silviska
03.08.09,21:20
Dobry vecer, mam otazku ohladom lekarskej spravy. Moja znama bola napadnuta na ulici susedom, udieral ju do tvare, ma po tvari same modriny a nakolko je starsia (60 rokov), nosi zubnu protezu a tu jej rozbil resp. nalomil. Lekar na urgente ju vsak odmietol v ten vecer zobrat, ze vraj jej nic nie je, nakoniec ju na naliehanie jej sestry vzal na jeden den. Na druhy den rano vsak v nemocnici odpadla, neskor vracala, ale i tak ju prepustili domov. No a do spravy jej napisal, ze pocas doby liecenia v nemocnici nedoslo k ziadnym komplikaciam! Ale doslo, ved odpadla a vracala! Keby bola sama doma, nik jej nepomoze. No a do spravy napisal, ze doba liecenia je 2 dni. Ale vyzera hrozne, cela dobita, boji sa sama vyjst na ulicu, neciti sa v poriadku. Co teda robit? Znama chce podat na utocnika trestne oznamenie, ale s takouto odflaknutou spravou to nikam nedotiahne. Uz predtym bola napadnuta palicou, ale bol to "iba" priestupok a lekarska sprava opat ako teraz hovorila, ze clovek (hoci je na infarkt), je inak v "pohode". Ale ked zenu dobije chlap, tak asi v pohode nie je, ze?! Za kazdu radu, ako ma clovek v jej pripade postupovat, budem(e) vdacna(e).
pasuliatko
03.08.09,19:28
podla toho čo píšeš nemohla mať otras mozgu? určite by som sa sťažovala na toho lekára a vyhľadala iného a poradila sa s ním. a určite by som podala tresné oznámenie na toho človeka čo to urobil..ak má svedkov tak je fajn
misoft
03.08.09,20:30
Oznámiť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou oznámiť odmietnutie poskytnutia lekárskeho ošetrenia lekárom urgentného príjmu (je to jeho psia povinnosť poskytovať na urgente prvotné vyšetrenia a ošetrenia), oznámiť nesprávny postup lekára pri následnom ošetrení. Pokiaľ možno, dať ju okamžite vyšetriť iným lekárom. Pokiaľ sú svedkovia, zabezpečiť ich výpovede.
pasuliatko
03.08.09,21:35
niečo podobné sa stalo kamoške...mala autonehodu a skončila v nemocnici lebo si silno udrela hlavu. podotýkam,že bola v TT na pohotovosti. tam ked ju lekár ,,vyšetril,, jej vynadal,že jej nič nie je poslal ju preč s tým,že vraj bola opitá a preto sa tackala a bolela ju hlava. na ďalšom vyšetrení jej bolo oznámené,že mala silný otras mozgu...a určite nepožívala alkohol. aj také sú prístupy lekárov..a za to by chceli zvýšenie platu...
Andy Kralik
03.08.09,22:31
Ak sa aktualne neciti dobre - ist k lekarovi este raz. Ak sa v tomto momente neciti dobre - ist na pohotovost. Traumaticke zmeny sa mozu prejavit aj neskor. Nezanedbat to.

a potom

Podat trestne oznamenie.
Ked sa stal trestny cin, alebo je podozrenie ze sa stal trestny cin - kazdy ma povinnost podat oznamenie na policiu To znamena, nielen ona ako napadnuta, ale napriklad aj ty, ako clovek ktoremu sa zverila!

"Znama chce podat trestne oznamenie" - to je o com? Akoze poda ho za tyzden? Ked jej uz nic nebude? Ten clovek co bol s nou v nemocnici mal okamzite volat policiu. Povedat lekarovi, ze bola napadnuta a zbita, aby on zavolal policiu. Toto ma byt vysetrovane okamzite. Modriny, rozbita zubna proteza ma byt zdokumentovana. Na to je policia.

Ak si myslite ze nebola dostatocne osetrena, podajte staznost na riaditelstvo nemocnice, Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.

Ale nemiesajte - osetrenie v nemocnici je jedna vec, podanie oznamenia policii a nasledne vysetrovanie je druha vec. Samozrejme, ak sa lekar dozvedel, ze bola zbita - mal zavolat policiu, ale rovnako to mali spravit ti co tam boli s nou. Ak policia zacne vysetrovat, tak sa rany zdokumentuju aj inak ako len opisom - fotograficky napriklad. Potom sa k nim bude vediet vyjadrit znalec ako vznikli. Aj neskor. A naopak to ze "je v poriadku" a ma "dobu liecenia len 2 dni" este neznamena ze nebola napadnuta, a ze policia to nebude riestit.

