Mosovska
06.08.09,08:56
Ahojte,

mam taky mensi problem, mam spolocensku zmluvu podpisanu v roku 2008, zivnostenske listy taktiez vydane v roku 2008, samozrejme ZI je v SKK. Z urcitych dovodov sa cakalo na podanie navrhu na ORSR az doteraz: Myslite ze sa da nejako zalozit s tymto s.r.o. v roku 2009 ked musi byt ZI v EUR?
Dakujem velmi pekne za pomoc, lebo naozaj si s tymto neviem rady.
Johnyb11
06.08.09,08:02
Ahoj.
Osobne si myslim ze sa to neda... ale nie som odbornik... Pokial viem tak od prijatie Zivnostenskych listov mas urceny nejaky cas do kedy s treba zahlasit na ORSR, co je asi 1 mesiac... Ale nie som si isty... Skus sa opytat na zivnostenskom urade. tam ti urcite poradia...
zalobaba
06.08.09,08:06
Ahojte,

mam taky mensi problem, mam spolocensku zmluvu podpisanu v roku 2008, zivnostenske listy taktiez vydane v roku 2008, samozrejme ZI je v SKK. Z urcitych dovodov sa cakalo na podanie navrhu na ORSR az doteraz: Myslite ze sa da nejako zalozit s tymto s.r.o. v roku 2009 ked musi byt ZI v EUR?
Dakujem velmi pekne za pomoc, lebo naozaj si s tymto neviem rady.

Pri vznikajúcich spoločnostiach je táto lehota 90 dní, takže to už nestihnete. Najlepším a najjednoduchším riešením je zabudnúť na staré listiny a založiť spoločnosť novú.
mi_ke
06.08.09,08:12
Podla mna by sa to malo dat spavit. Treba vsak urcite spravit dodatok k spolocenskej zmluve a zmenit Sk na eura. Zo zivnostenskeho zakona bola sice vypustena 3 mesacna lehota na zalozenie spolocnosti, no tu vidim ako najvacsi problem, lebo aj v Obchodnom zakonniku tato lehota stale ostala, avsak ziadna sankcia s nou nie je spojena, takze OR s tym problem nebude mat, no tety na ZU byvaju casto nedoskolene a stretol som sa s tym, ze ani nevedeli, ze tato lehota je vypustena a po troch mesiach ak sa spolocnost nezalozila tak zivnosti pozastavili...Toto si treba na ZU zistit a upozornit na legislativne zmeny :rolleyes: