melbak
04.08.09,20:43
v panelaku mame tkz.zavesny balkon, podlaha balkona od steny je mierne zdvihnuta a cely je asfaltovy, prosim ake mate skusenosti s dlažbou na takyto balkon
Milan.Žiška
05.08.09,04:52
Ten asfalt by mal ísť dole a potom "skoro" štandardná skladba. Skoro v znmysle špecifických detailov ( podla rozsahu dilatácie).

Pozor na priťaženie balkóna.
zk24
21.04.11,05:46
Ahojte,

idem kupovat dlazbu na loggiu. Byt sa nachadza v panelovom dome, je to loggia, postavena z panelu. momentalne na zemi nic nie je.

Chcela by som vediet ci mate skusenosti alebo existuju nejake normy, aku dlazbu tam mozem dat, aby som nejako neporusila a nezatazila loggiu a nesposobila tym nejake trhlinky. Videla som dlazbu aj co je 4cm vysoka (to bude asi na nejake terasy alebo na co), co si myslim ze byt nemoze...

len by som chcela vediet ci ste niekto menili dlazbu na balkone, a aka by mala byt, okrem toho ze mrazuvzdorna.

Dakujem
andiablo
21.04.11,06:31
Z vlastnej skúsenosti. Nemôžeš tam dať na vyrovnanie betonovy poter. Ja som mal rovný balkon. Tak som očistil podlahu, napenetroval DB20 (obyc duvilax) nechal zaschnúť a dlažbu hrubky 8mm som lepil flexi lepidlom mrazuvzdorných. Treba aj takú presne špárovačku aby to nepopraskalo potom. Inak od dlažby ti pôjde pekná zima na nohy takže budeš po balkone behať v papučiach.
zk24
21.04.11,07:53
Z vlastnej skúsenosti. Nemôžeš tam dať na vyrovnanie betonovy poter. Ja som mal rovný balkon. Tak som očistil podlahu, napenetroval DB20 (obyc duvilax) nechal zaschnúť a dlažbu hrubky 8mm som lepil flexi lepidlom mrazuvzdorných. Treba aj takú presne špárovačku aby to nepopraskalo potom. Inak od dlažby ti pôjde pekná zima na nohy takže budeš po balkone behať v papučiach.


Ja viem ze to bude strasne studene, no ale neviem co ine tam dat. Ten beton sam o sebe nielenze zle vyzera, ale teply tiez moc nie je.

Rozmyslala som este nad takou ako keby gumenou podlahou, neviem ako sa to vola, ale pripomina mi to bežecký tartan.
andiablo
21.04.11,09:38
ete je jedno riešenie. Naukladáš XPS 3-4 cm kolko ti dovoli na to das krizom OSB dosky a na to lino alebo tak. A mas teplo od noh v porovnani s dlazbou
220870
21.04.11,16:42
Neviem čo je to podľa vás čistý beton.Balkony a logie sa na činžiakoch robili tak že sa vypustil panel,na to sa dala hydroizolácia ,betónový poter, a keramická dlažda 8 x 100 x100 mm alebo terazové dlažby hrubé 20-25 mm .
Neviem neuvádzate aká je výška od balkónových dverí aká skladba podlahy sa výškovo zmestí pod prah dverí.bodlo by fotto alebo okótovaný náčrtok. Nedávno som jednu logiu robil tak že sa prilepil 20mm xps dvakrát presieťkoval a nalepil keramickú dlažbu.
Do exteriéru sú nevhodné dlažby ktoré sú 8 mm hrubé.najtenšie odporúčané by mali mať min 12 mm.
zk24
21.04.11,18:54
Neviem čo je to podľa vás čistý beton.Balkony a logie sa na činžiakoch robili tak že sa vypustil panel,na to sa dala hydroizolácia ,betónový poter, a keramická dlažda 8 x 100 x100 mm alebo terazové dlažby hrubé 20-25 mm .
Neviem neuvádzate aká je výška od balkónových dverí aká skladba podlahy sa výškovo zmestí pod prah dverí.bodlo by fotto alebo okótovaný náčrtok. Nedávno som jednu logiu robil tak že sa prilepil 20mm xps dvakrát presieťkoval a nalepil keramickú dlažbu.
Do exteriéru sú nevhodné dlažby ktoré sú 8 mm hrubé.najtenšie odporúčané by mali mať min 12 mm.

Tu praveze ziadna dlazba nie je. je to nejaky vysunuty panel, ako hovoris, ci je tam poter alebo hydroizolacia, to ja netusim. Rodicia maju taky isty byt a mali dlazbu na zemi aj na tej balkonovej stene. Tuto neni ani dlazba, ani obklad, ani ta parapetna vecicka. Je to ciste panel vsetko.

Musim si to poriadne pozriet vsetko ked budem na byte.
lapejko
25.04.11,17:19
Z vlastnej skúsenosti._____ Nemôžeš____ tam dať na vyrovnanie betonovy poter. Ja som mal rovný balkon. Tak som očistil podlahu, napenetroval DB20 (obyc duvilax) nechal zaschnúť a dlažbu hrubky 8mm som lepil flexi lepidlom mrazuvzdorných. Treba aj takú presne špárovačku aby to nepopraskalo potom. Inak od dlažby ti pôjde pekná zima na nohy takže budeš po balkone behať v papučiach.

Ja naopak tvrdím, že musíš použiť poter ak chceš plochu vyspádovať a vyrovnať pod dlažbu.Doporučujem inšpirovať sa na www.schlueter.sk