priory1
05.08.09,17:20
prosim vas platove tarify statnych zamestnancov su v hrubom alebo v cistom? A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
wagner
05.08.09,15:25
prosim vas platove tarify statnych zamestnancov su v hrubom alebo v cistom? A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
Platové tarify sú u každého zamestnanca v hrubom. A to nie len štátnych zamestnancov. A ak robíš v štátnej správe a nevieš to, tak ........
buchač
05.08.09,17:35
Platové tarify sú u každého zamestnanca v hrubom. A to nie len štátnych zamestnancov. A ak robíš v štátnej správe a nevieš to, tak ........

Na doplnenie ...


priory1 platové tarify statnych zamestnancov
prosim vas platove tarify statnych zamestnancov su v hrubom alebo v cistom? A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?

Samozrejme ostatné položky , odvody - tzv. výpalné tohoto , sociálne sa tváriac , štátu ...
misoft
09.08.09,14:09
A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
Tak sa to nepočíta. Najprv sa odčítajú povinné odvody, potom sa odčítajú rôzne prídavky (sociálneho charakteru = bonusy na deti a pod.), z toho čo zostane, sa odčíta NEZDANITEĽNÁ časť a zo zvyšku potom je tých 19%, ktoré sa odčítajú od zvyšku a potom sa skôr uvedené sumy (mimo povinných odvodov) prirátajú k základu bez dane. Toto je potom čistá mzda.

Asi takto:
Hrubá mzda - odvody= mzda
Mzda - nezdaniteľná položka - prídavky - bonusy = základ dane - 19% + nezdaniteľná položka + prídavky + bonusy = čistá mzda (aj s prídavkami)
Ak nepoberáš na deti, tak je to jednoduchšie (neuvažuješ prídavky a bonusy)

Nie je to úplne presné, ale zhruba tak to funguje.
jankkam
26.06.10,06:22
Dobrý deň.
Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.