milanis
06.08.09,16:31
Dobrý deň.
Chcem sa vás spýtať :
- Či si môžem založiť s.r.o. a sídlo firmy mat napríklad na Cypre?
- A či sa môžem zamestnať v nejakej firme aj keď budem vlastniť s.r.o. ?

Vysvetlenie plánujem, si založiť sro-čku ,ale možno z nej nebudem mať hneď dostačujúce príjmy tak aby som bol schopný kryť náklady firmy + osobné.

Ďakujem za všetky odpovede, pekný deň :)
mi_ke
06.08.09,16:03
1) Nie, ak chces slovensku sro, musi mat sidlo na SVK...ibaze by si si zalozil spolocnost na Cypre, s cyperskym sidlom a tato by zalozila slovensku sro so sidlom na Slovensku.

2) Ano, mozes
Lianka
09.08.09,07:22
Vysvetlenie plánujem, si založiť sro-čku ,ale možno z nej nebudem mať hneď dostačujúce príjmy tak aby som bol schopný kryť náklady firmy + osobné.

Ake osobne naklady mas na mysli? Aktiva aj pasiva budu patri obchodnej spolocnosti, nebudu tvoje osobne (pohladavky, zaväzky, majetok). Ty ako spolocnik mas narok na podiel na zisku. Ak sa vo firme zamestnas, mas narok na mzdu. Na zaklade rozhodnutia (VZ, jedineho spolocnika) mas narok na odmenu.
milanis
14.08.09,20:00
Ake osobne naklady mas na mysli? Aktiva aj pasiva budu patri obchodnej spolocnosti, nebudu tvoje osobne (pohladavky, zaväzky, majetok). Ty ako spolocnik mas narok na podiel na zisku. Ak sa vo firme zamestnas, mas narok na mzdu. Na zaklade rozhodnutia (VZ, jedineho spolocnika) mas narok na odmenu.
myslel som to tak ze zalozim s.r.o., a ak by bolo docasne treba tak sa zamestnam niekde inde a by som tak kryl naklady sro a aj svoje
Lianka
15.08.09,06:44
Mozes byt spolocnikom s. r. o. a byt zaroven zamestnany inde.
a-lena
19.08.09,07:45
Áno vo firme sa zamestnať môžeš - ak pod firmou rozumieme podnikateľský subjekt nie iba výraz pre nejakého zamestnávateľa. Ako konateľ s.r.o. nemôžeš pracovať v štátnej a verejnej správe.