zuzanadv
04.08.09,15:00
Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
tuta
04.08.09,13:10
mimotemy

Okamžite prepustiť mladšieho kolegu. ;)
bv_alexandra
04.08.09,13:15
Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.
V tomto ste ale porušili Zákonník práce, pretože ZĽ nemôže siahnuť na mzdu ZC bez jeho súhlasu.
Ked ZC bude chcieť môže to napadnúť.

Forma pokarhania neexistuje. Normálne napíšeš list že kvli čomu majú karné.
Ale zaroveň by som v tom liste uviedla že ZC súhlasi s tým že na základe porušenia prac. discipliny mu bude stiahnuté zo mzdy tolko a tolko. :);)
A nech Vám to podpíšu
Ančika
04.08.09,13:19
Veru neexistuje. Tu je to len na ľudovej tvorivosti. Čím krajšie to zosmolíš, tým ľahšie to zamestnanci strovia, ak ti to šéf podpíše.
Ale vážne, žiadny predpísaný formát neexistuje. Je len na tebe a vlastne na šéfovi, či to myslí len ako pokarhanie s jednomesačným znížením mzdy, alebo je to upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny s následnou hrozbou výpovede pri opätovnom porušeni pracovnej disciplíny. Môžeš si pre inšpiráciu pozrieť komentovaný Zákonník práce, konkrétne § 63.
A súhlasím s vyššie uvedeným!
zuzanadv
04.08.09,13:19
niki ďakujem za rýchlu odpoveď. viem, že si ho musím naformulovať sama,len som chcela vedieť či sa nemusím odvolať na nejaký zákon, aby som to nenapísala len tak odveci.
Paula
04.08.09,13:20
mimotemy

Okamžite prepustiť mladšieho kolegu. ;)


Navrhujem radšej zabiť a zakopať !:cool:
Ančika
04.08.09,13:23
Navrhujem radšej zabiť a zakopať !:cool:
No hádam by stačilo nakopať. Nemusíte byť také krvilačné.:(
DominikaDominika
04.08.09,13:28
mimotemy Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza
bv_alexandra
04.08.09,13:35
niki ďakujem za rýchlu odpoveď. viem, že si ho musím naformulovať sama,len som chcela vedieť či sa nemusím odvolať na nejaký zákon, aby som to nenapísala len tak odveci.
Zuzana určite máte v pracovnej zmluve napísané čo je zamestnanec povinný a naopak čo nesmie.
Odvolaj sa na pracovnú zmluvu a resp sa môžeš ešte odvolať na ZP a to konkrétne:
§ 81
Základné povinnosti zamestnanca
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

Zamestnanec je povinný najmä

a) pracovať zodpovedne a riadne, plniť pokyny nadriadených vydané v súlade s právnymi predpismi,
b) byť na pracovisku na začiatku pracovného času, využívať pracovný čas na prácu a odchádzať z neho až po skončení pracovného času,
c) dodržiavať právne predpisy a ostatné predpisy vzťahujúce sa na prácu ním vykonávanú, ak bol s nimi riadne oboznámený,
d) v období, v ktorom má podľa osobitného predpisu nárok na náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, dodržiavať liečebný režim určený ošetrujúcim lekárom,
e) hospodáriť riadne s prostriedkami, ktoré mu zveril zamestnávateľ, a chrániť jeho majetok pred poškodením, stratou, zničením a zneužitím a nekonať v rozpore s oprávnenými záujmami zamestnávateľa,
f) zachovávať mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel pri výkone zamestnania a ktoré v záujme zamestnávateľa nemožno oznamovať iným osobám
Tweety
04.08.09,13:38
V tomto ste ale porušili Zákonník práce, pretože ZĽ nemôže siahnuť na mzdu ZC bez jeho súhlasu.
Ked ZC bude chcieť môže to napadnúť.

Forma pokarhania neexistuje. Normálne napíšeš list že kvli čomu majú karné.
Ale zaroveň by som v tom liste uviedla že ZC súhlasi s tým že na základe porušenia prac. discipliny mu bude stiahnuté zo mzdy tolko a tolko. :);)
A nech Vám to podpíšu
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
účtovník 007
04.08.09,13:38
mimotemy Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza

Čo je na zamyslenie? Že to mladý bonzol? Pokrivený chrakter majú hlavne tí, čo spali. Brať peniaze za ničnerobenie a mladý možno makal, ale plat má rovnaký ako starí harcovníci. Určite nespali preto, že im v noci nariekalo dieťa s horúčkou. Neviem si také niečo predstaviť u nás vo firme. Kým by sa zobudili, mali by okamžitú výpoveď.
bv_alexandra
04.08.09,13:41
Ja by som ti odporučila
Meno
adresa


VEC
Napomenutie za porušenie pracovnej discipliny

Týmto vám dávam napomenutie za porušenie pracovnej disciplíny a to dňa...................., keď ste počas svoje pracovnej doby, nedodržali základné povinnosti zamestnanca podľa par. 81 Zák práce.
Zároveň Vás upozorňujem že pri opakovanom porušení PD bude s Vami ukončený prcovný pomer podľa par. 68.
ďalej Vám oznamujem, že vyššie uvedené porušenie PD bude sankcionované a to vo výške.........

S pozdravom




Zamestnanec berie na vedomie a súhlasí so sankciou
dňa:
podpis:
bv_alexandra
04.08.09,13:43
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
mimotemyMajka mne sa to slovko páči:D:D
Kazu
04.08.09,13:58
Ja by som ti odporučila
Meno
adresa


VEC
Napomenutie za porušenie pracovnej discipliny

Týmto vám dávam napomenutie za porušenie pracovnej disciplíny a to dňa...................., keď ste počas svoje pracovnej doby, nedodržali základné povinnosti zamestnanca podľa par. 81 Zák práce.
Zároveň Vás upozorňujem že pri opakovanom porušení PD bude s Vami ukončený prcovný pomer podľa par. 68.
ďalej Vám oznamujem, že vyššie uvedené porušenie PD bude sankcionované a to vo výške.........

S pozdravom




Zamestnanec berie na vedomie a súhlasí so sankciou
dňa:
podpis:

Ja by som ešte doplnila vetu: Vzhľadom k tomu, že pracovnú dobu využívate na spanie, prehodnotili sme využitie vášho pracovného času a rozhodli sme sa, že vám pridáme nasledovné pracovné povinnosti:
1. ........
2. ........
3. ........
4. atď.
Dodatok pracovnej zmluvy podpíšeme ihneď po doručení tohoto napomenutia.

A nemusíte ho ani vyhadzovať, ihneď po doručení tohoto napomenutia vám prinesie podpísať žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru od nasledujúceho pracovného dňa. A novoprijatému zamestnancovi uberiete na plate, pridáte na robote a máte po starosti. :)
DominikaDominika
04.08.09,14:01
Čo je na zamyslenie? Že to mladý bonzol? Pokrivený chrakter majú hlavne tí, čo spali. Brať peniaze za ničnerobenie a mladý možno makal, ale plat má rovnaký ako starí harcovníci. Určite nespali preto, že im v noci nariekalo dieťa s horúčkou. Neviem si také niečo predstaviť u nás vo firme. Kým by sa zobudili, mali by okamžitú výpoveď.

Svojím príspevkom NEPODPORUJEM tých, ktorí v práci spia a nie som na ich strane. Nepáči sa mi však FORMA, akou to "mladý" urobil. To bolo všetko, čo som svojím príspevkom chcela povedať. Asi sme sa nepochopili. Have a nice day ;)
Paula
04.08.09,14:02
Hm, nehádam sa, len to fotografovanie mi nijako nesedí....idem ja:)
ajale
04.08.09,14:24
mimotemy Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza
lezenie nelezenie, ale ani ja by som nechcela platit niekomu za spanie pocas pracovnej doby, to by musel byt len nejaky vedecky experiment, aby som to dovolila:D
abel
04.08.09,15:21
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.

Za čias ...izmu to bolo kárne opatrenie, toto karné mi už evokuje niečo, čo predchádza karu... stručne, jasne, výstižne ;)
mzdarka renca
04.08.09,15:35
Nikuš, karné opatrenie je pozostatok z čias izmu, myslím si, že v dnešnej dobe sa už nepoužíva.
mimotemynašťastie, to skončilo........to boli honby za bosorkami:D:D:mee::mee::D:D .......a tie posudky:D:D:D.......zažila som to na začiatku mojej "kariéry" a mám ho dodnes odložený:D:eek::confused::D

PS: Nika, nie karné, ale porušenie prac. disciplíny;):)
mzdarka renca
04.08.09,15:37
mimotemyMajka mne sa to slovko páči:D:D

mimotemynooooooooooo, to preto, lebo si mladučká:---
mzdarka renca
04.08.09,15:41
Čo je na zamyslenie? Že to mladý bonzol? Pokrivený chrakter majú hlavne tí, čo spali. Brať peniaze za ničnerobenie a mladý možno makal, ale plat má rovnaký ako starí harcovníci. Určite nespali preto, že im v noci nariekalo dieťa s horúčkou. Neviem si také niečo predstaviť u nás vo firme. Kým by sa zobudili, mali by okamžitú výpoveď.

