esat
04.08.09,16:33
Mám 11 rokov praxe, z toho jeden rok aj ako zástupca riaditeľa ZŠ. Kvalifikačné predpoklady mám splnené, školenie vedúcich pedagogických zamestnancov budem končiť v auguste 2010. Kamarát mi tvrdí, že ako zástupca RŠ mám nesprávne platové zaradenie. Mám 11 platovú triedu a platový stupeň 1. Je moje zaradenie správne?
Vďaka za odpoveď.
Sabadka
04.08.09,15:16
Mám 11 rokov praxe, z toho jeden rok aj ako zástupca riaditeľa ZŠ. Kvalifikačné predpoklady mám splnené, školenie vedúcich pedagogických zamestnancov budem končiť v auguste 2010. Kamarát mi tvrdí, že ako zástupca RŠ mám nesprávne platové zaradenie. Mám 11 platovú triedu a platový stupeň 1. Je moje zaradenie správne?
Vďaka za odpoveď.

Neviem podľa akej tabuľky ťa zaraďovali ale určite nie podľa tej, ktorá je v zákone 474/2008, pozri si ju. V tej totiž už existujú len platové triedy pre pedagogických zamestnanancov, platové stupne sú už dávno minulosťou.
Ak máš tarifný plat v platovej triede 11 a máš odpracovnaných k 31.12.2008 11 rokov tak k tarifnému platu sa ti má pripočítať zvýšenie tarify za každý rok praxe 1 %, teda spolu 11% ak sa ti chce počítať tak si to prepočítaj, ak nie, nájdeš to na www.minedu.sk, alebo na ktorej koľvek stránke krajských školských úradov. Hľadaj Platové tarify pedagogických zamestnancov, je to tabuľka s tarifnými platmi doplnená o zvýšené tarify podľa odpracovaných rokov.