bubacb
04.08.09,12:39
Ahojte poraďáci.

Keď súd vyzve na predloženie nasledovných podkladov: "rozpis príjmu (brutto, daň, poistné, netto) po mesiacoch od 01/2008 do 07/2009", tak má na mysli aj diéty (stravné), alebo len mzdu?
Z akého príjmu vychádza súd pri určení výživného, keď návrh bol podaný začiatkom roka 2009, keď dotyčný ešte pracoval, ale momentálne je na UPSVaR?
Chobot
04.08.09,10:55
Ahojte poraďáci.

Keď súd vyzve na predloženie nasledovných podkladov: "rozpis príjmu (brutto, daň, poistné, netto) po mesiacoch od 01/2008 do 07/2009", tak má na mysli aj diéty (stravné), alebo len mzdu?

Ak sa požaduje rozpis príjmu podľa "brutto, daň, poistné, netto", tak tam nebudú cestnovné náhrady, lebo tie nie sú zdaniteľné príjmy a z nich sa ani neodvádzajú odvody na poistné. Takže predpokladám, že to budú len riadne príjmy- mzda, nie cest. náhrady.


Z akého príjmu vychádza súd pri určení výživného, keď návrh bol podaný začiatkom roka 2009, keď dotyčný ešte pracoval, ale momentálne je na UPSVaR?

Podľa mňa to súd zohľadní, že momentálne platiteľ výživného nepracuje.
bubacb
04.08.09,10:59
Ďakujem veľmi pekne. Aj som si myslela, že je to tak s tymi dietami...len som sa chcela troska uistit...
bubacb
04.08.09,11:01
To by bolo super, keby to zohľadnil, lenže neverím tomu nejak...načo potom požadovali príjmy až z januára 2008?...vsak uvidime...