osky
05.08.09,20:07
schvalne nadpis znie humorne,hoci to nesuvisi celkom s cestovanim,nikde inde sa to nehodi.chcem sa len podelit o skusenost,kt.mnou pohla,zial v zlom.
Pracujem vo viedni.denne dochadzam z burgenlandu vlakom.vo viedni elktrickou.
min.tyzden sa uz veziem elktrickou k vlaku domov,ked tu registrujem,ze sediaci vedla mna su slovaci-evidentne dcera s rodicmi.dcera bola pekna mlada zena okolo 25-35 rokov,presnejsie to odhadnut neviem.
pocas jazdy im ukazovala pamiatky a vysvetlovala,bola velka "znalkyna",citila sa dobre ze sa moze predviest.
ja som sa spravala ako vzdy,venovala som sa svojim problemom,rozhovor som vypocula len preto ze sedeli predo mnou.nemali ani potuchy ze aj ja som slovenka.
prechadzali sme popri velkej fontane,kde je zastavka ,potrebovala som vystupit.
dievcina skrikla-AHA;FONTANA:AKA KRASNA!!!-to som ja ale prave vstala ku dveram-ona na to BOZE;TATO KRAVA /to akoze ja/JU ZASTIERA:TO BY BOLA SILA;KEBY TATO KRAVA ROZUMELA,CO HOVORIM-v tom okamihu sa otvorili dvere a ja vystupujuc som sa otocila smerom k nej a vravim-NAHODOU ROZUMIEM.a odisla som.


-ta dievcina musela mat iste sok,a iste sa citila trapne,ale to som ja uz nevidela,ponahlala somsa.chcela som tymto len poukazat na tu nasu slovensku povahu.pretoze som chcela vystupit dverami na vystupovanie,bola som hned dvojnasobna KRAVA.to je uroven.nie je to prvy raz co som bola svedkom niecoho podobneho v zahranici.hrabeme sa do svetaa rozculuje nas,ze nas maju za chumajov.ale zamyslime sa,ci nahodou tych chumajov casto zo seba nerobime sami.:eek::mee:
220870
05.08.09,19:16
Niečo podobné sa stalo aj mne.
Stanislav 1975
05.08.09,19:44
schvalne nadpis znie humorne,hoci to nesuvisi celkom s cestovanim,nikde inde sa to nehodi.chcem sa len podelit o skusenost,kt.mnou pohla,zial v zlom.
Pracujem vo viedni.denne dochadzam z burgenlandu vlakom.vo viedni elktrickou.
min.tyzden sa uz veziem elktrickou k vlaku domov,ked tu registrujem,ze sediaci vedla mna su slovaci-evidentne dcera s rodicmi.dcera bola pekna mlada zena okolo 25-35 rokov,presnejsie to odhadnut neviem.
pocas jazdy im ukazovala pamiatky a vysvetlovala,bola velka "znalkyna",citila sa dobre ze sa moze predviest.
ja som sa spravala ako vzdy,venovala som sa svojim problemom,rozhovor som vypocula len preto ze sedeli predo mnou.nemali ani potuchy ze aj ja som slovenka.
prechadzali sme popri velkej fontane,kde je zastavka ,potrebovala som vystupit.
dievcina skrikla-AHA;FONTANA:AKA KRASNA!!!-to som ja ale prave vstala ku dveram-ona na to BOZE;TATO KRAVA /to akoze ja/JU ZASTIERA:TO BY BOLA SILA;KEBY TATO KRAVA ROZUMELA,CO HOVORIM-v tom okamihu sa otvorili dvere a ja vystupujuc som sa otocila smerom k nej a vravim-NAHODOU ROZUMIEM.a odisla som.


-ta dievcina musela mat iste sok,a iste sa citila trapne,ale to som ja uz nevidela,ponahlala somsa.chcela som tymto len poukazat na tu nasu slovensku povahu.pretoze som chcela vystupit dverami na vystupovanie,bola som hned dvojnasobna KRAVA.to je uroven.nie je to prvy raz co som bola svedkom niecoho podobneho v zahranici.hrabeme sa do svetaa rozculuje nas,ze nas maju za chumajov.ale zamyslime sa,ci nahodou tych chumajov casto zo seba nerobime sami.:eek::mee:
si jej mala kopnúť do kolena...a poriadne...
misomiso
05.08.09,20:07
My sme raz leteli partia z Zurichu. Kolega nas isiel zacheckovat, ked k nemu pristupil dalsi kolega a vravi mu "To si si musel vybrat prave tu najskaredsiu babu?"

