Ester plus
04.08.09,10:32
Ak zamestnanec nemal v personálnych údajoch zaznamenané, že je v II. pilieri má to nejaký dopad na MV do SP?
macula
04.08.09,08:48
Myslím si, že to nemá žiadny dopad na MV SP
katka50
04.08.09,09:18
Ak zamestnanec nemal v personálnych údajoch zaznamenané, že je v II. pilieri má to nejaký dopad na MV do SP?
Nie-nemá.
suklova
23.07.10,06:42
Ak mi zamestnanec donesie zmluvu o dôchod.sporení II. pilier. čo mám s ňou robiť okrem toho, že mu ju založím do karty? Mám to niekde nahlásiť na sociálnu poisťovňu?
Tweety
23.07.10,06:44
Ak mi zamestnanec donesie zmluvu o dôchod.sporení II. pilier. čo mám s ňou robiť okrem toho, že mu ju založím do karty? Mám to niekde nahlásiť na sociálnu poisťovňu?
Nemusíš ju ani zakladať, nepotrebuješ ju ani založiť, ani hlásiť na SP.
suklova
23.07.10,06:46
Vďaka. :-))))
Ingrid G.
23.07.10,06:58
Ak mi zamestnanec donesie zmluvu o dôchod.sporení II. pilier. čo mám s ňou robiť okrem toho, že mu ju založím do karty? Mám to niekde nahlásiť na sociálnu poisťovňu?
Tak ako Ti Tweety správne poradila, nemusíš do SP nič nahlasovať - zmluva o II. pilieri je už zaevidovaná v SP a oni tiež robia prerozdelenie odvodov na starobné poistenie. Polovicu si nechá SP a polovicu odvodu na starobné poistenie odvedie na Tvoj účet v DSS (t.j. 9% vymeriavacieho základu na starobné poistenie).