polis1
05.08.09,10:07
Dobrý deň

ak môžem poprosiť nerozumiem pani čo mi z banky volali.
Naša firma si navýšila zákl.imanie, ktoré je vidno v suvahe na strane pasív a kam to má isť aj na stranu aktív do ktorého riadku v súvahe...prosím o radu...pretože mi to ako to zaučtujem v akt.nikde nevyskakuje....
JarkaL
05.08.09,08:20
Na základe čoho sa zvýšilo ZI? Musíš mať nejakú zápisnicu VZ, kde to bude uvedené. Mohlo ísť o navýšenie vkladom majetku, mohli sa zaviazať spoločníci, že splatnia zvýšené ZI do pokladne ...a pod. Bez tej zápisnice to nemáš ako zaúčtovať.

P.S: Čo s tým má spoločné banka?
polis1
05.08.09,08:30
mam zápisnicu a aj v pokladni to mám, ale mám odovzdať priebežné daň. priznanie do banky a tá pani z banky mi volala, že v pasívach to mám a kde to je vidieť v aktívach? tak neviem kde to mám mať...
evina
05.08.09,08:34
mam zápisnicu a aj v pokladni to mám, ale mám odovzdať priebežné daň. priznanie do banky a tá pani z banky mi volala, že v pasívach to mám a kde to je vidieť v aktívach? tak neviem kde to mám mať...

Predpokladám, že banke odovzdávaš Výkazy /nie priebežné daňové priznanie/, t.j. súvahu a výsledovku. Ak sa zvyšovalo ZI vkladom do pokladne máš to v riadku Peniaze /v pokladni/....riadok 056
azla
05.08.09,08:36
Ak bolo navýšenie ZI ako ďalší vklad spoločníkov, tak sa to naúčtovalo
335/419 - navýšenie, ....po zápise do OR 419/411
211/335 - splatene pohľ. do pokladnice.

V pasívach je to jasné ....411
V aktívach boli peniaze ...211 ....ale tie sa hybú a už to môže byť o hodinu čokoľvek iné ....:rolleyes:.
Zmyslom navýšenia asi nie je aby peniaze ostali "zabetónované" v pokladnici.
polis1
05.08.09,08:46
práveže ja to tak mám a ona problem v tej banke, a hovorila som jej že je to v tej pokladni...
evina
05.08.09,08:53
práveže ja to tak mám a ona problem v tej banke, a hovorila som jej že je to v tej pokladni...

A aký má problém? V tej pokladni to ona samozrejme nemôže vidieť presne kvôli neustálemu pohybu finančných prostriedkov....
Paula
05.08.09,09:02
Oni z banky zvyknú vyzvedať, niekedy ich zaujíma napr. pohyb v riadku hmotného majetku , najmä ak porovnávajú výkazy predchádzajúceho roka s aktuálnymi. Asi sa boja, že výkazy sú umelo vyrábané kvôli úverom.
Lenka1979
05.08.09,09:12
Presne ako píše Paula, zvyknú od klientov vyzvedať, aký má spoločnosť majetok, lebo sa boja, či im budú klienti splácať úvery. Nestačí im, že si dajú záložné právo na nehnuteľnosť alebo iný majetok, ešte budú "spovedať" klientov... a poniektorí si chodia aj obzerať firmu. Pritom musíte vyplniť "xy" tabuliek, nehovoriac o doplňaní údajov ... Typické banky.:(
polis1
05.08.09,09:55
šak práve, veľmi pekne ďakujem. už sa mi stalo, že v niektorej banky si žiadali od klienta,ktorý je FO výkazy ako za PO...
ešte raz ďakujem
Lenka1979
05.08.09,10:12
šak práve, veľmi pekne ďakujem. už sa mi stalo, že v niektorej banky si žiadali od klienta,ktorý je FO výkazy ako za PO...
ešte raz ďakujem

... poniektorí o tom nemajú šajnu, stáva sa.;)