lacoco
04.08.09,12:59
Dobry den, potreboval by som poradit ohladne reklamacie automobilu, preto vas prosim o radu:

Kupil som auto v autobazare a o dva dni na to zacala haprovat prevodovka. Hned som isiel za predajcom a tuto chybu som reklamoval. On reklamaciu uznal, ale odmietol mi dat reklamacny listok, alebo akekolvek potvrdenie, ze nech tam auto necham, on ho vraj opravi a mozem si ho zobrat. Spanikaril som a auto som tam nechal. Dalsie tri mesiace som pravidelne do autobazaru chodil s tym, ze si prevezmem uz opravene auto, ale predajca tam nikdy nebol, alebo sa mi mozno zatajoval. Po troch mesiacoch sa mi ho podarilo konecne zastihnut, zase sa len vyhovaral, zavadzal ma, pretoze auto stale nebolo opravene. Zase mi odmietol vydat akekolvek potvrdenie, ale na moje naliehanie sme nakoniec spisali "reklamacny formular", kde som ja popisal vsetko co sa stalo - ze som auto reklamoval uz pred troma mesiacmi, ze reklamacia bola predavajucim uznana ako opravnena, ze som auto nechal v autobazare za ucelom odstranenia chyby a ze som bol viacnasobne zavadzany zo strany predajcu. Tento formular predavajuci opeciatkoval a spolu so mnou aj podpisal. Bolo to uz tri mesiace od mojej reklamacie, co bolo vo formulari aj uvedene, ale povedal som si ze pockam este 30 dni, ci tuto reklamaciu v tejto dodatocnej lehote vybavi alebo nie. Samozrejme po 30 dnoch som tam prisiel a reklamacia vybavena nebola, opatovne ma zavadzal, ze mam pockat mesiac alebo dva a on da auto do poriadku. Opat mi odmietol dat akekolvek pisomne potvrdenie, tak som mu povedal, ze reklamaciu musi podla spotrebitelskeho zakona vybavit do 30 dni a kedze tuto lehotu nedodrzal, odstupujem od zmluvy a ze nech mi vrati peniaze. Odstupenie od zmluvy som mu nasledne pisomne zaslal a poziadal som ho o vratenie kupnej ceny. Tu mi samozrejme nevratil a okrem toho zacal tvrdit, ze auto je v poriadku a ze neuvidim ani korunu. A ja neviem co dalej. Mozem ho zalovat, ked mam v ruke len kupnu zmluvu (uzavretu podla obchodneho zakonnika) a akoze provizorny "reklamacny formular", kde je uvedene, ze reklamacia bola predavajucim uznana? Mam nejaku sancu? Alebo co mam robit? Za akekolvek rady dakujem.
Lianka
08.08.09,13:04
Poradila by som sa s pravnikom. Vyzera, ze inak ako zalobou to nepojde. Tolko mesiacov cakania - to je dlha doba. A najma to neferove spravanie sa predajcu.

Este by som dala podnet na Slovensku obchodnu inspekciu, ale to problem sam o sebe nevyriesi.