Je hlavne na zamyslenie, že to bol práve mladý, nepáči sa mi bonzovanie kedykoľvek, kdekoľvek a za akýchkoľvek situácii.....ježia sa mi z toho chĺpky na rukách.

Každý zamestnanec má predsa svojho plateného nadriadeného, nemyslíš? Vyplýva mu to priamo zo ZP. Ten nech si robí poriadky.
mirrom
04.08.09,15:55
Za čias ...izmu to bolo kárne opatrenie, toto karné mi už evokuje niečo, čo predchádza karu... stručne, jasne, výstižne ;)
"karne" je myslim cechizmus - oni maju "kárni řád"
u nas to je disciplinarny poriadok, tak aj take opatrenie
či?
abel
04.08.09,16:58
mimotemy nás zase za všetko kárali, tak bolo kárne ;) ja som ešte z minulého storočia, keď bolo všetko československé a aj čechizmy boli nie bohemizmy, ale bohémske, že jo?
wagner
04.08.09,20:31
No hádam by stačilo nakopať. Nemusíte byť také krvilačné.:(
A ten mladý mohol v pracovnom čase fotografovať? Mal to v pracovnej náplni? Tak potom treba to isté spraviť aj s tým mladým. Pretože namiesto toho, aby makal, tak fotil spiacich kolegov. Alebo sa Vám páčia takí vlezdoprdelkovia? Myslím si, že pokiaľ si spravili svoju prácu, tak potom majú slabé "normy" a treba im pridať roboty. Ale siahnuť na mzdu za predchádzajúci mesiac nemá šéf právo. Ja by som mu to poriadne zrátala a tomu mladému tiež.
ondrejvla
04.08.09,20:43
A ten mladý mohol v pracovnom čase fotografovať? Mal to v pracovnej náplni? Tak potom treba to isté spraviť aj s tým mladým. Pretože namiesto toho, aby makal, tak fotil spiacich kolegov. Alebo sa Vám páčia takí vlezdoprdelkovia? Myslím si, že pokiaľ si spravili svoju prácu, tak potom majú slabé "normy" a treba im pridať roboty. Ale siahnuť na mzdu za predchádzajúci mesiac nemá šéf právo. Ja by som mu to poriadne zrátala a tomu mladému tiež.

A nespali náhodou v rámci svojej prestávky na prácu? Tak prečo nespal aj "riťolez"? Kto porušil pracovnú disciplínu? Skúste ísť v noci na pohotovosť, akúkoľvek, čakáte dokonca aj keď vás privezie rýchla, lebo sestra s tvárou otlačenou od vankúša ide zobudiť službukonajúceho lekára. Ten nie je v pracovnej dobe? Či vari aj tých majú fotiť - kto, pacienti?
Tak ja len toľko, že prečo sa čudovať...
majoneza
04.08.09,21:25
Ja by som ti odporučila
Meno
adresa


VEC
Napomenutie za porušenie pracovnej discipliny

Týmto vám dávam napomenutie za porušenie pracovnej disciplíny a to dňa...................., keď ste počas svoje pracovnej doby, nedodržali základné povinnosti zamestnanca podľa par. 81 Zák práce.
Zároveň Vás upozorňujem že pri opakovanom porušení PD bude s Vami ukončený prcovný pomer podľa par. 68.
ďalej Vám oznamujem, že vyššie uvedené porušenie PD bude sankcionované a to vo výške.........

S pozdravom




Zamestnanec berie na vedomie a súhlasí so sankciou
dňa:
podpis:

Dobre, presne nieco take mi chybalo. Dam dvojjazycnu verziu na Rozne porady > Anglicky jazyk.
jozka56
04.08.09,21:51
mimotemy ako dobre, že nemám kolegov:) Ak by som bola zamestnávateľ, ...boli by bez práce, potom môžu spať aj celé dni.
zuzanadv
05.08.09,07:43
mimotemy Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza
tak s týmto nesúhlasím. je to šikovný chalanisko, ktorý dopláca na ich lenivosť, pretože pracujú ako trojica a tým, že chodia omnoho skôr do roboty ako si píšu na smenovke, šéf strháva hodiny aj jemu. sám si požiadal o preloženie do inej partie.
zuzanadv
05.08.09,07:45
Dobre, presne nieco take mi chybalo. Dam dvojjazycnu verziu na Rozne porady > Anglicky jazyk.
ďakujem veľmi pekne, presne takéto niečo som potrebovala. zuzana
zuzanadv
05.08.09,07:59
Navrhujem radšej zabiť a zakopať !:cool:
baby, prepáčte, váš názor ma udivuje....
zuzanadv
05.08.09,08:00
Dobre, presne nieco take mi chybalo. Dam dvojjazycnu verziu na Rozne porady > Anglicky jazyk.
ďakujem veľmi pekne, presne takéto niečo som potrebovala.
ZEvina
05.08.09,08:23
Je úžasné, ako rýchlo vie človek odsúdiť toho druhého bez toho, aby poznal všetky skutočnosti a riešiť úplne iný problém, aký dala zadávateľka :D
majoneza
05.08.09,08:34
Ale da sa skoncit podla par. 68 (okamzite skoncenie zo strany zamestnavatela) za spanie na pracovisku?






Zároveň Vás upozorňujem že pri opakovanom porušení PD bude s Vami ukončený prcovný pomer podľa par. 68.
veronikasad
05.08.09,08:37
Ale da sa skoncit podla par. 68 (okamzite skoncenie zo strany zamestnavatela) za spanie na pracovisku?
Záleží na to, čo si určíš v pracovnom poriadku ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Ak by išlo o nočného strážnika, určite sa to môže považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, najmä ak by dolo v tom čase napr. k nejakej krádeži ...
drobeceva
05.08.09,08:42
Ale da sa skoncit podla par. 68 (okamzite skoncenie zo strany zamestnavatela) za spanie na pracovisku?
záleží, ako máte klasifikované v pracovnom poriadku - menej závažné porušenie, hrubé porušenie?
marjankaj
05.08.09,08:44
Dobrý deň, poprosím o radu ako presne napísať pokarhanie zamestnancom, ktorí spali počas pracovnej doby. Ich mladší kolega ich odfotil a fotky dal šéfovi. Nakoľko sme až včera posielali júnové doplatky výplat, dal im hneď znížiť hodinovú sadzbu o 3eurá. Existuje nejaký prepísaný formát pokarhania? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Nemohla by si to upresniť, prípadne pridať tie fotky? To naozaj spali alebo "spali" ( kolega s kolegyňou, príp. iné kombinácie)? :D Aby sme boli v obraze.
Stanislav 1975
05.08.09,08:47
Nemohla by si to upresniť, prípadne pridať tie fotky? To naozaj spali alebo "spali" ( kolega s kolegyňou, príp. iné kombinácie)? :D Aby sme boli v obraze.

ešte kolega s kolegyňou- OK- kolegyňa s kolegyňou- ešte by sa dalo ;), ale kolega s kolegom- to už NIEEEEEEEEEEEEEEEE:mad:
zuzanadv
05.08.09,08:50
Nemohla by si to upresniť, prípadne pridať tie fotky? To naozaj spali alebo "spali" ( kolega s kolegyňou, príp. iné kombinácie)? :D Aby sme boli v obraze.
Ináč, súhlasím s ZEvinou.....je úžasné aké "odveci hlúposti" vieš marjankaj, skombinovať. a to máš naozaj takú malú predstavivosť o "spaní" medzi kolegami, že ti treba fotky?
Stanislav 1975
05.08.09,09:00
Ináč, súhlasím s ZEvinou.....je úžasné aké "odveci hlúposti" vieš marjankaj, skombinovať. a to máš naozaj takú malú predstavivosť o "spaní" medzi kolegami, že ti treba fotky?

Ale predsa len fotka, je na 85% nespochybniteľný dokaz...-ostatné sú iba dohady a nepriame dokazy-ale fotka je jasný,priamy dokaz...
A ako hovorí Peťka-kladivo buchlo...
zuzanadv
05.08.09,09:07
Ale predsa len fotka, je na 85% nespochybniteľný dokaz...-ostatné sú iba dohady a nepriame dokazy-ale fotka je jasný,priamy dokaz...
A ako hovorí Peťka-kladivo buchlo...
prosím ťa čo robíš na porade???? fotky sú potrebné pre môjho šéfovi a nie tebe!!!!
melbak
05.08.09,09:43
A ten mladý mohol v pracovnom čase fotografovať? Mal to v pracovnej náplni? Tak potom treba to isté spraviť aj s tým mladým. Pretože namiesto toho, aby makal, tak fotil spiacich kolegov. Alebo sa Vám páčia takí vlezdoprdelkovia? Myslím si, že pokiaľ si spravili svoju prácu, tak potom majú slabé "normy" a treba im pridať roboty. Ale siahnuť na mzdu za predchádzajúci mesiac nemá šéf právo. Ja by som mu to poriadne zrátala a tomu mladému tiež.


dakujem vam za tieto prispevky, tak som sa pobavila:):):):):):), ze az, pretoze pri citani ma prve napadlo to iste, ze ten "fotograf" tiez nerobil to co mal, mozno aj tomu treba vysvetlit napln jeho prace

tu ciaru som urobila omylom a neviem ju dat prec, myslim, ze citatelne to je
Stanislav 1975
05.08.09,09:44
[/S]


dakujem vam za tieto prispevky, tak som sa pobavila:):):):):):), ze az, pretoze pri citani ma prve napadlo to iste, ze ten "fotograf" tiez nerobil to co mal, mozno aj tomu treba vysvetlit napln jeho prace

Ja si tiež myslím, že ten fotograf postupoval velmi nemorálne, ja neviem, ale podľa mňa sa toto nerobí- všeličo som zažil, ale k takemuto niečomu by som sa nikdy neznížil-fakt sa toto nerobí a mladý fotograf sa može hanbiť...
Stanislav 1975
05.08.09,09:46
Navrhujem radšej zabiť a zakopať !:cool:

S týmto moc nesúhlasím- to by bol moc tvrdý trest...Toto zasa až nie...:D:D:D
mzdarka renca
05.08.09,09:46
Nemohla by si to upresniť, prípadne pridať tie fotky? To naozaj spali alebo "spali" ( kolega s kolegyňou, príp. iné kombinácie)? :D Aby sme boli v obraze.

