spila
05.08.09,12:36
ahojte,

nevedala som, kam dat temu, takze som si vybrala toto miesto

potrebujeme zistit, aku priemernu spotrebu ma nas zamestnanec, ktory ma na starosti Liazku, lebo mame dojem, ze ma bud vysoku spotrebu, alebo vylieva niekde naftu do potoka.
a bohutzial nemame ani sajn ako zistit priemernu spotrebu, nakolko ma inu spotrebu ked naklada/vyklada, jazdi s nakladom a s akym tazkym nakladom. viete mi poradit kde a ako by som to zistila?

dakujem
Chobot
05.08.09,10:52
ahojte,

nevedala som, kam dat temu, takze som si vybrala toto miesto

potrebujeme zistit, aku priemernu spotrebu ma nas zamestnanec, ktory ma na starosti Liazku, lebo mame dojem, ze ma bud vysoku spotrebu, alebo vylieva niekde naftu do potoka. :D:D
a bohutzial nemame ani sajn ako zistit priemernu spotrebu, nakolko ma inu spotrebu ked naklada/vyklada, jazdi s nakladom a s akym tazkym nakladom. viete mi poradit kde a ako by som to zistila?

dakujem

Asi do potoka to nebude, ak má doma dieselovú Oktáviu.....:rolleyes:

Ale ak chcete certifikovane zmerať spotrebu auta, robia to stanice technickej kontroly. Napr. za 448 EUR vám zmeranie spotrebu auta nad 2 tony aj SLovdekra (http://www.slovdekra.sk/cms/sk/skusky-vozidiel/meranie-spotreby).
spila
05.08.09,10:59
zdravim,

a existuje nejaky sposob, ako to mozem zistit napr z kotucov, alebo z coho?

alebo ci niekto nevie ze taky typ auta ma priemerne spotrebu trepnem 20l/100km bez nakladu a s kazdou tonou nakladu +1l/100km

(lebo orientacne kolko usiel s nakladom a kolko bez vieme)

dakujem
Chobot
05.08.09,11:22
zdravim,

a existuje nejaky sposob, ako to mozem zistit napr z kotucov, alebo z coho?

alebo ci niekto nevie ze taky typ auta ma priemerne spotrebu trepnem 20l/100km bez nakladu a s kazdou tonou nakladu +1l/100km

(lebo orientacne kolko usiel s nakladom a kolko bez vieme)

dakujem

Ak to chceš zistiť svojpomocne - vo firme, tak treba vypustiť nádrž, dať tam presne odmerané množstvo nafty (napr. 50 l) a nechať jazdiť auto. Ale by na ňom nemal jazdil ten zamestnanec, aby to nemohol ovplyvniť (odliať z nádrže). Po prejazdení napr. 100 km vypustiť zostávajúcu naftu a vypočítať rozdiel. To bude spotreba. A to isté spraviť aj s naloženým autom.

Alebo môžeš čakať, možno niekto má podobné auto a dá ti túto informáciu. Skôr si však myslím, že nikto nebude mať takto podrobne zmeranú spotrebu.
dad111
05.08.09,11:45
Sadnúť si za volant a ukázať mu, že sa to dá aj s nižšou spotrebou.
Ak máte viac šoférov a áut, pravidelne ich striedajte a hrajte hru "Najslabší má padáka".
Sú na to sofistikované zariadenia, ktoré moniturujú každý pohyb auta a všetky dôležité parametre, z ktorých zistíte okamžitú spotrebu v ktoromkoľvek čase. Konkrétny typ Vám neporadím, ja osobne som pracoval s takým systémom asi pred 5 rokmi, teraz sa už tomu nevenujem.
Nokerla
06.08.09,06:21
Sadnúť si za volant a ukázať mu, že sa to dá aj s nižšou spotrebou.
Ak máte viac šoférov a áut, pravidelne ich striedajte a hrajte hru "Najslabší má padáka".
Sú na to sofistikované zariadenia, ktoré moniturujú každý pohyb auta a všetky dôležité parametre, z ktorých zistíte okamžitú spotrebu v ktoromkoľvek čase. Konkrétny typ Vám neporadím, ja osobne som pracoval s takým systémom asi pred 5 rokmi, teraz sa už tomu nevenujem.



Naslabsi ma padaka :D.........co myslis ze tí soferi urobia.......dohodnu sa na spotrebe ;).......ja by som navrhoval........natankovat rano plnu nadrz a o 24 hodin to iste.........a po niekolkych dnoch to spriemerovat a vypocitat kolko isiel prazdny a kolko plny.......a najlepsie by bolo ak by sa nadrz na aute zamkla.
Flinstone
06.08.09,06:54
riešením by možno bolo namontovať prietokomer a zablombovať ho, ako aj všetky spoje od prietokomeru až po vstrekovacie čerpadlo. A potom možno poklesne spotreba. V jednej nemenovanej firme s 20 nákl. autami takto ušetrili 8tis litrov nafty mesačne.
dad111
06.08.09,08:07
Naslabsi ma padaka :D.........co myslis ze tí soferi urobia.......dohodnu sa na spotrebe ;).......ja by som navrhoval........natankovat rano plnu nadrz a o 24 hodin to iste.........a po niekolkych dnoch to spriemerovat a vypocitat kolko isiel prazdny a kolko plny.......a najlepsie by bolo ak by sa nadrz na aute zamkla.
Dohoda je ťažká. Jeden musí byť vždy najhorší.
Najlepší je ale systém kontroly stavu nádrže. Napríklad http://www.infocar.sk/sluzby/meranie-spotreby.htm Tu sa stále vyhodnocuje hladina a teda aj zmeny objemu. Teda tankovanie musí súhlasiť čas a množstvo s bločkom. Rýchlosť akou palivo ubúda tiež hovorí o tom, či sa palivo spotrebováva v motore, alebo odčerpáva do bandasky.
Prietokomery.http://www.tamex.sk/sk/content/EDMeco_elektronicky_zaznamnik_prevadzky_a_spotreby
Tie ale dokážu šoféri oklamať. stačí brať palivo napríklad z prepadového potrubia, mal som aj odborníkov čo miesto nafty do nádrží liali lieh, ktorého sme mali dosť a bez kontroly.
spila
06.08.09,09:00
dakujem za odpovede,

bohuzial mame len jedneho sofera, takze nemame s kym porovnavat. ale nasli sme aj ine nezrovnalosti vo vykazoch co nam odovzdaval. takze kazdopadne to zacneme riesit.
dakujem za rady a prajem krasny den
seat
09.08.09,19:43
bohuzial mame len jedneho sofera, takze nemame s kym porovnavat. ale nasli sme aj ine nezrovnalosti vo vykazoch co nam odovzdaval. takze kazdopadne to zacneme riesit.
dakujem za rady a prajem krasny den

Treba sa z vasim šoferom povozit aspon týžden v aute a potom robit zavery - urcite by som nebral vazne meranie na 100 - 200 km ale na dlhsie obdobie