JJJAAA
05.08.09,13:25
Ahojky,
prosim o info:
SZČO si chce prenajat motor vozidlo od fyzickej osoby za nejaku malu sumu za rok.
SZČO - si moze dat do uctovnictva blocky PHM, ale nie opravy auta?
SZČO - musi viest evidenciu o vedeni motor vozidla? ...vypisovat kedy kde islo auto a kolko tankovalo, alebo uz nemusi? ...
Evidencia o vedeni motor vozidla a kniha jazd je to iste?

Dakujem.

...no poradaci viem, ze je toho vela...ale teraz sa mozete predviest :D

dakujeeeeeem
Jana
Lianka
05.08.09,11:28
...no poradaci viem, ze je toho vela...ale teraz sa mozete predviest :D

dakujeeeeeem
Jana

Nemyslim, ze tato stranke je o tom, aby sa tu niekto "predvadzal". Aj idea stranky je "Spolu vieme viac". Ak sebaprezentacia niekomu osobne dviha ego, je to jeho problem. Myslim, ze vacsina sem chodim s uprimnym zaujmom poradit - najma ak ide o uctovne a danove temy.
macula
05.08.09,11:31
Môže si dať do nákladov bločky PHM a viesť knihu jázd by musel, ak by bol platcom DPH a uplatňoval si z bločkov DPH. Ak nie je platcom DPH môže si dať do nákladov paušál 80% z bločkov a nemusí viesť knihu jázd.Evidencia o vedení motorového vozidla=kniha jázd. A nezabudni na daň z motorových vozidiel, ktorú musíš zaplatiť.
Lianka
05.08.09,11:34
JJJAAA
05.08.09,11:34
Nemyslim, ze tato stranke je o tom, aby sa tu niekto "predvadzal". Aj idea stranky je "Spolu vieme viac". Ak sebaprezentacia niekomu osobne dviha ego, je to jeho problem. Myslim, ze vacsina sem chodim s uprimnym zaujmom poradit - najma ak ide o uctovne a danove temy.

Lianka,
klud, ja som to nemyslela smrtelne vazne...
Ved vsetci vieme o com je tato stranka a ze je super a su tu normalni ludia....takze v poho...
JJJAAA
05.08.09,11:38
Dakujem za infosky...idem sa na to pozriet.
Prajem pekny dnik.

Jana
Dada
21.08.09,06:52
Môže si dať do nákladov bločky PHM a viesť knihu jázd by musel, ak by bol platcom DPH a uplatňoval si z bločkov DPH. Ak nie je platcom DPH môže si dať do nákladov paušál 80% z bločkov a nemusí viesť knihu jázd.Evidencia o vedení motorového vozidla=kniha jázd. A nezabudni na daň z motorových vozidiel, ktorú musíš zaplatiť.

Som bola na tom, že tých 80% platí aj pre DPHáčkarov. Takže DPHáčkari musia viesť knihu jázd?
Dada
09.09.09,12:02
Som bola na tom, že tých 80% platí aj pre DPHáčkarov. Takže DPHáčkari musia viesť knihu jázd?

Musia?
grammatika
09.09.09,13:50
Som bola na tom, že tých 80% platí aj pre DPHáčkarov. Takže DPHáčkari musia viesť knihu jázd?

pozri sem, aj ten link, čo je v tej téme: http://www.porada.sk/t119321-pausalne-vydavky-80-spotreby-phm.html