:D
mzdarka renca
05.08.09,09:48
baby, prepáčte, váš názor ma udivuje....

Paulínka to nemyslela zle, bolo to myslené zo srandy :D
bv_alexandra
05.08.09,09:56
Ja si tiež myslím, že ten fotograf postupoval velmi nemorálne, ja neviem, ale podľa mňa sa toto nerobí- všeličo som zažil, ale k takemuto niečomu by som sa nikdy neznížil-fakt sa toto nerobí a mladý fotograf sa može hanbiť...
No ja pridám z vlastnej skúsenosti, zci medzi sebou si mysleli že pre srandu, odfotia tích druhých. Tiež to bolo cez prac. dobu. A ptom ešte stále v zmysle srandy to chceli ukázať šéfovi. To veru šéf to už ako srandu nezobral, a :D"karné":D/napomenutie/ bolo na stole.
Ale je pravda že ho dostali všetci zainteresovaní. ;):)
A už tu nerobme mrník bo nás niekto za to zhreší;):):D
Stanislav 1975
05.08.09,10:00
prosím ťa čo robíš na porade???? fotky sú potrebné pre môjho šéfovi a nie tebe!!!!

Zuzka, nechápem o čo ti ide- plat im spatne na základe toho nemožeš znížiť a navyše je diskutabilné ako tie fotky vznikli- zamestnanec sa može ohradiť, že može ísť o fotomontáž , či nešlo o srandu a ten zamestnanec to takto mohol zneužiť a pod.-takže neviem o čo ti ide...
A to kladivo fakt asi buchlo...:mad:
Stanislav 1975
05.08.09,10:02
No ja pridám z vlastnej skúsenosti, zci medzi sebou si mysleli že pre srandu, odfotia tích druhých. Tiež to bolo cez prac. dobu. A ptom ešte stále v zmysle srandy to chceli ukázať šéfovi. To veru šéf to už ako srandu nezobral, a :D"karné":D/napomenutie/ bolo na stole.
Ale je pravda že ho dostali všetci zainteresovaní. ;):)
A už tu nerobme mrník bo nás niekto za to zhreší;):):D

Prednedávnom vyhodili jedného redaktora z Novy- zo srandy nahral cez pracovnú dobu nejaké video, čo nemal nahrať a vyhodili ho v momente...:confused:
účtovník 007
05.08.09,10:21
mimotemy

tak s týmto nesúhlasím. je to šikovný chalanisko, ktorý dopláca na ich lenivosť, pretože pracujú ako trojica a tým, že chodia omnoho skôr do roboty ako si píšu na smenovke, šéf strháva hodiny aj jemu. sám si požiadal o preloženie do inej partie.

Myslela som si, že je to takto, preto som v tomto duchu napísala aj príspevok.


Ja si tiež myslím, že ten fotograf postupoval velmi nemorálne, ja neviem, ale podľa mňa sa toto nerobí- všeličo som zažil, ale k takemuto niečomu by som sa nikdy neznížil-fakt sa toto nerobí a mladý fotograf sa može hanbiť...

Všetci, čo tu píšete o morálke fotografa, by ste sa mali zamyslieť. Odfotiť si na mobil spiaceho kolegu, na ktorého doplácam, a ktorému inak neviem dokázať, že je darebák, nepokladám za nemorálne. Možno by ste mali skúsiť napríklad mesiac okopávať vinohrad v trojici. Vy budete poctivo kopať 8 hodín a kolegovci iba 2. Ostatné si pospia. Asi sa budete veľmi tešiť rovnakej výplate, prípadne sankcii za slabý výkon.
TinkiDinki
05.08.09,10:33
Ja sa domnievam že toho fotografa odsudzujú hlavne "worko-spáčoholici" ale Ste sa ukázali. Ináč pri nezávislom pohľade na vec je odfotenie protizákonné, ale len vtedy ak sa nejedná o odfotenie trestného činu. Vraj je už dovolené odfotiť aj spiaceho policajta v službe. No a tí zamestnanci porušovali zákony tým že spali. A ešte jedno ustanovenie ZP porušili "zamestnanec je povinný nastúpiť do práce riadne odpočinutý". Majú šťastie že neboli vodičmi napr. autobusu - to by ich trestali iné orgány a iný trest. Žeeee.
Hepi
05.08.09,10:52
Ja mám tiež skúsenosť so spaním na pracovisku. Ešte za čias -izmu som pracovala vo výpočtovom stredisku. Šéf sedel na stoličke, ktorú si mohol nahnúť, oprieť o stenu a rozjímať. Keď raz rozjímal hlbšie, ozval sa rachot a už sme ho videli ako sa hrabal spod stola. Smiať sme sa mohli až potom neskoršie. No ale gól bol, keď zaspala aj jedna p.inžinierka-programátorka. Keď sme na to, my operátorky, upozornili šéfa, ten vzhľadom k tomu, že aj na neho tie driemoty prichádzali dosť často, nám odpovedal, že oni majú iba zatvorené oči a pritom rozmýšľajú, teda pracujú. Takže od toho času, keď vidím kolegyňu ako jej klesá hlava na stôl viem, že tuho rozmýšľa a nechám ju a nebudem ju predsa fotiť. No povedzte, nemám pravdu?
Stanislav 1975
05.08.09,11:00
Ja sa domnievam že toho fotografa odsudzujú hlavne "worko-spáčoholici" ale Ste sa ukázali. Ináč pri nezávislom pohľade na vec je odfotenie protizákonné, ale len vtedy ak sa nejedná o odfotenie trestného činu. Vraj je už dovolené odfotiť aj spiaceho policajta v službe. No a tí zamestnanci porušovali zákony tým že spali. A ešte jedno ustanovenie ZP porušili "zamestnanec je povinný nastúpiť do práce riadne odpočinutý". Majú šťastie že neboli vodičmi napr. autobusu - to by ich trestali iné orgány a iný trest. Žeeee.

POZOR POZOR- nemýl si to- to že niekto spí v robote-nieje žiadne porušenie zákoná- trestný poriadok niečo také nepozná...
majoneza
05.08.09,12:11
Záleží na to, čo si určíš v pracovnom poriadku ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Ak by išlo o nočného strážnika, určite sa to môže považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, najmä ak by dolo v tom čase napr. k nejakej krádeži ...

Co ked je mala firma a nemame na papieri pracovny poriadok? Jednoducho sa neda nikoho vyhodit? Ak ano, asi by som mal nejaky poriadok napisat.
marjankaj
05.08.09,12:21
Všetci, čo tu píšete o morálke fotografa, by ste sa mali zamyslieť. Odfotiť si na mobil spiaceho kolegu, na ktorého doplácam, a ktorému inak neviem dokázať, že je darebák, nepokladám za nemorálne. Možno by ste mali skúsiť napríklad mesiac okopávať vinohrad v trojici. Vy budete poctivo kopať 8 hodín a kolegovci iba 2. Ostatné si pospia. Asi sa budete veľmi tešiť rovnakej výplate, prípadne sankcii za slabý výkon.[/QUOTE]

Takže ak by nespal a poctivo okopával, ale okopal by napr. jednu štvrtinu z toho čo obidvaja spolupracovníci.(napr. bolela by ho ruka) Tak by dostal zaplatené rovnako? Tí ostatní si určite budú myslieť, že na neho nedoplácajú. Urobí sa 1+1+1/4=2,25 práce a odmena sa podelí rovným dielom. :confused:
účtovník 007
05.08.09,13:42
Takže ak by nespal a poctivo okopával, ale okopal by napr. jednu štvrtinu z toho čo obidvaja spolupracovníci.(napr. bolela by ho ruka) Tak by dostal zaplatené rovnako? Tí ostatní si určite budú myslieť, že na neho nedoplácajú. Urobí sa 1+1+1/4=2,25 práce a odmena sa podelí rovným dielom. :confused:

