ladislav.liska
04.08.09,12:42
Dobry den.
Chcel by som sa informovat.

V minulosti som pracoval v dvoch s.r.o. ako konatel. Obe firmy mali rovnaku oblast podnikania.
Jedna s.r.o. na mna podala v roku 2001 zalobu za porusenie zakazu konkurencie.
Najvyssi sud rozhodol ze mam poskodenej firme zaplatit nahradu skody.
Momentalne uz v tej s.r.o. nepracujem a chcem sa spytat ci ma pravo exekutor pravo siahnut na moj sukromny majetok?

Prosim o radu, surne
Mária27
04.08.09,12:12
Náhradu škody platíš vždy zo svojho súkromného majetku. Dobrovolne alebo nasilu.
ladislav.liska
04.08.09,12:37
Náhradu škody platíš vždy zo svojho súkromného majetku. Dobrovolne alebo nasilu.

ale predsa toto je obchodny spor, podla obchodneho zakonnika.
a v case ked sa spor zacal som bol konatelom s.r.o., a konatel rucil iba do vysky vkladu.
misomiso
04.08.09,13:18
ale predsa toto je obchodny spor, podla obchodneho zakonnika.
a v case ked sa spor zacal som bol konatelom s.r.o., a konatel rucil iba do vysky vkladu.

Ide o to, ci bola zaloba podana proti tebe, alebo proti tej druhej s.r.o.
ladislav.liska
04.08.09,14:12
Ide o to, ci bola zaloba podana proti tebe, alebo proti tej druhej s.r.o.

zaloba bola podana na mna, ako konatela. ale ja ako konatel som z toho nemal prospech to mala firma
misomiso
04.08.09,15:51
No nech sa vyjadria pravnici (ak ide o vacsiu sumu, zaplatil by som si aj osobnu konzultaciu, nespoliehal by som na free internet), ale ja to vidim mizerne. Zakon si v podstate porusil ty, nie firma, takze je logicke, ze zalovany si bol ty. V takomto pripade nie je dolezite, ci si medzitym z firmy odisiel.

No pravnici by mozno mohli nieco vymysliet, ale urcite nie cez internet, mozno sa da odvolat a napadnut vycislenu vysku skody, alebo nieco podobne...