rozum
06.08.09,20:23
Ako môžem dať výpoveď ked v zmluve mám uvedenú dvojmesačnú výpoveď,ak by som si našla výhodnejšiu prácu.A ako je to ked dám výpoveď zo zdravotných dôvodou.Dohodou sa to určite v mojom prípade nebude dať. Veľmi pekne ďakujem.:confused:
Stanislav 1975
06.08.09,18:25
Ako môžem dať výpoveď ked v zmluve mám uvedenú dvojmesačnú výpoveď,ak by som si našla výhodnejšiu prácu.A ako je to ked dám výpoveď zo zdravotných dôvodou.Dohodou sa to určite v mojom prípade nebude dať. Veľmi pekne ďakujem.:confused:

Zo zdravotných dovodov? To nieje také jednoduché- to musí byť riadne zdokladované potvrdením od lekára...
rozum
06.08.09,18:31
Mám dosť problémy s krčnou chrbticou a pri nosení káblou si ju stále preťažím. hlavne v zime to sú stále infúzia jeden deň a na druhý do práce. Moja lekárka mi to ťiež navrhla.Pracujem v obchode a nosenie ťažkých vecí je u nás normálka a to je aj 3000m káblou týždenne po 100m potom aj ich meranie a predaj
kero64
06.08.09,18:32
O výpovedi zamestnanca hovorí zákonník práce v tomto paragrafe.
Snáď ti to pomôže.

§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

Samozrejme, treba si ho preštudovať dôkladnejšie.
Stanislav 1975
06.08.09,18:34
Mám dosť problémy s krčnou chrbticou a pri nosení káblou si ju stále preťažím. hlavne v zime to sú stále infúzia jeden deň a na druhý do práce. Moja lekárka mi to ťiež navrhla.Pracujem v obchode a nosenie ťažkých vecí je u nás normálka a to je aj 3000m káblou týždenne po 100m potom aj ich meranie a predaj

Tak sa dohodni s lekárkou a na jej odporučenie by to mal zamestnávateľ akceptovať-len neviem či stačí vyjadrenie všeobecného lekára, alebo to musí byť odborný lekár- chod za lekárkou a dohodni sa s ňou...
rozum
06.08.09,18:38
Teda spotvrdením od lekárky pôjdem za zamestnávateľom a výpoveďou?
Stanislav 1975
06.08.09,18:45
Teda spotvrdením od lekárky pôjdem za zamestnávateľom a výpoveďou?

Áno,ale nech tam je exaktne uvedené, že neodporúča ti pracovať s káblami preto a preto...
mimotemy-ja viem o čom hovoríš-ja som sa ako učeň tých káblov naťahal -kábel tažký jak svet a ešte skrčený niekde v kobke, brrrrrrrrr
ivka70
06.08.09,18:46
Teda spotvrdením od lekárky pôjdem za zamestnávateľom a výpoveďou?

Nie, s potvrdenim od lekarky pisomne poziadas zamestnavatela o preradenie na inu, vhodnu pracu.
ked ta do 15 dni nepreradi /napr. nema take miesto/, potom mozes dat okamzite ukoncenie PP podla par. 69.
/nie vypoved :)/

Ak ta vsak preradi na ine miesto, mas smolu, nemozes to urobit.
rozum
06.08.09,18:47
Aj s odborným vyšetrením nebude problém a tak isto s potvrdením.Ale ako to urobiť aby ostala ovca celá aj vlk sýty?
ivka70
06.08.09,18:56
Aj s odborným vyšetrením nebude problém a tak isto s potvrdením.Ale ako to urobiť aby ostala ovca celá aj vlk sýty?

1. dodrziavat zakony, najma zakonnik prace
2. s novym zamestnavatelom si treba nastup dohodnut tak, ze potrebujete dvojmesacnu vypovednu lehotu
seriozny zamestnavatel vie, ze ani jemu by sa nepacilo, keby mu zamestnanci "zdrhali" z roboty bez ladu a skladu, takze to respektuje
JankaO
06.08.09,19:00
Aj s odborným vyšetrením nebude problém a tak isto s potvrdením.Ale ako to urobiť aby ostala ovca celá aj vlk sýty?
K tomuto je potrebný lekársky posudok. Presná špecifikácia posudku a kto môže takýto posudok vydať je uvedené v osobitnom zákone. (niektorý zo zákonov, ktoré upravujú poskytovanie zdrav. starostlivosti...momentálne neviem číslo). Takže obyčajné odprúčanie praktického lekára nie je posudok.
rozum
06.08.09,19:04
Posudok od odborného lekára dalo by sa to veď som tam aj 5krát do roka
Xanti
06.08.09,19:08
Posudok od odborného lekára dalo by sa to veď som tam aj 5krát do rokaBabenky píšu, že to zrejme nemôže byť posudok od lekára.
Zvyčajne také zhoršenia zdrav. stavu prejednávajú posudkový lekári na SP alebo UP. Ich rozhodnutia musí zamestnávateľ rešpektovať, čo sa týka odborného lekára, tak vôbec nemusí brať z-teľ v úvahu.
Raz dávno som bola v evidencii na UP a odmietla som prácu čo mi núkali, z ohladom na zdrav. stav. Tak ma predvolali a posúdili, že som j u mohla vykonávať, tak mac hceli z UP vyraziť. A nie každý lekár môže robiť posudky.
Stanislav 1975
06.08.09,19:10
Babenky píšu, že to zrejme nemôže byť posudok od lekára.
Zvyčajne také zhoršenia zdrav. stavu prejednávajú posudkový lekári na SP alebo UP. Ich rozhodnutia musí zamestnávateľ rešpektovať, čo sa týka odborného lekára, tak vôbec nemusí brať z-teľ v úvahu.
Raz dávno som bola v evidencii na UP a odmietla som prácu čo mi núkali, z ohladom na zdrav. stav. Tak ma predvolali a posúdili, že som j u mohla vykonávať, tak mac hceli z UP vyraziť. A nie každý lekár môže robiť posudky.


