni PC a chod do nudzoveho rezimu.... pri nabehovani Windows stlac F8 nudzovy rezim /safe mode/ a v nudzovom rezime start->ovladacie panely->system->herdware->manazer zariadeni-> odober zvukovu kartu ktoru tam mas... teda vsetko co je pod polozkou zvukove karty.. restartni PC a nainstaluj ovladac. hadam som to nenapisal zlozito.....
Flinstone
19.08.09,19:46
ako pozerám radou odobrať zvukovú kartu si len zopakoval čo bolo napísané v predošlých príspevkoch. Asi si ich nečítal... a k tým registrom už len jedna maličkosť. Ak niekto nevie odobrať nevyhovujúci ovládač, zrejme o registroch ani nepočul...
Podľa formulácie otázky a jej zložitosti sa dá predpokladať rozsah znalostí zadávateľa v danej oblasti. Dobrá rada je každá, ktorú daný človek dokáže použiť aj bez špeciálnych znalostí.
pistik71
19.08.09,20:14
skor by som sa opytal rentoonn-a, ako zistil ze ma poskodeny ovladac, a co tym vlastne myslel.
marco2233
20.08.09,05:50
Flinstone.. ale ja som mu poradil aby zvukovku odobral v nudzovom rezime .. nie v normalnom.. vo windowse to nieje vzdy to iste.. stava sa ze ak si spustis nudzovy rezim najdes pod zvukovkami aj ine ovladace ktore tam nemaju co robit a mozu robit prave problem so zvukom.. vobez to nemusi byt ovladacom zvukovky..
mamminta
25.08.09,10:57
prosím o radu....
podarilo sa mi odstranit zvuk na ntb...predpokladám, že som odinšt ovladač na audio :mee: :mee:
piše mi, že ho mám opat nainst, ale neviem odkial...... tento ntb totizto neprijima cd

dakujem
bobino38
25.08.09,11:07
prosím o radu....
podarilo sa mi odstranit zvuk na ntb...predpokladám, že som odinšt ovladač na audio :mee: :mee:
piše mi, že ho mám opat nainst, ale neviem odkial...... tento ntb totizto neprijima cd

dakujem
Ak nepríjima CD tak skús z internetu podľa typu NTB alebo ak nemáš internet tak na nejakom inom PC stiahnuť z netu a preniesť cez USB.
Yulca
13.04.11,12:36
prosssiiim poradte mi...mam pocitac,ktory ma po anglicky Windows to som zvladala az doteraz.Cistila som si disk a asi omylom som nieco vymazala a nejde mi zvuk.Dam si Zvukove zariadenia a ukaze mi ze to nemoze najst,chodte na ovladacie panely a potom kliknite na pridanie hardwaru,ale ja nemam instalacne cd.Som zufala prosiim pomozte mi niekto:mee:
KoxXxo
13.04.11,12:55
Označenie dosky?
Juraj Tlach
15.04.11,04:28
Napíš názov notebooku, alebo ak pc, tak názov základnej dosky. Všetko ti povie tento softík..
ftp://ftp.cpuid.com/pc-wizard/pc-wizard_2010.1.961-setup.exe
Stačí napísať názov zákl. dosky, z procesora podporu socket pre rýchlejšie hľadanie a tvoj operačný systém.