rozum
06.08.09,20:58
Keď idem zo sebou k lekárke ohľadom infúzie a na druhý deň som v práci alebo s dieťatom :cool:zamestnávaťeľ mi pohrozil že mi nebude akceptovať paragraf.Lebo aj ostaný zamestnávatelia v našom meste to tak robia.Čo s tým?
ivka70
06.08.09,19:03
Pohrozit mu Inspektoratom prace.
Narok na "paragraf" je definovany v Zakonniku prace a on ZP musi dodrziavat.
rozum
06.08.09,19:06
Môj zamestnávateľ sa vyjadril že mi dá neplatené voľno alebo si mám zobrať dovolenku.
rozum
06.08.09,19:09
A dokonca v meste kde pracujem má konexie aj na inšpektoráte práce.Viete oni robia aj elektroinštalačné práce a aj revízie a dnes potrebuje mať ok elektriku každý.
Xanti
06.08.09,19:16
A dokonca v meste kde pracujem má konexie aj na inšpektoráte práce.Viete oni robia aj elektroinštalačné práce a aj revízie a dnes potrebuje mať ok elektriku každý.
Má konexie aj na http://www.safework.gov.sk/ :D . A aj revíznych technikov je myslím si dosť, nebude jediný taký v meste. ;) Aby mal pod palcom všetkých.
veronikasad
06.08.09,19:17
Keď idem zo sebou k lekárke ohľadom infúzie a na druhý deň som v práci alebo s dieťatom :cool:zamestnávaťeľ mi pohrozil že mi nebude akceptovať paragraf.Lebo aj ostaný zamestnávatelia v našom meste to tak robia.Čo s tým?
Pozri § 141 Zákonníka práce :
Máš na priepustke vyznačený čas strávený na ošetrení u lekára ?

§ 141
Dôležité osobné prekážky v práci
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Zamestnávateľ ospravedlní neprítomnosť zamestnanca v práci za čas jeho pracovnej neschopnosti pre chorobu alebo úraz, počas materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky (§ 166), karantény, ošetrovania chorého člena rodiny a počas starostlivosti o dieťa mladšie ako desať rokov, ktoré nemôže byť z vážnych dôvodov v starostlivosti detského výchovného zariadenia alebo školy, v ktorých starostlivosti dieťa inak je, alebo ak osoba, ktorá sa inak stará o dieťa, ochorela alebo sa jej nariadila karanténa (karanténne opatrenie), prípadne sa podrobila vyšetreniu alebo ošetreniu v zdravotníckom zariadení, ktoré nebolo možné zabezpečiť mimo pracovného času zamestnanca. Za tento čas nepatrí zamestnancovi náhrada mzdy, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení

1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2. ďalšie pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
rozum
06.08.09,19:22
Do paragrafu lekár píše platí celý deň a po infúzií mi nie je hned najlepšie ísť dvíhať, merať, predávať a vypočítavať a dokladať tovar. Ináč za 268 eur mesačne.
veronikasad
06.08.09,19:27
Do paragrafu lekár píše platí celý deň a po infúzií mi nie je hned najlepšie ísť dvíhať, merať, predávať a vypočítavať a dokladať tovar. Ináč za 268 eur mesačne.
Verím ti, že ti nie je dobre. Ale zamestnávatel neporušuje Zákonník práce, ak ti neuzná celý deň paragrafu, aj keď ho máš napísaný na priepustke. Nárok na platené volno máš za nevyhnutne potrebný čas, strávený na vyšetrení alebo ošetrení v zdr. zariadení...
Daj si písať odchod od lekára, vyznačený čas ti musí uznať.
rozum
06.08.09,19:32
Veď práve oni vedia teda mám až troch šéfov ako na to aby neporušovali zákoník práce je to ako zamotaný kolotoč.
rozum
06.08.09,19:46
ĎAKUJEM STE VEĽMI VEĽKOU POMOCOU PRE VŠETKYCH
willma
07.08.09,03:58
to veronika. V inej téme sa písalo, že keď dá lekár potvrdenie na celý deň tak je platné na celý deň - zamestnávateľ predsa nemôže a nedokáže posúdiť, či má lekár pravdu alebo nie., teda ak nie sám lekár odborník.