vsc1
05.08.09,06:46
Dobrý deň,potrebujem poradiť poraďáci.
Manželka poberala podporu v nezamestnanosti 6m.Popritom sa zamestnala u sukromnika a ten ju chce dať teraz na riadnu zmluvu.Neviem však či je to výhoda ked aj tak jej oficiálne bude platiť len min.mzdu a zvyšok na ruku.Nieje lepšie ostať v evidencii UP a u sukromníka robiť nadalej NA RUKU s ohladom na povinné odvody do fondov??? Prosím poradte ako dalej postupovať.Ďakujem.
Xanti
05.08.09,04:58
Dobrý deň,potrebujem poradiť poraďáci.
Manželka poberala podporu v nezamestnanosti 6m.Popritom sa zamestnala u sukromnika a ten ju chce dať teraz na riadnu zmluvu.Neviem však či je to výhoda ked aj tak jej oficiálne bude platiť len min.mzdu a zvyšok na ruku.Nieje lepšie ostať v evidencii UP a u sukromníka robiť nadalej NA RUKU s ohladom na povinné odvody do fondov??? Prosím poradte ako dalej postupovať.Ďakujem. Je výhodné pre tvoju mng. neplatiť odvody do SP? A v prípade marodky, síce bude na UP ale marodku nedostane, žiaden príjem do rodiny. V prípade zlého zdravotného stavu nedostane ID, lebo nebude mať odpracované roky. Myslíš že toto je výhodnejšie pre tvoju mng. alebo pre zamestnávateľa, ktorému z dohody nevyplýva platiť odvody do SP a do ZP za tvoju mng.
mzdarka renca
05.08.09,04:59
Dobrý deň,potrebujem poradiť poraďáci.
Manželka poberala podporu v nezamestnanosti 6m.Popritom sa zamestnala u sukromnika a ten ju chce dať teraz na riadnu zmluvu.Neviem však či je to výhoda ked aj tak jej oficiálne bude platiť len min.mzdu a zvyšok na ruku.Nieje lepšie ostať v evidencii UP a u sukromníka robiť nadalej NA RUKU s ohladom na povinné odvody do fondov??? Prosím poradte ako dalej postupovať.Ďakujem.

Jednoznačne nech sa u súkromníka zamestná, nakoľko by sa jednalo o čiernu prácu.
To nie je jediný dôvod, aby sa zamestnala, ďaľší je napr. ak zostane chorá, tak nezostane bez príjmu, alebo, ak bude chcieť ísť na dovolenku a pod.
Džimo
08.08.09,17:48
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom podpory v nezamestnanosti. V zahraničí pracujem od oktobra 2006 a tento rok v septembri v zahraničí končím. Takže mi do odpracovaných 3 rokov bude chýbať cely mesiac. Chcela by som len vedieť,či sa ten jeden mesiac /oktober/ dá doplatiť, aby som splňala kritériá odpracovaných rokov a mala nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď
veronikasad
08.08.09,17:50
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom podpory v nezamestnanosti. V zahraničí pracujem od oktobra 2006 a tento rok v septembri v zahraničí končím. Takže mi do odpracovaných 3 rokov bude chýbať cely mesiac. Chcela by som len vedieť,či sa ten jeden mesiac /oktober/ dá doplatiť, aby som splňala kritériá odpracovaných rokov a mala nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď
čo bolo pred septembrom 2006?
Džimo
08.08.09,18:24
Od 26.5.2006 do 20.8.2006 som bola v zahraničí na brigade. Po skončení brigády v zahraničí som brigádovala na SR až do 20.oktobra 2006. V UK som začala pracovať 26.oktobra 2006
ivka70
08.08.09,18:46
Ano, da sa, prihlasit sa ako dobrovone poistena osoba v zdravotnej poistovni a v socialnej poistovni ako platca poistenia v nezamestnanosti na ten jeden mesiac.
Len si to treba dobre zratat, aby vam nechybal ani jeden den.
Džimo
08.08.09,18:58
A ak sa možem spýtať, je dôležité aj obdobie pred tým, keď ste sa ma pýtali na obdobie pred septembrom 2006? Ďakujem za všetky odpovede!