Marta_B
04.08.09,12:41
Dobrý deň,
v nedeľu som bola veľmi aktívna a benzínovou kosačkou som narazila do uzemňovacej šrúby. Zlomila som uchytenie na nôž a ohla osku. Poradí mi niekto kto by mi to mohol opraviť? Len prosím nie firmu Novátor. Neochota a oprava €250. Bývam v Košiciach.
Všetkým, ktorí mi napíšu vopred ďakujem.
kero64
18.08.09,13:02
Tu je každá rada drahá. Poškodenie takéhoto rozsahu je naozaj drahé. Neviem, aké uchytenie noža je na Honde, ale ak je to uchytenie priamo na kľukovej hriadeli motora, možno bude treba vymeniť celú hriadeľ. Pravdepodobne bude poškodený aj nôž. Ak to nieje veľké poškodenie, bude sa to dať nabrúsiť. Ale aj to iba za predpokladu, že nieje ohnutý. A nepíšeš, akú osku si ohla. Ak je to oska kolies, trošku šikovnejší majster by to mohol vyrovnať. Ak je to oska na ktorej je nôž, tu bude treba vymeniť. A to nehovorím o prípade, že je to priamo kľuková hriadeľ. Ale ak ti to chcel niekto opraviť za 250€ tak to sa ti oplatí asi nová kosačka. Neviem, aká je stará ta tvoja, ale radšej niečo doložím a kúpim si novú. Som z opačnej strany republiky, tak ti neporadím servis, ale je ešte možnosť spýtať sa v predajni, kde ste ju kúpili. Držím palce.
Marta_B
24.08.09,11:10
Ďakujem Ti za odpoveď. Je to hriadeľ motora, ale podarilo sa mi nájsť servis, ktorý mi to opraví za slušnú cenu € 33,- plus za demontáž a montáž. Tak uvidím či bude fungovať. Ešte raz vďaka za Tvoju odpoveď.
kero64
24.08.09,11:27
To je v poriadku. Asi som ti veľmi nepomohol, ale teší ma, že to v podstate dobre dopadlo.
matteo
03.04.12,12:05
Marta_B: mozete mi prosim Vas dat kontakt na ten servis? To iste sa stalo aj mne, pritom kosacka MTD 6053 stala 300€, v Novatore mi po 10. dnoch cakania zavolali ze oprava by stala 250€. Cez internet som si pritom zistil novu osku (klukovy hriadel) primo z Anglicka za 100€.
Mozte napisat do sukromnej posty. Dakujem pekne.
jahoszmsk
03.04.12,14:08
to matteo

pozri si dátum, táto téma je skoro 3 roky stará.
matteo
04.04.12,10:57
ale moj problem je aktualny teraz :) Mozno jej pride mailova notifikacia, ze niekto jej na to zareagoval a mozno nie...
JagiMagi
31.08.12,12:24
Novátor je najhoršia a najdrahšia firma, akú v tejto oblasti poznám. Nikdy v živote od nich nič nekupovať, lebo ak v prípade poruchy výnimočne schopní ju opraviť, tak za nekresťanské peniaze. Fuj, fuj, fuj a ešte raz fuj. Takže ak sa podarí, budem vďačný aj ja za kontakt na nejaký iný servis.
dafko25
21.04.13,08:40
zdravím.. tak mám tento problém už aj ja .. po vyskúšaní firmy novator a cene opravy 170eur ma to tiež nenechalo len tak a začínam hľadať.. ak máte teda nejaký kontakt .. veľmi rád ho privítam ďakujem :-)