Myslím, že morálka zamestnancov nebola v zadaní, iba sa tu akosi mimochodom vyskytla. Takže smemimotemy. Mne len vadí ten pohľad. Mladý je bonzák, prehrešok ťažkého kalibru. Drichmajúci zamestnanec je vlastne obeť. :rolleyes:
Založte si živnosť, zamestnajte ľudí a kľudne ich nechajte spať aj celú pracovnú dobu. Budú vás milovať.:)
marilyn30
05.08.09,16:07
no vždy sa nájde medzi kolegami nejaká dobrá duša...
wagner
05.08.09,16:16
Ja sa domnievam že toho fotografa odsudzujú hlavne "worko-spáčoholici" ale Ste sa ukázali. Ináč pri nezávislom pohľade na vec je odfotenie protizákonné, ale len vtedy ak sa nejedná o odfotenie trestného činu. Vraj je už dovolené odfotiť aj spiaceho policajta v službe. No a tí zamestnanci porušovali zákony tým že spali. A ešte jedno ustanovenie ZP porušili "zamestnanec je povinný nastúpiť do práce riadne odpočinutý". Majú šťastie že neboli vodičmi napr. autobusu - to by ich trestali iné orgány a iný trest. Žeeee.
Iba dodám - ozaj tí zamestnanci spali? Alebo si to tiež iba dohodli, že ich odfotí ako spia a mladý to zneužil a bonzol to šéfovi. Boli ste tam? Je to tak, ako to podal mladý? Nebola to pomsta? To by bolo treba riadne prešetriť. Ja mám takých bonzáckych fotiek dosť a nikdy som ich nepoužila.
wagner
05.08.09,16:31
mimotemy poslancom kúpia ešte aj ležadlá a tí spia za peniaze daňových poplatníkov. Pošlite ich spať tam

Parlament nakúpi nábytok aj ležadlá za 227 tisíc

http://img.topky.sk/zivot/126055.jpg/nrsr-nr-sr-parlament-schodza-sita-november07.jpg (http://galeria.zoznam.sk/pix.fcgi?oid=126055&cid=528166)
05.08.2009 18:13
Diskusia (3) (http://forum.zoznam.sk/?module=thread&threadID=1897746&forumID=19&articleID=528166) | http://img.topky.sk/zivot/126055.jpg" rel=image_src>Zdieľaj na Facebooku (http://www.facebook.com/share.php?u=) | Galéria (http://galeria.zoznam.sk/pix.fcgi?oid=126055&cid=528166) | Pošlite tip (http://media.zoznam.sk/?m=topky)
BRATISLAVA - Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky by mala dostať nový nábytok. Podľa Vestníka verejného obstarávania Kancelária NR SR prijala len jednu ponuku.


Tú dala bratislavská firma Drevona Slovakia, s.r.o., s ktorou už kancelária podpísala zmluvu minulý mesiac. Hodnota zákazky je 227 235 eur, uvádza sa vo vestníku. Podmienkou úspešného obstarávania bola ekonomicky najvýhodnejšia ponuka. Kancelária plánuje kúpiť okrem nových kresiel, konferenčného nábytku a ďalšieho iného nábytku aj rozkladacie ležadlá, záhradný nábytok či nábytok do spálne.
Foto: SITA, Zdroj: SITA
evina
05.08.09,17:22
Ja mám tiež skúsenosť so spaním na pracovisku. Ešte za čias -izmu som pracovala vo výpočtovom stredisku. Šéf sedel na stoličke, ktorú si mohol nahnúť, oprieť o stenu a rozjímať. Keď raz rozjímal hlbšie, ozval sa rachot a už sme ho videli ako sa hrabal spod stola. Smiať sme sa mohli až potom neskoršie. No ale gól bol, keď zaspala aj jedna p.inžinierka-programátorka. Keď sme na to, my operátorky, upozornili šéfa, ten vzhľadom k tomu, že aj na neho tie driemoty prichádzali dosť často, nám odpovedal, že oni majú iba zatvorené oči a pritom rozmýšľajú, teda pracujú. Takže od toho času, keď vidím kolegyňu ako jej klesá hlava na stôl viem, že tuho rozmýšľa a nechám ju a nebudem ju predsa fotiť. No povedzte, nemám pravdu?
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif :D
evina
05.08.09,17:25
Taká nevinná téma a toľko konštrukcií.... teraz čo, neviem, či sa mám smiať alebo plakať alebo čudovať...:D

P.s. Niektoré príspevky ma fakt pobavili...
Stanislav 1975
05.08.09,17:28
Ale ja neviem, prečo sa rozčulujete, že si niekto raz zdriemol, mohlo mu byť zle , alebo sa mu točiť hlava, alebo podobná nepríjemnosť-može sa stať všeličo- a my nevieme ako to bolo, tak prosím vás nesúďme
A keď niekto dostane v práci hnačku a 2 hodiny sedí na wc-ku a nepracuje-tiež ho budeme súdiť???- a vobec to nemyslím zo žartu- može sa to stať...

Kto si bez viny-hoď kameňom...
evina
05.08.09,17:31
Ale ja neviem, prečo sa rozčulujete, že si niekto raz zdriemol, mohlo mu byť zle , alebo sa mu točiť hlava, alebo podobná nepríjemnosť-može sa stať všeličo- a my nevieme ako to bolo, tak prosím vás nesúďme
A keď niekto dostane v práci hnačku a 2 hodiny sedí na wc-ku a nepracuje-tiež ho budeme súdiť???- a vobec to nemyslím zo žartu- može sa to stať...

Kto si bez viny-hoď kameňom...

Problémom je, že zadávateľka vie ako to bolo....a konštrukcie sú úplne zbytočné :) Prípady, ktoré opisuješ sa predsa dajú riešiť a určite riešia s prihliadnutím na osobitosti, tak ako by sa mal aj tento prípad....


tak s týmto nesúhlasím. je to šikovný chalanisko, ktorý dopláca na ich lenivosť, pretože pracujú ako trojica a tým, že chodia omnoho skôr do roboty ako si píšu na smenovke, šéf strháva hodiny aj jemu. sám si požiadal o preloženie do inej partie.

A my fakt nevieme ako to presne bolo, možno, že dotyčný "fotograf" ich predtým stokrát upozornil, aby s tým prestali, lebo ináč bude musieť zakročiť... a pod.... Nikto nemá právo ulievať sa na úkor druhého ....a keď si v práci pospím, tak len na svoj úkor ...:D
Katka321
05.08.09,19:11
ja mám takýto formulár. Trochu som ho upravila pre tvoju potrebu.
Porušenie pracovnej disciplíny - upozornenie


Zamestnanec:


Dňa xx.xx.xxxx ste porušil pracovnú disciplínu tým, že ste počas
pracovnej doby spal a nesplnil ste si svoje pracovné povinnosti.
Týmto konaním ste si chcel nárokovať mzdu za v skutočnosti
neodpracovaný čas, čím by ste úmyselne poškodil zamestnávateľa.
Takéto konanie z Vašej strany bude v budúcnosti považované za
hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
Týmto Vás upozorňujem, že pri opakovanom, aj menej závažnom
porušení pracovnej disciplíny s Vami zamestnávateľ môže skončiť
pracovný pomer výpoveďou v zmysle § 63 ods. 1 písm. e) ZP.












............................................... ...............................................

zamestnanec zamestnávateľ
marjankaj
05.08.09,21:06
Ja si myslím, že šéf, by aj bez tej fotky mal vedieť akých má podriadených, a koľko mu ktorý prináša úžitok. A podľa toho ich aj hodnotiť. Nie rovnostársky ako za socializmu podľa odpracovaných hodín(alebo prespaných, prefotených, prefajčených, preklebetených.....) Ak to nevie, tak takého šéfa treba prepustiť.
alla66
05.08.09,21:36
Ja si myslím, že šéf, by aj bez tej fotky mal vedieť akých má podriadených, a koľko mu ktorý prináša úžitok. A podľa toho ich aj hodnotiť. Nie rovnostársky ako za socializmu podľa odpracovaných hodín(alebo prespaných, prefotených, prefajčených, preklebetených.....) Ak to nevie, tak takého šéfa treba prepustiť.

Čo robiť, keď drieme môj šéf?:confused::confused::confused: prepustím ho?...driemanie je choroba postarších mužov, ženu som zatiaľ nenašla snívať cez pracovnú dobu...tiež ma láka na mobil nahrať a odfotiť spachtoša..bojím sa následkov:rolleyes:
Stanislav 1975
05.08.09,21:45
Čo robiť, keď drieme môj šéf?:confused::confused::confused: prepustím ho?...driemanie je choroba postarších mužov, ženu som zatiaľ nenašla snívať cez pracovnú dobu...tiež ma láka na mobil nahrať a odfotiť spachtoša..bojím sa následkov:rolleyes:

