justafa
05.08.09,09:31
ako sa viac oplati kupit jazdene auto? v bazare,alebo cez inzerat?ktory slovensky autobazar ma dobre meno?mate skussenosti ?
najag
05.08.09,09:09
Ani jdna z foriem kupy neposkytuje 100% zaruku a je potrebne byt vzdy maximalne opatrny a davat si pozor na povod vozidla a jeho technicky stav.
justafa
05.08.09,17:29
a akym sposobom, kde si mozem overit povod a tech.stav vozidla?

(znamy kupil auto touto formou no po case mu zacala bezdovodne svietit nejaka kontrolka a ani v servise tu chybu neodstranili, dokonca nevedeli v com problem je...)
Ice dive
05.08.09,18:25
Najlepšie sa oplatí kúpiť jazdené auto od známeho/rodiny resp. od niekoho o kom vieš, že je prvý majiteľ auta a poznáš jeho muchy resp. históriu závad, vodiča ktorý vieš ako sa k autu správal....
Z autobazárov sa nedá odporučiť, žiaden nakoľko do bazárov poväčšinou predávajú ľudia, ak nevedia auto inak predať (resp. firmy, ktoré sa ich chcú rýchlo zbaviť) - pokiaľ je auto OK, tak sa poväčšinou posúva medzi rodinou/ priateľmi... (možno by som skúsil menší bazár na nejakej dedine, avšak musel by som poznať vo svojom okolí zopár spokojných zákazníkov... )
Ak by si kupoval auto z bazaru tak pri AAA máš 99 % (chyby sa môžu stať aj tam) istotu, že vozidlo je "právne čisté" t.j. nie je kradnuté, nie je v leasingu a pod, avšak určite nemáš istotu, čo sa týka technického stavu, počtu KM alebo prípadnej havárie... nakoľko ak auto prejde výkupom AAA, tak klobúk dole pre nimi, ako vedia auto vyčistiť a nablískať, že ho ani majiteľ nespozná...
Ak by som riešil kúpu auta, asi by som sa obrátil na niekoho kto autá dováža z vonku a vybral by som jedine tie, ktoré sú od autorizovaných predajcov vykupované na protihodnotu, kde je známa servisná história + opravy auta ak malo nehodu...
Veľa štastia pri hľadaní...