kamakorka
05.08.09,14:45
ak viete nejaké dobré rady k dovolenke vo Francúzku, prosím napíšte, nabudúci týždeň tam odchádzame autom na dovolenku.
a po ceste tam sa chceme zastaviť v Benátkach, aj Milano s Janovom nie sú ďaleko. Chcela som nejaké odporúčania.
Vopred ďakujem.
kačenka
06.08.09,05:40
ak môžem poradiť niečo ohľadom cestovanie a poznávania, je dobré zakúpiť si u nás tie knihy buď celkovo itália - vydavateľstvo Marco Polo alebo brožúry o jednotlivých mestách, ktoré chceš navštíviť a tam si najprv naštudovať, čo si chceš pozrieť a potom GPS s podrobnou mapou talianska, podľa ktorej sa to určité mieto dostaneš. Najlepšie je ostať na okraji mesta, na parkovisku odkiaľ ide metro, prípadne iný druh "MHD" a potom sa presúvať do centra, a tam si urobiť prehliadku mesta. Dá sa aj do centra mesta, len tam je veľakrát problém s parkovaním, lebo práve keď hľadáš nevidíš ani podzemené garáže ani parkoviská. Ale dá sa. Takže v prvom rade kniha a dobré GPS aby ste to konkrétne, čo chcete vidieť ľahšie našli.
saki10
06.08.09,16:16
Rozhodne si pozrite aj sikmu vezu v PISE ,nie je to velka zachadzka a stoji za to.
kamakorka
07.08.09,08:33
a vie mi niekto povedať, aké sú vo francúzsku ceny potravín? lebo to máme bez stravy. A aké sú aj ostatné ceny, či je niekde dostať pekné oblečenie, ideme do Antibes.
kačenka
07.08.09,09:37
a vie mi niekto povedať, aké sú vo francúzsku ceny potravín? lebo to máme bez stravy. A aké sú aj ostatné ceny, či je niekde dostať pekné oblečenie, ideme do Antibes.

Ja som Francúzskom prechádzala do Španielska pred 3 rokmi a myslím, že už na cenách za dialnice a PHM to bolo vidieť, ceny vysoké, ani ceny za potraviny neboli nízke. Spali sme tam v Alpách 2 noci, to ubytovanie sa dalo ale tá polopenzia, čo nám zaspievali, to sme si rozmysleli a nechali sme si iba raňajky a večere sme obstarali sami zo zásob a niečo sme dokúpili-no 2 dni to sa dá, ale nejaký týždeň s kyselinkami ako sú moji synovia, to by bolo na uváženie, či zostať vo Francúzsku.
kamakorka
12.08.09,12:04
je taliansko bezpečné? chceme sa po ceste do francúzska zastaviť v benátkach a auto odparkovať na začiatku benátok. Budeme mať na streche auta strešný box. Je to bezpečné nechať na aute a v tom zamknuté veci? Nemá niekto skúsenosť v Taliansku? Bojím sa, aby nám ho neukradli.
inculik
12.08.09,20:12
Ahoj, moja skusenost: Nasa 1.dovolenka Taliansko-Porto, boli sme nadseni... hned sme sli do Benatok,auto sme odparkovali v nejakej poschodovej garazi,ale bez boxu( samozrejme strazenej a platenej) a priamo sme sli lodou na namestie...no parada... Nase prekvapenie, ked sme sa vratili do apartmanu- komplet vykradnuty,mobily nezmizli, brali len peniaze...Po vybavovackach na uradoch sme sa zbalili a sli do Chorvatska a odvtedy chodime len tam:) Zatial sa nam nestalo, ze by nam tam nieco zmizlo-klop klop,nechcem zakriknut, lebo zajtra popoludni vyrazame na dovolenku do HR. Odvtedy nas to tam ani nelaka. Inak najvacsia sranda bola, ze asi tak po troch rokoch sme sa dozvedeli, ze nas vykradol brat karabiniera, co to vysetroval, ale to uz sa zahadne stratili aj nejake dokumenty k nasemu pripadu...radsej sme to uz nechali tak, ked to nabralo takyto spad...Tym nechcem odradzat od Talianska, iba mi to nedalo...
Peknu dovlenku a stastnu cestu:)
220870
13.08.09,03:43
Bratranec jazdí kamionom.... cez Francúzko sa vždy snaží prejsť tak aby čo najmenej stál a nemusel nič kupovať.vraj napr. oproti Taliansku a Španielsku 3x drahšie a o arogancii Francúzov škoda slov.
ivanka gertka
13.08.09,07:22
Ja som bola vo francúzsku pred 6rokmi v Nice a velmi sa mi páčilo. Ceny si síce nepamatam, ale azúrové more je nádherné.
plada
13.08.09,09:52
Určite sa oplatí pozrieť si Saint Tropez, povestnú policajnú stanicu, ten platan pred ňou tam stojí dodnes, no a ešte malé mestečko Port Grimaude(neviem, či som to správne napísala) - francúzi postavili mesto, vykopali kanály, naplnili vodou, tak to tam vyzerá ako v Benátkach, veľmi zaujímavé, ceny sú vo Francúzsku vysoké, ale tá francúzština, to znie božsky, ak nevieš po francúzsky, s nemčinou to radšej neskúšaj, francúzi nemcov nenávidia, ja som tam uspela napodiv s ruštinou, francúzi sú takí nacionalisti, oni sú si toho vedomí, že francúzština je svetový jazyk. No ale je tam super. Hneď by som išla.
Plada