Pomaly nastáva noc
alla66 sa prebúdza...;)
alla66
05.08.09,21:56
Pomaly nastáva noc
alla66 sa prebúdza...;)
Sledujem túto tému celý deň, nechcela som sa zapojiť, ale spomínajú sa iba podriadení...vedúci nespia??? tak isto, surfovanie cez pracovnú dobu po internete ???....koľko času venujú "závislosti", koľko svojej práci??? :confused:;):rolleyes::eek::mee::cool:........pre istotu nebudem rýpať do osieho hniezda:---;)
bv_alexandra
06.08.09,05:48
Sledujem túto tému celý deň, nechcela som sa zapojiť, ale spomínajú sa iba podriadení...vedúci nespia??? tak isto, surfovanie cez pracovnú dobu po internete ???....koľko času venujú "závislosti", koľko svojej práci??? :confused:;):rolleyes::eek::mee::cool:........pre istotu nebudem rýpať do osieho hniezda:---;)
Alla si ma odhalila teraz, akoby si hovorila o mne:D:D:D
Tiež sa mi už raz stalo že som zadriemala na stoličke, a moje kolegy/podriadené/ stíšili intenzitu hlasu aby ma nerušili:D:D:D
Ono je to všetko o vzťahoch na pracovisku. Ja napr. ako nadriadený nemám problém s tým ked ZC surfujú po nete - samozrejme za predpokladu že majú urobenú svoju prácu. A zatial nikdy ma v tom nesklamali. Takže je to skutočne o vzťahoch na pracovisku.
;):)
účtovník 007
06.08.09,06:23
Ono je to všetko o vzťahoch na pracovisku. Ja napr. ako nadriadený nemám problém s tým ked ZC surfujú po nete - samozrejme za predpokladu že majú urobenú svoju prácu. A zatial nikdy ma v tom nesklamali. Takže je to skutočne o vzťahoch na pracovisku.
;):)

Ono je to hlavne o vzťahu k IČO. Ak to IČO nepatrí tebe, názor akceptujem;) Ak je IČO tvoje, neviem-neviem či budeš mať rovnaký postoj k zamestnancom. A bude jedno, či je to vedúci, alebo radový zamestnanec. Jediný, kto môže v pracovnej dobe spať, je majiteľ IČ-a.:)
Tak prajem všetkým dobrú noc:D
bv_alexandra
06.08.09,06:37
Ono je to hlavne o vzťahu k IČO. Ak to IČO nepatrí tebe, názor akceptujem;) Ak je IČO tvoje, neviem-neviem či budeš mať rovnaký postoj k zamestnancom. A bude jedno, či je to vedúci, alebo radový zamestnanec. Jediný, kto môže v pracovnej dobe spať, je majiteľ IČ-a.:)
Tak prajem všetkým dobrú noc:D
Patrí to IČO ku mne;):)
Kazu
06.08.09,06:53
Patrí to IČO ku mne;):)

Tak potom patrí k dobrým mravom nechať majiteľku IČ-a rozmýšľať. Veď to robí pre blaho svojich zamestnancov :D:D:D
marjankaj
06.08.09,08:27
Je to osvedčený spôsob ako sa zbaviť zamestnanca, ak pre neho nemáte prácu. Aspoň nemusíte platiť odstupné. Možno ešte skúsiť test na alkohol. Robia to aj veľké firmy. Týmto sa však nechcem zastávať zamestanca. Len som chcel upozorniť, že zadávateľ zadal primálo údajov aby sa k tomu niekto mohol kvalifikovane vyjadriť. Každy si to premieta zo svojho uhla pohľadu.
zuzanadv
06.08.09,10:24
A ten mladý mohol v pracovnom čase fotografovať? Mal to v pracovnej náplni? Tak potom treba to isté spraviť aj s tým mladým. Pretože namiesto toho, aby makal, tak fotil spiacich kolegov. Alebo sa Vám páčia takí vlezdoprdelkovia? Myslím si, že pokiaľ si spravili svoju prácu, tak potom majú slabé "normy" a treba im pridať roboty. Ale siahnuť na mzdu za predchádzajúci mesiac nemá šéf právo. Ja by som mu to poriadne zrátala a tomu mladému tiež.
fotografovanie je jeho povinnosťou!!!! fotodokumentáciu potrebujeme k zápisom o vykonaných prácach!!!! A mladý maká viac ako "spiaci darmožráči"!!!! Pracovná doba predsa nieje určená na spanie to je predsa samozrejmé!!!!!! keď čítam tieto a podobné názory, ľutujem, že som na porade poprosila o radu!!!!!!! ALE ZÁROVEŇ TÝMTO ĎAKUJEM VŠETKÝM SERIÓZNYM "PORAĎÁKOM" zuzanadv
Lenka1979
06.08.09,10:30
fotografovanie je jeho povinnosťou!!!! fotodokumentáciu potrebujeme k zápisom o vykonaných prácach!!!! A mladý maká viac ako "spiaci darmožráči"!!!! Pracovná doba predsa nieje určená na spanie to je predsa samozrejmé!!!!!! keď čítam tieto a podobné názory, ľutujem, že som na porade poprosila o radu!!!!!!! ALE ZÁROVEŇ TÝMTO ĎAKUJEM VŠETKÝM SERIÓZNYM "PORAĎÁKOM" zuzanadv

Zuzi, neľutuj, na porade sa nedávajú len rady, ale píšu sa aj názory. Možno nie každý kto prispel do tejto témy videl tak do hĺbky problému a pracovnej náplne pracovníkov ako vidíš Ty. Popísali sa tu názory, ktoré sa dali dobre čítať... i menej dobré, ale každý mal niečo do seba, a každý si to podľa mňa "skúšal" na svojej koži.
Porada je určite tá správna stránka, na ktorú sa môžeš obrátiť a nie zanevrieť.
Pekný deň.
zuzanadv
06.08.09,10:30
mzdárka renča, len by ma zaujímalo, ako by si riešila situáciu keď má môj šéf rozrobených 7stavieb (4mimo ba)...prepáč stavbyvedúci ani šéf nesedia na zadku v kancelárii ako ty....alebo si snáď myslíš, že na každej stavbe bude 14hodín dozor?????? veď tí chlapi nie sú predsa v materskej škôlke!!!!! zuzanadv
zuzanadv
06.08.09,10:36
Zuzi, neľutuj, na porade sa nedávajú len rady, ale píšu sa aj názory. Možno nie každý kto prispel do tejto témy videl tak do hĺbky problému a pracovnej náplne pracovníkov ako vidíš Ty. Popísali sa tu názory, ktoré sa dali dobre čítať... i menej dobré, ale každý mal niečo do seba, a každý si to podľa mňa "skúšal" na svojej koži.
Porada je určite tá správna stránka, na ktorú sa môžeš obrátiť a nie zanevrieť.
Pekný deň.
leni, neboj nezanevriem, je to super stránka a našťastie som tu našla zatiaľ len užitočné info....každý má právo na svoj názor, a ja mu ho neberiem, ale keď viem ako sa šéf a ja trápime a naháňame prachy kde sa dá a potom zistíme zbytočný únik peňazí...a nakoniec k tomu niektoré "rady". ja osobne by som ich v momente vyrazila. našťastie môj šéf je menej razantný :-)))
zuzanadv
06.08.09,10:45
Zuzka, nechápem o čo ti ide- plat im spatne na základe toho nemožeš znížiť a navyše je diskutabilné ako tie fotky vznikli- zamestnanec sa može ohradiť, že može ísť o fotomontáž , či nešlo o srandu a ten zamestnanec to takto mohol zneužiť a pod.-takže neviem o čo ti ide...
A to kladivo fakt asi buchlo...:mad:
So znížením súhlasili...a môžu byť radi, že sme ich v momente nevyhodili....na ich nešťastie a pre tvoju info títo istí zamestnanci boli prichytení, že spia v pracovnej dobe už pred 3rokmi....no neprepustili by ste ich už len kvôli ich hlúposti, že sa nechajú nachytať druhýkrát :-)))
zuzanadv
06.08.09,10:47
mimotemy


Myslela som si, že je to takto, preto som v tomto duchu napísala aj príspevok.



Všetci, čo tu píšete o morálke fotografa, by ste sa mali zamyslieť. Odfotiť si na mobil spiaceho kolegu, na ktorého doplácam, a ktorému inak neviem dokázať, že je darebák, nepokladám za nemorálne. Možno by ste mali skúsiť napríklad mesiac okopávať vinohrad v trojici. Vy budete poctivo kopať 8 hodín a kolegovci iba 2. Ostatné si pospia. Asi sa budete veľmi tešiť rovnakej výplate, prípadne sankcii za slabý výkon.
ďakujem zuzanadv
Xanti
06.08.09,10:49
So znížením súhlasili...a môžu byť radi, že sme ich v momente nevyhodili....na ich nešťastie a pre tvoju info títo istí zamestnanci boli prichytení, že spia v pracovnej dobe už pred 3rokmi....no neprepustili by ste ich už len kvôli ich hlúposti, že sa nechajú nachytať druhýkrát :-)))Tak to musia byť riadny exoti. Trebalo by si na nich posvietiť, aby sa to nestavalo. :D
alla66
06.08.09,10:52
mimotemyZuzka, ak si neželáš ďalšie príspevky, môžeš tému ako zadávateľka uzamknúť.:)
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=41681&stc=1&d=1249556259
zuzanadv
06.08.09,10:53
Taká nevinná téma a toľko konštrukcií.... teraz čo, neviem, či sa mám smiať alebo plakať alebo čudovať...:D

P.s. Niektoré príspevky ma fakt pobavili...
evina ďakujem. ja som nečakala, že pri zadávaní takej závažnej témy sa to zvrtne na 8stránkovú (miestami úúúúúúplne odveci a mimo) diskusiu. aj som sa pobavila aj som sa vytočila :-))))
Petra Nová
06.08.09,10:53
Ja by som chcela zvecniť odpovede na Tvoje otázky a vyhnúť sa hodnoteniam zamestnancov a fotografa.
Tvoj šef má možnosť urobiť dve veci.
Po prvé skončiť so spiacimi zamestnancami pracovný pomer, či už výpoveďou alebo skončiť s nimi pracovný pomer okamžite, pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Len v prípade sporu by šéf musel uniesť dôkazné bremeno, že skutočne došlo k hrubému porušeniu pracovnej disciplíny. A to hodnotenie, čo je skutočne hrubé, má veľa aspektov. To asi šef nechce, a teda prichádza do úvahy upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny . Môžeš kľudne použiť ten vzor, čo Ti poskytla Katka321. Ja by som tam ešte skonkretizovala, v čom spočívalo to porušenie pracovnej disciplíny, ktoré sa im vytýka, kedy a kde sa ho dopustili.