Takze zaver: Oznamit to na policiu, pre buducnost okamzite, a teraz urcite co najskor!
BXLmiami
04.08.09,06:00
Nafotiť,zabezpečiť svedkov,ktorí ju vidia,ak sa momentálne necíti dobre isť za lekárom,obvodným,a požiadať ho aby to podrobne zdokumentoval a poslal ju dalej,urazovka,neurologia atd.A trestné oznámenie už malo byť podané,najlepšie ked to vidí rovno policajt,ako ten človek vyzerá.Doba liečenia 2 dni to určite nebude,závisí od lekárskej dokumentácie.
feron
07.08.09,07:08
Po lekárskom ošetrení malo byť trestné oznámenie to druhé najdôležitejšie v tomto prípade, príp.volať políciu ešte na mieste incidentu. V rámci vyšetrovania políciou treba požiadať vyšetrovateľa (ak to neurobí sám) o zhodnotenie znalcom - traumatológom, ten sa vyjadrí, ako mohli takéto následky vzniknúť.
cowboyka
09.08.09,15:25
a to jej neurobili hneď ani RTG, či náhodou nieje aj niečo zlomené? To je fakt zaujímavý lekársky postup. Síce v našom zdravotníctve neni nič nemožné - sú lekári a sú lekári. Ja by som tam urobila taký cirkus, žeby sa o mňa starali ako o prezidenta, pretože na niektorých sa inakšie ani nedá, pretože každý do berie ako banalitu, ale keby sa stalo fakt niečo vážne a oni ju pošlú domov, kto by zato niesol zodpovednosť??? Netreba to nechať takto, jednoznačne podať trestné oznámenie, nafotiť ju.
silviaz
10.08.09,05:42
no ja mam so staznostou na lekara takuto skusenost.
Uz je to hadam aj dvanast rokov. V decembri sa my zapalil zub stolicka, mala som sukromneho lekara vyborneho zub my preliecil a zavrel. To bolo 21 decembra. Samozrejme co cert nechel zub sa zapalil zrovna v case vianoc. Najprv som si vravela ze su sviatky a na pohotovost sa my ist nechce ze pockam na svojho lekara. Ten by ma za priplatok v pohode zobral lenze bol odcestovany. Ked som s nim volala povedal my ze ak sa to bude zhorsovat mam ist urcite na pohotovost a dat si zub otvorit. 25 decembra som uz kapala od bolesti opuchla my polka hlavy dostala som teplotu tak som teda isla na pohotovost. Prve co ma prekvapilo ze ma sestricka odhovarala nech este pockam. Ked som vosla a zohla sa nado mna pani doktorka zdalo sa my ze z nej citim alkohol. Na moju otazku reagovala dost podrazdene a vykricala my ako si mozem dovolit ju obvinit ze ona je diabetik a pokial neviem tak im sa to stava casto ze maju taky pach. Zahanbila som sa a drzala otvorene usta. Povedala som jej ze je to sestka dolna cerstvo zavreta. Pani doktorka zacala snazivo vrtat. Ked skoncila povedala my sajte ten zub aby z neho vsetko vyslo. Ked som tam zasla jazykom skoro ma slahlo pani doktorka my rozvrtala uplne zdravu sedmicku za tym totalne na cucky a sestky sa ani nechytila. Este my vynadala ze je to moja vina lebo som jej nepovedala ze uz mam aj osmicky.
Tak som sa nastvala ze az. Na druhy den napisala staznost odoslala bola som zavolana na presetrenie na ktorom si predstavte sestricka dosvedcila ze doktorka bola pripita. Pani doktorka bola nejako potrestana a odvolana.
Na moje velke prekvapenie som na nu za dva mesiace narazila ako na obvodnu detsku stomatologicku na opacnom konci mesta.

:confused::confused:

Viete ja netvrim ze by sa mal na lekarov robit hon ako na carodejnice alebo ze by mali do smrti platit za nejaku chybu ved ma nezabila iba my urobila s chrupu emental :) ale pre porovnanie
Praovala som ako veduca ekonom oddelenia v statnej sprave a v zmluve bolo zakomponovane ze ak ma vyhodi statna sprava za chybu ekonom charakteru tak ma uz nikdy ziadna statna sprava na podobnu poziciu nezamestna a to ani z daleka nieje tak zodpovedna a dolezita praca ako praca lekara na pohotovosti.
Alebo ak spreneverite statny majetok mozete podla zakona dostat az 15 rokov ak znasilnite zenu dostanete 5 rokov a za dva ste vonku na podmienku.
To naozaj v tomto state ma vetsiu hodnotu peniaz ako fyzicke a psychiske zdravie ?