Xanti, čo s tým má SP alebo UP?Tých sem nemiešaj, oni s tým vobec nič nemajú...
JankaO
06.08.09,19:12
Posudok od odborného lekára dalo by sa to veď som tam aj 5krát do roka
Našla som to, je to na základe lekárskeho posudku vydaného príslušným orgánom verejného zdravotníctva podľa § 16 ods. 1 písm. a) zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v z.n.p. (posúdenie zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti),
rozum
06.08.09,19:12
Ste úúúžasný a aj tak ďakujem že sú tu ľudia pre ľudí.Nech sa vám všetkým darí.
Stanislav 1975
06.08.09,19:13
Ste úúúžasný a aj tak ďakujem že sú tu ľudia pre ľudí.Nech sa vám všetkým darí.

Aj tebe dcérenka...:rolleyes:;)
Xanti
06.08.09,19:13
Xanti, čo s tým má SP alebo UP?Tých sem nemiešaj, oni s tým vobec nič nemajú...Miešam ich preto, lebo títo ma napadli ako prvý. Na týchto inštitúciach majú posudkových lekárov, možno aj IP má svojich. Ktohovie, sú pracovný lekári tí by mali vedieť posúdiť zdrav. stav a vhodnosť práce. Netuším to presne, ale mám pocit že z-teľ nemusí akceptovať vyjadrenie odborného lekára, kedže tento nebude aj posudkárom.
JankaO
06.08.09,19:23
Miešam ich preto, lebo títo ma napadli ako prvý. Na týchto inštitúciach majú posudkových lekárov, možno aj IP má svojich. Ktohovie, sú pracovný lekári tí by mali vedieť posúdiť zdrav. stav a vhodnosť práce. Netuším to presne, ale mám pocit že z-teľ nemusí akceptovať vyjadrenie odborného lekára, kedže tento nebude aj posudkárom.
Nemiešala by som to, posudkový lekár SP posudzuje veci vo vzťahu SP a pacient. SP nie je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a takisto nim nie je IP.
Xanti
06.08.09,19:40
Nemiešala by som to, posudkový lekár SP posudzuje veci vo vzťahu SP a pacient. SP nie je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti a takisto nim nie je IP. mimotemyJa viem, len títo ma napadli ako prví. V tej rýchlosti ;),
za tento
Našla som to,je to na základe lekárskeho posudku vydaného príslušným orgánom verejného zdravotníctva podľa § 16 ods. 1 písm. a) zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v z.n.p. (posúdenie zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti),svoj príspevok si zaslúžiš bodík, len tu sa nedá dať.

Čiže sú to pracovný lekári čo môžu tieto posudky urobiť ak som to dobre pochopila.
rozum
06.08.09,19:49
Ešťe raz ďakujem ste výborný
rozum
09.08.09,20:17
Ahojte črtá sa mi nová práca uvidíme, úplne iný smer zamerania ale konečne nie obchod ktorého mám po krk a to 15 rokov fuj. Ale práca tiež s ľudmi len tu im hovoria klienti.
wagner
09.08.09,20:40
Ahojte črtá sa mi nová práca uvidíme, úplne iný smer zamerania ale konečne nie obchod ktorého mám po krk a to 15 rokov fuj. Ale práca tiež s ľudmi len tu im hovoria klienti.
mimotemyVieš koľko ľudí by bralo aj prácu v obchode? A nehovorilo by jej fuj. Ja som tiež prešla viacerými zamestnaniami, počnúc obchodom. Nikdy som sa o svojej práci nevyjadrila že fuj. Tí čo chodili nakupovať do obchodu boli ale tiež klienti. Alebo podľa Teba nie? To bol kto?
rozum
09.08.09,20:44
Ja nehovorím o ľuďoch ale odrine s veľkým D práca s ľudmi a v obchode ma baví
rozum
09.08.09,20:49
Každý zákazník je dôležitý a pre mňa obzvlásť lebo ľudia niesú kusy. Do obchodu pricházajú ľudia aby naplnili svoje potreby a robím mximum aby odchádzali spokojný to fuj bolo o niečom inom každá práca je dôležitá a potrebná o tom som presvedčená.