Čo sa týka krátenia mzdy, zrejme do úvahy by prichádzolo krátenie pohyblivej(nenárokovateľnej) zložky mzdy za príslušný mesiac. Samozrejme, že šéf má právo spiacim zamestnancom nezaplatiť mzdu za prespaté hodiny. Len si myslím, že bude mať problém s určením hodín, koľko zo zmeny spáči neodpracovali. Fotografia totiž zachytáva len konkrétny časový údaj. Ale predpokladám, že sa zamestnanci so šéfom nebudú hádať.
Stanislav 1975
06.08.09,10:58
Ja by som chcela zvecniť odpovede na Tvoje otázky a vyhnúť sa hodnoteniam zamestnancov a fotografa.
Tvoj šef má možnosť urobiť dve veci.
Po prvé skončiť so spiacimi zamestnancami pracovný pomer, či už výpoveďou alebo skončiť s nimi pracovný pomer okamžite, pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Len v prípade sporu by šéf musel uniesť dôkazné bremeno, že skutočne došlo k hrubému porušeniu pracovnej disciplíny. A to hodnotenie, čo je skutočne hrubé, má veľa aspektov. To asi šef nechce, a teda prichádza do úvahy upozornenie na porušenie pracovnej disciplíny . Môžeš kľudne použiť ten vzor, čo Ti poskytla Katka321. Ja by som tam ešte skonkretizovala, v čom spočívalo to porušenie pracovnej disciplíny, ktoré sa im vytýka, kedy a kde sa ho dopustili.

Čo sa týka krátenia mzdy, zrejme do úvahy by prichádzolo krátenie pohyblivej(nenárokovateľnej) zložky mzdy za príslušný mesiac. Samozrejme, že šéf má právo spiacim zamestnancom nezaplatiť mzdu za prespaté hodiny. Len si myslím, že bude mať problém s určením hodín, koľko zo zmeny spáči neodpracovali. Fotografia totiž zachytáva len konkrétny časový údaj. Ale predpokladám, že sa zamestnanci so šéfom nebudú hádať.

Peti,podľa mňa by dokazné bremeno zamestnávateľ asi neuniesol pri ich prepustení- ale celkovo z toho nemám dobrý pocit-zdá sa mi to celé také okaté, zvláštné...-ja neviem, niečo mi tu nehraje...
Ale to je jedno...
zuzanadv
06.08.09,10:59
Sledujem túto tému celý deň, nechcela som sa zapojiť, ale spomínajú sa iba podriadení...vedúci nespia??? tak isto, surfovanie cez pracovnú dobu po internete ???....koľko času venujú "závislosti", koľko svojej práci??? :confused:;):rolleyes::eek::mee::cool:........pre istotu nebudem rýpať do osieho hniezda:---;)
alla iba pre upresnenie....pracujem priamo ako šéfova asistentka, poznám jeho pracovný rozvrh a viem, že v pracovnej dobe nespí nenetuje, nečíta noviny a pod....zuzanadv
Hepi
06.08.09,10:59
So znížením súhlasili...a môžu byť radi, že sme ich v momente nevyhodili....na ich nešťastie a pre tvoju info títo istí zamestnanci boli prichytení, že spia v pracovnej dobe už pred 3rokmi....no neprepustili by ste ich už len kvôli ich hlúposti, že sa nechajú nachytať druhýkrát :-)))
A nebolo by najlepšie, keby ste týchto exotov prepustili a hľadali takých zamestnancov, ktorí si budú prácu vážiť a spať budú až doma?
Petra Nová
06.08.09,11:08
Peti,podľa mňa by dokazné bremeno zamestnávateľ asi neuniesol pri ich prepustení- ale celkovo z toho nemám dobrý pocit-zdá sa mi to celé také okaté, zvláštné...-ja neviem, niečo mi tu nehraje...
Ale to je jedno...
To, či by uniesol alebo nie, je jeho riziko, za ktoré by niesol dôsledky. Ale priznám sa, že aj mňa by naštvalo, keby mi zamestnanci podriemkávali na pracovisku. Takže by som použila, ale len právne prostriedky, aby som im dala na javo, že so spaním to nepôjde. A dobre by som si uvážila, aké opatrenie použijem. Mám v čerstvej pamäti spor, kde zamestnávateľ krátil mzdu pre niečo podobné, a keď sa spor po 4 rokoch skončil, zamestnávateľ zaplatil namiesto 11 000 Sk , dohromady 33 000 Sk. Len pre jeho tvrdohlavosť a presvedčenie, že len on má právdu. V tomto prípade však vieme príliš málo na to , aby sa dali robiť nejaké konkrétne závery.
zuzanadv
06.08.09,11:15
Je to osvedčený spôsob ako sa zbaviť zamestnanca, ak pre neho nemáte prácu. Aspoň nemusíte platiť odstupné. Možno ešte skúsiť test na alkohol. Robia to aj veľké firmy. Týmto sa však nechcem zastávať zamestanca. Len som chcel upozorniť, že zadávateľ zadal primálo údajov aby sa k tomu niekto mohol kvalifikovane vyjadriť. Každy si to premieta zo svojho uhla pohľadu.
marjankaj...údaje stačili na to, aby mi prišlo dosť kvalitných a serióznych rád a odpovedí.. prepáč od teba nebola ani jedna ale asi máš málo skúseností na riešeniu mojej otázky. chlapi, ktorí majú pracovať a berú za to (podotýkam nemalý) plat PREDSA NEBUDÚ POČAS PRACOVNEJ DOBY SPAŤ. ale v jednom máš pravdu - zadala som málo informácií na zbytočné a hlúpe diskusie. zuzanadv
Stanislav 1975
06.08.09,11:19
marjankaj...údaje stačili na to, aby mi prišlo dosť kvalitných a serióznych rád a odpovedí.. prepáč od teba nebola ani jedna ale asi máš málo skúseností na riešeniu mojej otázky. chlapi, ktorí majú pracovať a berú za to (podotýkam nemalý) plat PREDSA NEBUDÚ POČAS PRACOVNEJ DOBY SPAŤ. ale v jednom máš pravdu - zadala som málo informácií na zbytočné a hlúpe diskusie. zuzanadv

Zuzanka, nehnevaj sa,ale ja si musím marjankaj a aj wagner ZASTAŤ- však vyjadrili len svoj názor a nedopustili sa ničoho zlého- len sa mi ty zdáš zvláštna, keď všetkých čo nemajú tvoj názor sú podla teba neseriozni...
Povedz mi, ako sa ťa dotkli marjankaj a wagner?- napísali len svoj názor-nič viac, nič menej...
veronikasad
06.08.09,11:23
To, či by uniesol alebo nie, je jeho riziko, za ktoré by niesol dôsledky. Ale priznám sa, že aj mňa by naštvalo, keby mi zamestnanci podriemkávali na pracovisku. Takže by som použila, ale len právne prostriedky, aby som im dala na javo, že so spaním to nepôjde. A dobre by som si uvážila, aké opatrenie použijem. Mám v čerstvej pamäti spor, kde zamestnávateľ krátil mzdu pre niečo podobné, a keď sa spor po 4 rokoch skončil, zamestnávateľ zaplatil namiesto 11 000 Sk , dohromady 33 000 Sk. Len pre jeho tvrdohlavosť a presvedčenie, že len on má právdu. V tomto prípade však vieme príliš málo na to , aby sa dali robiť nejaké konkrétne závery.
Petra, súhlasím. Zamestnávatel nemôže siahnúť zamestnancovi na základnú zložku mzdy bez súdneho rozhodnutia alebo dohody o zrážke zo mzdy so zamestnancom.
Treba s tým počítať už pri uzatváraní pracovnej zmluvy a časť mzdy stanoviť ako pohyblivú zložku mzdy - prémie, odmeny... Na jej krátenie nie je potrebný súhlas zamestnanca
Lenka1979
06.08.09,11:23
Zuzi, pre pokoj Tvojej duše aj všetkých ktorí prispeli do tejto témy, urob to, čo Ti bolo navrhnuté v príspevku č. 80
stonka
06.08.09,11:27
marjankaj...údaje stačili na to, aby mi prišlo dosť kvalitných a serióznych rád a odpovedí.. prepáč od teba nebola ani jedna ale asi máš málo skúseností na riešeniu mojej otázky. chlapi, ktorí majú pracovať a berú za to (podotýkam nemalý) plat PREDSA NEBUDÚ POČAS PRACOVNEJ DOBY SPAŤ. ale v jednom máš pravdu - zadala som málo informácií na zbytočné a hlúpe diskusie. zuzanadv
Ak by si zadala viac informácii, bola by z toho diskusia na viac ako zatiaľ 9 strán. To by sa tu už rozoberalo kdečo, nielen etika mladého kolegu-fotografa...
zuzanadv
06.08.09,11:35
Zuzanka, nehnevaj sa,ale ja si musím marjankaj a aj wagner ZASTAŤ- však vyjadrili len svoj názor a nedopustili sa ničoho zlého- len sa mi ty zdáš zvláštna, keď všetkých čo nemajú tvoj názor sú podla teba neseriozni...
Povedz mi, ako sa ťa dotkli marjankaj a wagner?- napísali len svoj názor-nič viac, nič menej...
stani, opravím ťa: ja im ich názor neberiem a taktiež som nepísala, že sú neseriózni, alebo žeby urobili niečo zlé, ale skutočne som potrebovala radu bez zbytočných konštrukčných teórií, ktoré išli úplne mimo tému. ale našťastie mi prišlo viac rád k veci. zuzanadv
marjankaj
06.08.09,18:40
stani, opravím ťa: ja im ich názor neberiem a taktiež som nepísala, že sú neseriózni, alebo žeby urobili niečo zlé, ale skutočne som potrebovala radu bez zbytočných konštrukčných teórií, ktoré išli úplne mimo tému. ale našťastie mi prišlo viac rád k veci. zuzanadv