Az potom si vsimol, ze s nim ta baba rozprava perfektnou cestinou...
silviaz
06.08.09,06:06
bohuzial s tymto prispevkom musim suhlasit.
Tiez zijem na etapy v rakusku a stava sa my to casto.
raz som bola u jednych znamych rakusanov ktory mali slovenku ako domacu ta my prisla otvorit dvere a domaci uz tam stali pri nej. Ona bez vahania pred nimi zacala na mna po slovensky " ahoj ty si slovenka nemohla by si my zohnat nejaku lepsiu robotu lebo u tychto je..... ko .... sa my uz byt nechce. No oni sice nerozumeli ale ja som sa v tom momente hanbila este aj za nu.

volakedy som bola taka ze ked ma niekto poprosil aby som mu dohodila nejaku pracu v rakusku tak som to urobila. Dnes uz nie. Mam tu kamosku este od detsva co sa sem vydala a hladala opatrovatelku pre svoje deti. Dohodila som jej jednu znamu moju susedu zo slovenska. Mlade dievca prosila ma na kolenach tak som to riskla. Nepovedala som jej ze ta pani je slovenka. Ked som ju tam prisla ukazat tak dievcina v domneni ze oni su rakusania sa na mna otocila a povedala " dufam ze sa my podari zbalit fotrika tych malych grazlov nech sa tu aspon dobre vydam, ved ta mater je taka spata ze to nebude tazke "

Tot slovenska natura.
Je my velmi luto ze taketo slovenske "kapacity" nam robia meno v zahranici.:confused:
elpka
06.08.09,06:24
to u tej kamarátky musela byť silná káva......ešte že sa prejavila hneď na začiatku:cool:
Stanislav 1975
06.08.09,06:33
mimotemy Mne sa raz stal trapas v robobote( nechtiac)-došiel klient-starší,prešedivelý pánko a mladá kočka a ja mu vravím-"však zavolajte aj vnučku do kancelárie, nech nestojí vonku"- a on na to-" to nieje vnučka-to je moja manželka".Teraz to je síce :D:D:D,ale vtedy mi do smiechu nebolo-trapas poriadny teda-odvtedy si na také veci dávam pozor...:cool:
Lenka1979
06.08.09,06:38
mimotemy Mne sa raz stal trapas v robobote( nechtiac)-došiel klient-starší,prešedivelý pánko a mladá kočka a ja mu vravím-"však zavolajte aj vnučku do kancelárie, nech nestojí vonku"- a on na to-" to nieje vnučka-to je moja manželka".Teraz to je síce :D:D:D,ale vtedy mi do smiechu nebolo-trapas poriadny teda-odvtedy si na také veci dávam pozor...:cool:

Stanko, to sa dnes "nosí", také páriky sú dnes trendy... to len poniektorí vraj že spia :D:D:D a sú staromódni ( :eek: už aj ja :D)
elpka
06.08.09,06:45
mimotemy Mne sa raz stal trapas v robobote( nechtiac)-došiel klient-starší,prešedivelý pánko a mladá kočka a ja mu vravím-"však zavolajte aj vnučku do kancelárie, nech nestojí vonku"- a on na to-" to nieje vnučka-to je moja manželka".Teraz to je síce :D:D:D,ale vtedy mi do smiechu nebolo-trapas poriadny teda-odvtedy si na také veci dávam pozor...:cool:
u mňa je skôr opačný prípad všetci moji kolegovia sú podľa zákazníkov moji manželia...:D:D:D väčšina nemôže pochopiť, že žena môže byť nadriadená čisto mužskému kolektívu a ešte v mojej oblasti...:rolleyes:
Stanislav 1975
06.08.09,06:47
Stanko, to sa dnes "nosí", také páriky sú dnes trendy... to len poniektorí vraj že spia :D:D:D a sú staromódni ( :eek: už aj ja :D)

