marian.zelinsky
05.08.09,13:18
Prajem pekný deň
Len tak pre vlastnú zábavu som si zohnal kresliaci program Pro/Engineer. Kým som ho mal nainštalovaný v starom počítači a používal Windows XP Home Edition tak to bežalo. Kúpil som si nový počítač s Windows Vista Home Premium a už mi to po nainštalovaní nebeží. Vie mi prosím Vás niekto s tým pomôcť, predpokladám , že je to otázka ovladačov , ale nie som v tom tak doma.

S pozdravom
Marián
kero64
05.08.09,11:34
Čo znamená - zohnal? Crack alebo ilegal verzia. Nemám dojem, že je to otázka ovládačov, ale skôr overenie originality.
Chobot
05.08.09,11:47
Prajem pekný deň
Len tak pre vlastnú zábavu som si zohnal kresliaci program Pro/Engineer. Kým som ho mal nainštalovaný v starom počítači a používal Windows XP Home Edition tak to bežalo. Kúpil som si nový počítač s Windows Vista Home Premium a už mi to po nainštalovaní nebeží. Vie mi prosím Vás niekto s tým pomôcť, predpokladám , že je to otázka ovladačov , ale nie som v tom tak doma.

S pozdravom
Marián

Je možné, že tento softvér nemá podporu pre Windows Vista:

http://www.ptc.com/partners/hardware/current/64bit_computing.htm
marian.zelinsky
05.08.09,12:12
je to Crack
Stefan2005
05.08.09,12:18
Je možné, že tento softvér nemá podporu pre Windows Vista...

resp. je možné, že nová platforma si vyžaduje nové licencovanie... (napr. prechod z 32 na 64b verziu si nevyžadovalo nové licencovanie).
kero64
05.08.09,12:49
Neviem, aký Pro/E máš, ale ak ti to pomôže, tu máš HW a SW požiadavky na verziu 5. Ta by mala byť najnovšia, tu asi nemáš. Tak na ten tvoj by ti mohol stačiť aj slabší. Ale na to by som sa nespoliehal. Grafické programy sú veľmi náročné na hlavne na HW. Neviem, aké s ním máš skúsenosti, ale na domácu výučbu by to mohlo stačiť.
IT-Solutions
06.08.09,14:01
Vyskusal by som prinajmensom spustit program v rezime kompatibility.

pravym tlacidlom kliknut na ikonu programu, v zalozke kompatibilita zaskrtnut policko "tento program spustit v rezime kompatibility...", vybrat predosly operacny system a takisto dole zaskrtnut "spustit program ako spravca".

ulozit a vyskusat program spustit cez prislusnu ikonu.

nie vzdy tato procedura pomoze nakolko je velmi zavisla od struktury programu, ale za pokus to urcite stoji
marco2233
18.08.09,10:32
ProE ma dost specificky nastavene licencovanie .. cez lic.server.. je mozne ze ak mas crack nemusi ti to ist.. alebo si pri instalacii nespravne nadefinoval HW kluc.... ja mam original ProE a kym som to rozbehal ako tak tak som mal co robit :)