Keby si napísala na začiatku viac o situácii, nebolo by toľko dohadov. Veď si nenapísala ani o aký druh práce ide a čo porušili.(v zákonníku práce to nie je) V zákonníku práce je v paragrafoch presne napísané čo sa môže a čo nie.
Napr. lekár na pohotovostnej službe, ak má šťastie a nemá žiadny prípad si môže zdriemnuť. Dokonca je to prospešné, lebo by bol oddýchnutý v prípade potreby. Ty ako keby si to tajila. Keď je nedostatok údajov, potom nemôžeš čakať kvalifikované rady. Teraz to pripadá, že triediš, čo sa ti hodí a čo nie a kritizuješ.


P.S.1
Až v príspevku č. 75 si bližšie spomenula o aký druh práce ide(všetko ostatné boli iba dohady) A v prípade súdneho sporu by ti asi nestačilo priložiť stanoviská tu z porady. Asi by bolo treba pracovnú zmluvu prípadne ďalšie papiere podpísané oboma stranami.

P.S.2
Tu je paragraf zo zákonníka práce. Ako chceš dokázať, že nemá nárok na odpočinok? Týmto nechcem dokazovať, že pravdu mám ja. Ja súhlasím s opačnými názormi. Ale treba sui dávať pozor, aby si do niečoho nešliapla. Pred súdom by sa to mohlo nevyplatiť.

§ 91
Prestávky v práci

(1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Mladistvému zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako štyri a 1/2 hodiny, je zamestnávateľ povinný poskytnúť prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Ak ide o práce, ktoré sa nemôžu prerušiť, musí sa zamestnancovi aj bez prerušenia prevádzky alebo práce zabezpečiť primeraný čas na odpočinok a jedenie.
mzdarka renca
06.08.09,23:23
mzdárka renča, len by ma zaujímalo, ako by si riešila situáciu keď má môj šéf rozrobených 7stavieb (4mimo ba)...prepáč stavbyvedúci ani šéf nesedia na zadku v kancelárii ako ty:eek:....alebo si snáď myslíš, že na každej stavbe bude 14hodín dozor oni pracujú 14 hod, denne? ?????? veď tí chlapi nie sú predsa v materskej škôlke!!!!! zuzanadv

prepáč, ale toto ma pobavilo a zároveň šokovalo, ďalej sa k tomu nebudem vyjadrovať, reagovala som len na tie informácie, ktoré boli v tom čase od teba k dispozícii .........

PS:
- čo tak dať zamestnancom základnú hod. mzdu a k tomu pohyblivú zložku mzdy, napr. osobné ohodnotenie, alebo prémie podľa výkonu? Potom nebude problém...... A každý si rozmyslí, či chce zarobiť, alebo nie a bude pracovať ako treba. Ak ani to nepomôže, tak by som sa s takým zamestnancom rozlúčila.

- tiež by som na každej stavbe stanovila zodpovedného vedúceho-majstra, ktorý by bol priamo zodpovedný za prácu svojich podriadených.
bv_alexandra
07.08.09,06:06
mzdárka renča, len by ma zaujímalo, ako by si riešila situáciu keď má môj šéf rozrobených 7stavieb (4mimo ba)...prepáč stavbyvedúci ani šéf nesedia na zadku v kancelárii ako ty....alebo si snáď myslíš, že na každej stavbe bude 14hodín dozor?????? veď tí chlapi nie sú predsa v materskej škôlke!!!!! zuzanadv
Tak toto bolo dosť tvrdé. A mohla si ti tuúto poznámku odpustiť. ;):)
------------------------------------------------------------------
Čo sa týka kontroly keďže sa pohybujem v podobnej sfére.
Tak ako ti poradila Renča a ostatní. Zamestnanci by mali mať základnú mzdu + pohyblivú zložku / napr. konkrétne stavebnej činnosti im môžte zadať pohyblivú zložku určité percento s mesačného výkazu vykonaných prác, ktoré fa odberateľovi./
Pohyblivá zložka je najlepší spôsob ako ZC motivovať k snahe.
Potom si určite premyslí čo je pre neho výhodnejšie, či spať alebo pracovať k zlepšeniu výkonov.
A čo sa týka hierarchie na stavbe, môj názor:
stavbyvedúci - má dozerať na to aby sa na stavbe pracovalo, dodržovali sa normy, a práca sa vykonávala kvalitne, a dodržovali sa aj príslušné BOZP a PO, a tiež je na na komunikáciu so zástupcami Odberateľa.
Rozdeľuje prácu majstrom - ktorý by mali mať na starosti určité úseky a kontrolujú tiež prácu pracovníkov.
Takže z toho mi vyplýva že majstri by mali vedieť riadiť a kontrolovať pracovníkov, stavbyvedúci by mal vedieť riadiť a kontrolovať majstrov a kto by mal kontrolovať stavbyvedúceho? No podľa mňa šef - resp. majiteľ. Takže podľa môjho názoru je najdôležitejšie mať zodpovedného a seriozného človeka na poste - stavbyvedúci.

A na záver navrhujem aby si túto tému uzavrela, nakoľko ti bolo poradené vo viacerých príspevkoch ako môžeš v rámci zákona postupovať, a myslím že táto téma už neslúži svojmu účelu.
Tak tento mrník zavrime - prosím.:---;):)
zuzanadv
07.08.09,06:37
Keby si napísala na začiatku viac o situácii, nebolo by toľko dohadov. Veď si nenapísala ani o aký druh práce ide a čo porušili.(v zákonníku práce to nie je) V zákonníku práce je v paragrafoch presne napísané čo sa môže a čo nie.
Napr. lekár na pohotovostnej službe, ak má šťastie a nemá žiadny prípad si môže zdriemnuť. Dokonca je to prospešné, lebo by bol oddýchnutý v prípade potreby. Ty ako keby si to tajila. Keď je nedostatok údajov, potom nemôžeš čakať kvalifikované rady. Teraz to pripadá, že triediš, čo sa ti hodí a čo nie a kritizuješ.


P.S.1
Až v príspevku č. 75 si bližšie spomenula o aký druh práce ide(všetko ostatné boli iba dohady) A v prípade súdneho sporu by ti asi nestačilo priložiť stanoviská tu z porady. Asi by bolo treba pracovnú zmluvu prípadne ďalšie papiere podpísané oboma stranami.

P.S.2
Tu je paragraf zo zákonníka práce. Ako chceš dokázať, že nemá nárok na odpočinok? Týmto nechcem dokazovať, že pravdu mám ja. Ja súhlasím s opačnými názormi. Ale treba sui dávať pozor, aby si do niečoho nešliapla. Pred súdom by sa to mohlo nevyplatiť.

