Jennys
05.08.09,06:55
Prosím vás vie mi niekto poradiť ako účtovať nasledovný prípad v JÚ neplatca DPH? Zasielala som ešte v apríli tovar na dobierku. Lenže zákazník tovar nedostal doteraz a ani tovar neprišiel späť. Dala som na poštu reklamáciu a zásielka sa nenašla takže som si žiadala náhradu cca 9 Euro. Teraz mi prišla náhrada poukážkou v sume 10 Eur a to si mám vybrať na pošte. Ako si to dať teraz do účtovníctva? Mám na vystavenú faktúru čo bola pre zákazníka vystaviť dobropis aby sa mi to zmínusovalo a potom čo s príjmom peňazí ako to účtovať v JÚ? Ďakujem.
Jennys
06.08.09,12:39
tak mi prišli peniaze z pošty, teda prevzala som si ich, mám od toho doklad a čo teraz? ako to zaúčtovať?:confused:
Lianka
06.08.09,12:46
Pre teba je to POZD, vydavok za postovne predtym bol VOZD.

Poslala si mu ten tovar znova (druhykrat) a znova platila postovne? Ak ano, a vyska postovneho suhlasi s vyfakturovanou, fakturu by som neopravovala - je to takto vyrovnane, t. j. ty si sice zaplatila na postovnom dvakrat, ale jedno postovne v sume 10 EUR ti bolo vratene. Ak je tych 10 EUR viac ako prve zaplatene postovne, nevadi, v kazdom pripade je to POZD.
Jennys
06.08.09,17:55
Lianka ďakujem, upresním, že som to neposielala znova. Proste už o to nebol záujem. Ja teda na tú faktúru urobím dobropis ako keby sa to vrátilo a potom si dám do príjmu to čo mi prišlo z pošty. Môže to tak byť?
Tweety
06.08.09,18:00
Lianka ďakujem, upresním, že som to neposielala znova. Proste už o to nebol záujem. Ja teda na tú faktúru urobím dobropis ako keby sa to vrátilo a potom si dám do príjmu to čo mi prišlo z pošty. Môže to tak byť?
Pošleš zákazníkovi storno faktúru, ak už zaplatil, pošleš mu aj peniažky, a tie, ktoré si dostala od pošty, dáš do príjmu, ako POZD.
Jennys
08.08.09,17:44
Zákazník mal tovar na dobierku, takže to neplatil. Urobila som dobropis takže som to zmínusovala a peniaze som dala ako príjem do tovaru. Teraz neviem či to môže byť ako tovar alebo iný príjem ovplyvňujúci základa dane.
Lianka
08.08.09,18:15
K penaznemu pohybu nedoslo (zakaznik ti nic neuhradil) - zapocet faktury a dobropisu by som urobila internym dokladom a tym zavazok a pohladavku v evidencii vyrovnala. Ak budes uctovat "uhradu" ako vydavok za tovar, tak aj "uhrada" dobropisu bude minus vydavok za tovar.
linko1
23.04.18,10:51
poprosím vás o radu, tiež mám podobný problém, nechcela som zakladať novú tému. Jedná sa o to, že mám zmluvný vzťah s poštou na posielanie zásielok, sme platci DPH, pošta nám každý mesiac posiela faktúry, riešili sme reklamáciu nedodania zásielky, pošta nám vrátila za tú zásielku sumu 3,95 eur na bankový účet... ako to teraz zaúčtovať...v JU /myslela som, že vystavia dobropis ale len tak bez rozúčtovania dph vrátili na účet/