adavu
04.08.09,06:46
Zakladám s.r.o so spoločníkom z Holandska,ktorý má ale adresu u nás na Slovensku. Chcem sa spýtať, či bude problém pri žiadaní o živnosť v časti C : údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z reg. trestov. Zistí to živnosťák na základe tých vecí čo sú tam uvedené aj u zahraničnej FO?či je potrebný ďalší postup?
zalobaba
04.08.09,06:04
Zakladám s.r.o so spoločníkom z Holandska,ktorý má ale adresu u nás na Slovensku. Chcem sa spýtať, či bude problém pri žiadaní o živnosť v časti C : údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z reg. trestov. Zistí to živnosťák na základe tých vecí čo sú tam uvedené aj u zahraničnej FO?či je potrebný ďalší postup?

Pri spoločníkovi nie je potrebné preukazovať RT.
adavu
04.08.09,06:46
ale on bude aj konateľ,a myslím že u štatutárov to nutné je...
zalobaba
04.08.09,07:24
ale on bude aj konateľ,a myslím že u štatutárov to nutné je...

Písal/a si iba o spoločníkovi. Samozrejme, že pri konateľovi je potrebné preukazovať bezúhonnosť. V prípade, ak sa jedná o zahraničnú osobu s pobytom v SR, je potrebné predložiť ŽÚ už hotový RT, zatiaľ ŽÚ nie je schopný vyžiadať si RT z prokuratúry sám. Ty predložíš hotový RT a údaje v tlačive na príslušnej strane už nemusíš uvádzať.
adavu
18.08.09,20:42
Existuje nejaký spôsob akým sa dá získať ten výpis zo zahraničného registra,či si pon musí ist spat do Holandska? nešlo by to cez ich ambasádu? za odpovede pekne dakujem:)
akina
19.08.09,04:29
Výpis z RT musí byť z domovskej krajiny a úradne preložený do slov.jazyka. Nemôže byť starší ako 3 mesiace.
adavu
20.08.09,10:31
Už je mi jasné, že to musí byt z jeho krajiny,ale ide o to, či sa ten výpis z jeho krajiny nedá ziskať nejak odtialto. Z ambasády mi napísali, že ak je na slovensku dlhsie ako jeden rok tak by mu to mala spravit naša polícia. neviem ako tomu rozummieť. Pomože teda ak tu má Holandan už vyše jeden rok trvalý pobyt?
akina
21.08.09,08:29
Ak má povolenie na pobyt v SR na dobu dlhšiu ako 6 mesiacov, výpis z RT mu vydá Generálna prokuratúra SR.
vmsux
21.08.09,19:48
Slovenske organy robia len slovenske vypisy.
Ak chce vypis z registra trestov domovskeho statu, tak to robia na velvyslanectve daneho statu. Viem, ze to robia slovenske velvyslanectva, ruske aj ukrajinske. Predpokladam, ze aj holandania to urobia. Moze to trvat aj mesiac.
adavu
21.08.09,21:06
tak...Holandská ambasáda napísala že to nerobí. Prokuratura neodpovedá:) Tak neviem. Vraj sa to dá ešte aj cez nejaký úrad v čr urobiť,ale vôbec netuším o čo ide. Inak tá ambasáda mi napísala toto:

This Embassy cannot provide your clients with the requested document.

If the person in question lives more than 1 year in Slowakia, he has to obtain this document fronm the Slowak police.

If he has left the netherlands less than 1 year ago he can request the document via COVOG, part of the Netherlands
Your client can give a familymember or friend in the Netherlands a written consent to request the required document, the municipality
of his last residence will take over the information from the form with your clients information and complete it with the information of the
municipalities data (GBA) and send it to COVOG. Within 4 Weeks he will get an answer from the Netherlands.



Ak je tu teda už viac ako rok a ma tu trvalý pobyt do roku 2013 tak by mu to mali vydať tu podla tohoto. či ako to treba vyložiť?
akina
24.08.09,05:40
Pozri môj príspevok č. 8.
adavu
25.08.09,05:30
Chcem informovať o konečnom verdikte generálnej prokuratúry:

holandský občan môže u nás získať výlučne výpis z registra trestov za SR.

Medzi štátmi EÚ sa zatiaľ vymieňajú údaje z registra trestov iba pre
trestné účely.

Slovenský občan môže v zahraničí požiadať o výpis z registra trestov za SR
prostredníctvom slovenskej ambasady. Ak Holandsko neposkytuje takú službu,
dotyčná osoba musí vycestovať
do Holandska a požiadať o výpis tam.

:(