§ 91
Prestávky v práci

(1) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako šesť hodín, prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Mladistvému zamestnancovi, ktorého pracovná zmena je dlhšia ako štyri a 1/2 hodiny, je zamestnávateľ povinný poskytnúť prestávku na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Ak ide o práce, ktoré sa nemôžu prerušiť, musí sa zamestnancovi aj bez prerušenia prevádzky alebo práce zabezpečiť primeraný čas na odpočinok a jedenie.
marjankaj, ďakujem za tento tvoj príspevok. pracujú ako stavebný robotníci a každý deň majú min.1/2 hod. odpočinok. nič som nechcela tajiť ale zdalo sa mi logické, že nebudeme dávať pokarhanie lekárovi. nabudúce budem vedieť, že treba napísať viac info. títo chlapi už raz boli prichytení pri spaní a tak isto ich šéf nachytal ako si pripisujú do smenoviek viac hodín, napr. napíšu, že pracovali do 17hod a pritom boli na dvore už o 14hod ..... Sú platení od hodín čo odpracujú.
Ďakujem ešte raz za všetky príspevky, pomohli mi všetky informácie. zuzanadv
zuzanadv
07.08.09,06:58
Tak toto bolo dosť tvrdé. A mohla si ti tuúto poznámku odpustiť. ;):)
------------------------------------------------------------------
Čo sa týka kontroly keďže sa pohybujem v podobnej sfére.
Tak ako ti poradila Renča a ostatní. Zamestnanci by mali mať základnú mzdu + pohyblivú zložku / napr. konkrétne stavebnej činnosti im môžte zadať pohyblivú zložku určité percento s mesačného výkazu vykonaných prác, ktoré fa odberateľovi./
Pohyblivá zložka je najlepší spôsob ako ZC motivovať k snahe.
Potom si určite premyslí čo je pre neho výhodnejšie, či spať alebo pracovať k zlepšeniu výkonov.
A čo sa týka hierarchie na stavbe, môj názor:
stavbyvedúci - má dozerať na to aby sa na stavbe pracovalo, dodržovali sa normy, a práca sa vykonávala kvalitne, a dodržovali sa aj príslušné BOZP a PO, a tiež je na na komunikáciu so zástupcami Odberateľa.
Rozdeľuje prácu majstrom - ktorý by mali mať na starosti určité úseky a kontrolujú tiež prácu pracovníkov.
Takže z toho mi vyplýva že majstri by mali vedieť riadiť a kontrolovať pracovníkov, stavbyvedúci by mal vedieť riadiť a kontrolovať majstrov a kto by mal kontrolovať stavbyvedúceho? No podľa mňa šef - resp. majiteľ. Takže podľa môjho názoru je najdôležitejšie mať zodpovedného a seriozného človeka na poste - stavbyvedúci.

A na záver navrhujem aby si túto tému uzavrela, nakoľko ti bolo poradené vo viacerých príspevkoch ako môžeš v rámci zákona postupovať, a myslím že táto téma už neslúži svojmu účelu.
Tak tento mrník zavrime - prosím.:---;):)
posťahujem všetky vzory a rady zamykám :-))))
TinkiDinki
07.08.09,08:17
A čo sa týka hierarchie na stavbe, môj názor:
stavbyvedúci - má dozerať na to aby sa na stavbe pracovalo, dodržovali sa normy, a práca sa vykonávala kvalitne, a dodržovali sa aj príslušné BOZP a PO, a tiež je na na komunikáciu so zástupcami Odberateľa.
Rozdeľuje prácu majstrom - ktorý by mali mať na starosti určité úseky a kontrolujú tiež prácu pracovníkov.
Takže z toho mi vyplýva že majstri by mali vedieť riadiť a kontrolovať pracovníkov, stavbyvedúci by mal vedieť riadiť a kontrolovať majstrov a kto by mal kontrolovať stavbyvedúceho? No podľa mňa šef - resp. majiteľ. Takže podľa môjho názoru je najdôležitejšie mať zodpovedného a seriozného človeka na poste - stavbyvedúci.

Na koberec by sa mali dostať aj stavbyvedúci
Ja som to tak vycítil, že ten mladý ich idfotil až keď mu to už liezlo riadne na nervy.
Takže kompetentný stavbyvedúci by mal rozoznať, že na neakej stavbe mimo BA pracuje 1 človek alebo traja.
Preventívne dať podpísať list aj každému stavbyvedúcemu že ak sa také niečo na budúce nájde-odhalí na jeho stavbe bude tento problém riešený aj s ním.
DušanČ
07.08.09,08:25
mimotemy Je to naozaj na zamyslenie, k akým činom môže kríza doviesť ľudí s pokriveným charakterom ako "mladší kolega"... Keď ide o flek, tak etika bokom...... a lezenie do zadku šéfovi ---hrúza

Takému "kolegovi" sa hovorí, že je rektálny alpinista. Potreboval by asi "napraviť" chrup.
marjankaj
07.08.09,08:42
marjankaj, ďakujem za tento tvoj príspevok. pracujú ako stavebný robotníci a každý deň majú min.1/2 hod. odpočinok. nič som nechcela tajiť ale zdalo sa mi logické, že nebudeme dávať pokarhanie lekárovi. nabudúce budem vedieť, že treba napísať viac info. títo chlapi už raz boli prichytení pri spaní a tak isto ich šéf nachytal ako si pripisujú do smenoviek viac hodín, napr. napíšu, že pracovali do 17hod a pritom boli na dvore už o 14hod ..... Sú platení od hodín čo odpracujú.
Ďakujem ešte raz za všetky príspevky, pomohli mi všetky informácie. zuzanadv

V pracovnoprávnych vzťahoch je ešte dôležité aj pracovná zmluva, náplň práce. Do týchto vecí vidíš asi iba ty. Ak chceš dávať nejaké sankcie, mala by si vychádzať aj z týchto dokladov.(a my, čo dávame rady tiež, by sme o tom niečo mali vedieť.). Máte niekde definované, čo je hrubé porušenie pracovnej disciplíny? A niečo treba vedieť aj o zákonníku práce. A nie iba urobiť, čo by si šéf želal.
zuzanadv
07.08.09,09:07
marjankaj ak by som robila iba to čo chce šéf asi by sme neskončili - čo sa týka zamestnancov a ich sankcií - moc dobre :-)) preto sa v niektorých veciach obraciam na poradu alebo našu účtovníčku. máme štandardnú pracovnú zmluvu, ale nie je v nej presne definované čo je hrubé porušenie pracovnej disciplíny, skôr sa odvoláva na ZP. sú to zmluvy uzatvorené aj niekoľko rokov dozadu, len pre istotu mám otázku: netreba ich aktualizovať????
a ešte jedna otázka. "prispatý" zamestnanec nanešťastie dostal pokutu za preťaženie avie, ktorú šoféroval (300Eur). šéf to zaplatil, len chcem vedieť či bude stačiť napísať pre ostatných vodičov interné nariadenie o dodržiavaní predpísanej hmotnosti, aby sme nemuseli platiť ďalšie pokuty a v prípade pokuty im to zosobníme. ďakujem zuzana
Marianna01
07.08.09,09:43
možno som mimo témy, ale v dnešnej dobe sa už naozaj neplatí ani stavbárom od hodiny. Čo tak radšej im dať úkolovú mzdu? Ak už dlhé roky podnikáte v stavebníctve, musíte vedieť, koľko práce za hodinu (samozrejme - tej-ktorej) jeden zamestnanec je schopný vykonať. Takže ak zadáte úkol, bude to pre vás omnoho výhodnejšie - zamestnanec dostane zaplatené len za to, čo skutočne odrobí. Každý sa bude snažiť čo najviac odmakať, aby zarobil. A aby ste si zabezpečili, že vám tam nebudú chodiť podriemkavať za nejaký základný plat - porozmýšľajte nad variantou - práce budú odovzdané do..., vtedy budú nejaké prémie, ak nebudú odovzdané do... bude nejaký postih. Keď to podpíšu zamestnanci, ste aj vy chránení.
Xanti
07.08.09,09:46
Zuzanadv,
mňa ešte tak napadlo, či náhodou nemáte našich dvoch zamestnancov. Tiež šli na stavbu, podriemkali, pospali a dostali zaplatené. Samozrejme už viac ako rok u nás nerobia. A o pripisovaní hodín ani nehovorím. Treba vládnuť pevnou rukou ;) :D:D:D:D
bv_alexandra
07.08.09,09:53
KeĎže tému som stihla ešte neuzavretú prikladám možno ti to raz pomôže:
Pracovné náplne, ktoré máme ako neodlučiteľnú časť pracovnej zmluvy a tiež ešte vstupnú inštruktáž ktorá je taktiež neodeliteľnou súčaasťou pracovnej zmluvy
:);)
zuzanadv
07.08.09,09:59
Zuzanadv,
mňa ešte tak napadlo, či náhodou nemáte našich dvoch zamestnancov. Tiež šli na stavbu, podriemkali, pospali a dostali zaplatené. Samozrejme už viac ako rok u nás nerobia. A o pripisovaní hodín ani nehovorím. Treba vládnuť pevnou rukou ;) :D:D:D:D
noooooooo to asi nie :-)))) 99% zamestnancov u nás pracuje viac ako 6 rokov a niektorí aj viac - výnimka som asi iba ja nastúpila som sem v októbri po asistentke, ktorá tu pracovala 12 rokov a išla na materskú, takže sme skôr stabilný kolektív a šéf vie "čo tu má" a tým pádom aj toleruje situácie "chybička se vloudila". ešte toľko na doplnenie k mojej téme.
P.S. neviem zamknúť svoju tému tak ako mi poradili v prís. 80
alla66
07.08.09,10:02
prečo? označ a odklikni
zuzanadv
07.08.09,10:04
KeĎže tému som stihla ešte neuzavretú prikladám možno ti to raz pomôže:
Pracovné náplne, ktoré máme ako neodlučiteľnú časť pracovnej zmluvy a tiež ešte vstupnú inštruktáž ktorá je taktiež neodeliteľnou súčaasťou pracovnej zmluvy
:);)
ali sorry, už to vidím....
zuzanadv
07.08.09,10:17
prečo? označ a odklikni
alla v ponuke "práca s témou" sa mi nezobrazí "nástroje na moderovanie". je to prvá téma, takže neviem ešte s ponukou pracovať.