Ale asi sa moc neurazil.lebo nechal myslím nejakých 20 euráčov trinkgeld...:D:D:D
Kazu
06.08.09,06:52
To môj manžel obišiel ešte celkom dobre. Dlhšiu dobu žil v Taliansku. Raz sme išli v takom malom mestečku po ulici a pred nami kráčala veľmi pekná mladá žena. Manžel vraví: "Už som tu dosť dlho ale ešte som peknú Talianku nevidel. Všetky majú také kozie nohy. Ale toto je fakt nádherná baba, prvá pekná ktorú vidím" Mladá sa otočila a hovorí: "Ďakujem pane, vy mi lichotíte". Odvtedy sa smejeme, že najkrajšia Talianka je zo Slovenska.
Stanislav 1975
06.08.09,06:55
To môj manžel obišiel ešte celkom dobre. Dlhšiu dobu žil v Taliansku. Raz sme išli v takom malom mestečku po ulici a pred nami kráčala veľmi pekná mladá žena. Manžel vraví: "Už som tu dosť dlho ale ešte som peknú Talianku nevidel. Všetky majú také kozie nohy. Ale toto je fakt nádherná baba, prvá pekná ktorú vidím" Mladá sa otočila a hovorí: "Ďakujem pane, vy mi lichotíte". Odvtedy sa smejeme, že najkrajšia Talianka je zo Slovenska.

A to si nechala len tak?:D:D:D-za také reči mal manžel dostať od teba jeden výchovný pohlavok,:D:D:D
Stanislav 1975
06.08.09,06:57
To môj manžel obišiel ešte celkom dobre. Dlhšiu dobu žil v Taliansku. Raz sme išli v takom malom mestečku po ulici a pred nami kráčala veľmi pekná mladá žena. Manžel vraví: "Už som tu dosť dlho ale ešte som peknú Talianku nevidel. Všetky majú také kozie nohy. Ale toto je fakt nádherná baba, prvá pekná ktorú vidím" Mladá sa otočila a hovorí: "Ďakujem pane, vy mi lichotíte". Odvtedy sa smejeme, že najkrajšia Talianka je zo Slovenska.

Inak mne sa raz V Ríme stalo, že troška do mňa vyskočil jeden Talian, chcel ma aj vybiť troška- ja neviem,ale sa mu zdalo , že moc pozerám na jeho partnerku-tak sme sa chytili troška pod krk- a vobec sa mi nezdá, že by som po nej nejak extra čumel- bol to nejaký nervák...
silviaz
06.08.09,07:05
to u tej kamarátky musela byť silná káva......ešte že sa prejavila hneď na začiatku:cool:


to teda bola.
Doslovne som to viac ukoktala ako ukecala ;)

ale dievcinu som zjazdila tak som sa na nej vyzurila ze az :D
Kazu
06.08.09,10:01
A to si nechala len tak?:D:D:D-za také reči mal manžel dostať od teba jeden výchovný pohlavok,:D:D:D

Jedálny lístok si pozerať môže, ale jesť bude doma!!! :D
Stanislav 1975
06.08.09,10:03
Jedálny lístok si pozerať môže, ale jesť bude doma!!! :D

Toto sa mi páči...:D:D:D
silviaz
06.08.09,17:04
Jedálny lístok si pozerať môže, ale jesť bude doma!!! :D


mam zaprskany monitor :D:D:D:D

posielam 1000 bodov :D:D:D:D
pivko
06.08.09,18:04
mam zaprskany monitor :D:D:D:D

posielam 1000 bodov :D:D:D:D
Toto porekadlo je staaaašne stare tak neviem prečo prskaš.
Ja som sa bol potápať na Phi Phi Islands a na lodi bol vypasený 50tnik z BLAAAAAVY a mal tam 18stku. Výstroj za 200.000,- Sk pri ponore dobre že sa nautopil a keď sme mali obed medzi dvoma ponormi /nevedel že som Slovak/ tak povedal , Teraz sa idu nažrat hovada, že on sam bol HOVADOM zabudol:eek:
Bionda
06.08.09,19:11
A to si nechala len tak?:D:D:D-za také reči mal manžel dostať od teba jeden výchovný pohlavok,:D:D:D

