betka
06.08.09,20:04
Prosím o pomoc. Som maxi tlk v tejto oblasti:o

Vypracovávam ELDP, nové po vrátení zo SP, kedze som tvrdohlavá a radšej študujem cez Košice, a nespýtam sa na rovinu:......

Zamestnanec bol na PN: jun/20xx nemoc dni 11, z toho 15 dni kalend.nemocí
júl/20xx 19 dni, z toho kalend. 25, teda do 1.7-25.7

Teraz sa nepohnem, čo ďalej. Prvých 10 dní preplaca zamestnávatel, kolko dní mám dať, ja neviem....som kakauko:
Obdocie dochodkového poistenia
VZ vrátane preplatenej PN za prvých 10 dní
VZ počas vylúčených dob - tu čo??

Kal. dni vylúč.dob (vypisuje mi 15, mne vychádza 20)

Ako sa v tomto dokážete vyznať????
abel
06.08.09,19:05
Prosím o pomoc. Som maxi tlk v tejto oblasti:o

Vypracovávam ELDP, nové po vrátení zo SP, kedze som tvrdohlavá a radšej študujem cez Košice, a nespýtam sa na rovinu:......

Zamestnanec bol na PN: jun/20xx nemoc dni 11, z toho 15 dni kalend.nemocí
júl/20xx 19 dni, z toho kalend. 25, teda do 1.7-25.7

Teraz sa nepohnem, čo ďalej. Prvých 10 dní preplaca zamestnávatel, kolko dní mám dať, ja neviem....som kakauko: V kolónke kalendárnych dní vylúčiteľných dôb uvádzaš len dni od 11 dňa trvania PN, za prvých 10 dní má zamestnanec poskytovanú náhradu príjmu
Obdocie dochodkového poistenia
VZ vrátane preplatenej PN za prvých 10 dní Náhrada príjmu nevstupuje do vymeriavacieho základu, neodvádzajú sa z toho odvody.
VZ počas vylúčených dob - tu čo?? tu nič

Kal. dni vylúč.dob (vypisuje mi 15, mne vychádza 20) Uveď bližšie, či od toho júna do 25. júla bola tá istá PN. Ešte je dôležité, ako ju máš zavedenú v dochádzke, či ako pokračovanie z predošlého mesiaca.

Ako sa v tomto dokážete vyznať????
skús pozrieť tento návod, napr. na strane 9

ešte upresním tú PN. Ak trvala napr. od 16. júna 2008 do 25. júla 2008, a viac v roku 2008 vylúč. dôb nemal, tak za rok 2008 uvedieš 30 dní vyluč. doby. Spolu PN trvala 40 kalendárnych dní, ale vylúčiteľná doba je 30 dní - obdobie, kedy poberá nemocenské dávky. Pracuješ stále len s kalendárnymi dňami, pracovné si nevšímaš.
deha
17.02.10,13:28
Vedel by mi niekto doplniť príslušný paragraf ,ktorý zaväzuje predkladanie ELDP so sprievodným listom, dnes som študovala zákon č. 461/2003 odvchu až nadol , ale nikde som ho nenašla, myslím si , že ked zaplatím obálku s doručenkou, tak mi stará ntetuška zo SP nemá čo vypisovať , že chce aj sprievodný list, lebo to nie je nikde v zákone zakotvené, to len prebujnená administratíva a chuť niečo archivovať ich lk tomu vedie?
Tweety
17.02.10,13:35
Vedel by mi niekto doplniť príslušný paragraf ,ktorý zaväzuje predkladanie ELDP so sprievodným listom, dnes som študovala zákon č. 461/2003 odvchu až nadol , ale nikde som ho nenašla, myslím si , že ked zaplatím obálku s doručenkou, tak mi stará ntetuška zo SP nemá čo vypisovať , že chce aj sprievodný list, lebo to nie je nikde v zákone zakotvené, to len prebujnená administratíva a chuť niečo archivovať ich lk tomu vedie?
Pozri si usmernerie pre zamestnávateľov: v ňom je to uvedené
http://www.socpoist.sk/479/1189s
deha
18.02.10,05:35
Nie je tam to, na čo som sa pýtala. Na str. 22. toho usmernenia nie je žiaden § zákona 461/2003, ktorý pojednáva o navyše vyrábanom sprievodnom liste, to je niekto tak obmedzený, že nevie s akým dokladom má do činenia , ked si otvorí poštovú obálku s ELDP? To je zrejme nadpráca tetušiek zo SP, ktoré takisto šikanovali mamičky na rodičovskej dovolenke v úvode tohto roka, a ked sa islo po paragrafoch ich nadbytočných požiadaviek, tak koktali pred TV kamerou....