McMarti
08.08.05,14:22
Má niekto skúsenosti s využívaním služieb spoločnosti TicketPortal? Je uzavretá madátna služba kde sa zaväzujú k distribúcii vstupeniek, po poskytnutí služby urobia vyučtovanie a vystavia FA za využitie ich systému a potlače vstupeniek. Ta Fa mi je jasna, služby a uplatnanie si DPH ale čo s peniazmi ktoré zaplatil občan pri kúpe vstupenky a Ticketportal previedol túto sumu na účet objednávateľa služby? Mam to brať ako výnos(cenina) bez DPH?
McMarti
08.08.05,12:57
aj si sama odpoviem, nakoľko som si spomenula že na tých lístkoch je uvedené suma je DPH 19% tak vystavým ID k tomu vyučtovaciemu protokolu a odvediem DPH ostatné je zisk spoločnosti. AK nahodou zle uvažujem tak ma niekto opravte budem povdačná.
Jana Acsová
08.08.05,14:37
Vždy závisí, aký typ služieb poskytuješ Ty. Firma Ticketportál (javí sa mi to zo zadania otázky) vstupuje do reťazca iba ako sprostredkovateľ služby a obstarávateľ výroby vstupeniek, čím sa spolupodieľa (resp. pomáha) na poskytovaní tvojich služieb. Ale akých? A aké doklady máš ty k poskytovaniu svojich služieb?
McMarti
08.08.05,14:40
ja zabepečujem akciu pre klienta a lístky na túto akciu nám predáva Ticketportál. Potrebujem vedieť čo zo sumov získanou z predaja lístkou? Túto sumu nám poslal Tikectportal na účet.
liba2
08.08.05,14:45
ja zabepečujem akciu pre klienta a lístky na túto akciu nám predáva Ticketportál. Potrebujem vedieť čo zo sumov získanou z predaja lístkou? Túto sumu nám poslal Tikectportal na účet.
A nie si cestovná kancelária? Predpokladám, že to čo ti poslal TicketPortal je provízia za sprostredkovanie, teda výnos. Ak si platiteľ DPH, potom spätným výpočtom vyrátaš DPH a odvedieš.
McMarti
08.08.05,15:01
Libuš, sme reklamná agentúra a v mojej odpovedi som si aj odpovedala presne tak ako ty píšeš
liba2
08.08.05,15:05
Jana Acsová
08.08.05,15:13
ja zabepečujem akciu pre klienta a lístky na túto akciu nám predáva Ticketportál. Potrebujem vedieť čo zo sumov získanou z predaja lístkou? Túto sumu nám poslal Tikectportal na účet.Ak zabezpečuješ akciu pre klienta, cena za celú službu je tvojím zdaniteľným plnením. Môže to byť dohodnuté v zmluve (s odberateľom reklamných služieb) za akciu celkom, alebo je to fixná cena na osobu a vieš, koľko osôb sa akcie zúčastnilo ... nenapadá ma iná možnosť. Chcem len uviesť, že je potrebné vedieť "cenu zdaniteľného plnenia" celkom. Toto plnenie môžeš zaúčtovať predpisom cez interný doklad napr.:
311,343/602

Nadväzujúce účtovné prípady:
1. fa od sprostredkovateľa za služby: 518,501,343/321 - závisí od typu dohodnutého plnenia (účtovať podľa zmluvy, uvádzam ako vzor, v prípade, že by sa jednalo o dva druhy plnení)
2. 321/311 započítanie vo výške fakturácie Ticketportál - malo by to byť ošetrené v zmluve, ako sa bude postupovať, niečo podobné vzniká aj pri sprostredkovaní stravovných lístkov Vaša stravovacia a pod., či nákupných poukážok
3. 221/311 - úhrada od Ticketportálu za sprostredkovaný predaj lístkov na akciu

Účtovanie je potrebné brať do úvahy iba ako vzor, pričom upozorňujem na dobré znenie zmluvy, aby v nej boli všetky účtovné prípady (a teda realizované transakcie) ošetrené. Uvádzam modelové účtovanie, neviem, do akej miery máte vykryté dokladovanie účtovných operácií. Podľa môjho názoru nepostačuje iba inkaso od Ticketportálu, minimálne by som vyžadovala vyúčtovanie (ale rovnako s oporou na zmluvu).

Alebo tomu nerozumiem, keď ste to tak jednoducho predo mnou uzavrelihttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif.
McMarti
09.08.05,06:27
Mám zmluvu, mám vyučtovanie kde je presná suma a počet lístkov a na základe toho som to chcela robiť cez ID. Čiže som správne uvažovala. vid odpoved č. 2
Jana Acsová
09.08.05,06:30
Mám zmluvu, mám vyučtovanie kde je presná suma a počet lístkov a na základe toho som to chcela robiť cez ID. Čiže som správne uvažovala. vid odpoved č. 2Uvažovanie je správne.
Skontrolovať je potrebné dokladovvanie všetkých účtovných operácií, ktoré prebiehajú pri zabezpečení akcie. Môj náčrt je vodítkom, nakoľko nepoznám presne priebeh uskutočnených transakcií.
McMarti
09.08.05,06:39
AVO dakujem :)
Jana Acsová
09.08.05,07:00