Ty to nepoznáš?? Vernosť sme si sľúbili, ale nie slepotu :D:D:D:D
Poprípade niektorým možno treba podať vreckovku, nech si tie sliny poutierajú :D:D:D:D
Bionda
06.08.09,19:15
Neviem čím to je, ale ja som si všimla, že napr. taliani na dovolenke sa zgupujú, keď zistia, že je ich viac už si odovzdávajú informácie, kde je dobré jedlo, kde najlepšia káva :D a pod. O slovákoch môžem povedať len to, že presne opačne- prudké dištancovanie sa!
AlaNR
07.08.09,15:45
Presne. Ak aj Slováčisko niekde niečo lacné alebo dobré nájde, justo to nepovie tomu druhému, aby sa mu to tam neminulo.... hm
petmar
07.08.09,18:09
Aj Česi sú družnejší,
ležali sme na pláži, pri nás Česi, išli okolo ďalší, párkrát urobili skupinu a vymieňali si poznatky, kde čo majú a kde je čo najlacnejšie. :) Ešteže rozumieme, informácie sme mohli využiť aj my.
buchač
08.08.09,13:38
Aj Česi sú družnejší,
ležali sme na pláži, pri nás Česi, išli okolo ďalší, párkrát urobili skupinu a vymieňali si poznatky, kde čo majú a kde je čo najlacnejšie. :) Ešteže rozumieme, informácie sme mohli využiť aj my.

Ale bratia češi majú aj to jedno " fasa " porekadlo ....okrem iných ....:rolleyes:

Do hospody bez peněz nelez !!!

Paštikári......;)akýsi , nie je potrebné porovnávať ich na dovolenkách , ale skôr v domovine našej , bývalej ...;)
Mal som tú možnosť ..:cool:
silviaz
08.08.09,17:04
no ja mam s poslednej dovolenky s cechmi velmi negativne skusenosti co ma dost prekvapilo lebo to vzdy bolo opacne.
Najprv obsadili spolocnu kuchynku v apartmanovom dome s vysvetleni " my to tady mame zaplaceno tak sem nemame duvod nikoho poustet " ze ostatny to mali tiez zaplatene ich nezaujimalo. Na sukromnej plazi k domu robili stale poriadky lebo si tam nechavali aj cez noc veci aby im nikto neobsadil ich miesta. Chudaci az my ich bolo luto o pol siestej rano som si chodila zaplavat a oni vzdy taky rozospaty chodili a pozorovali ci im nahodou nejdem prekladat ich deky :rolleyes:. Boli tam s nami ubytovane este dve rodiny jedna polska a jedna slovenska ty maly male deti a nemohli sa dostat do kuchyne tak sa isli stazovat domacej. Ta s nimi robila poriadky ale ked odisla okamzite sa tam zabarikadovali znova. A mojmu nevlastnemu synovi povedali ked isiel na plaz ze sa este nikdy tak netesili domov z dovolenky ako teraz, lebo ze nevedeli ze tam budu sami spinavy slovaci a poliaci.
A moja naj veta bola : ze my zakazali chodit pred ich detmi do mora lebo ze je studene a ich deti ma vidia tam ist a tiez chcu a oni si to nezelaju lebo tam ochoreju a ze ci mamicke preplatim OCR - ku ked s nimi bude koli mne doma :o:confused::confused:
Takze cesi su podla mojich skusenosti druznejsi ale len medzi sebou.
No ja viem ze sa neda podla jednych urcovat cely narod ale teraz ked pocujem cestinu nabieha mi koprivka :D
mimaBe
08.08.09,17:16
Mam podobnu tohtorocnu skusenost s Cechmi. Na dovolenke v chorvatsku sme boli na vecernej diskoteke pri plazi a starsia kolegyna zavolala "turistov", ktorí sedeli vedla nas, nech si idu aj oni zatancovat. na jej prekvapenie jej Ceska odpovedala: "S vama, Slovaky, no to jiste, radsi prosedim celou noc,jak se bavit s vami!" To nepotrebuje dalsi komentar...:mad:
Kazu
09.08.09,13:27
U nás sa vraví: "Čecha do mecha a mech do vody"
Kuuuurňa,:eek: teraz neviem, nedoplávali aj tí moji predkovia na Slovensko dolu Moravou? :D:D:D
silviaz
09.08.09,15:17
U nás sa vraví: "Čecha do mecha a mech do vody"
Kuuuurňa,:eek: teraz neviem, nedoplávali aj tí moji predkovia na Slovensko dolu Moravou? :D:D:D

:D:D

no moravaci niesu cesi :rolleyes::rolleyes:
ja chodim na moravu pravidelne a su to velmi prijemni ludia.
:cool:
Kazu
09.08.09,20:45
Ale keď Sázava tečie opačným smerom? :D:D:D
silviaz
10.08.09,04:25
Ale keď Sázava tečie opačným smerom? :D:D:D

Aha :mad: zemepis my ide :D

no nic Sazava je len voda co ta o tom vie :D