marber
06.08.09,21:12
Mám 21 praxe ako učiteľka v MŠ, ak po skončení VŠ nastúpim učiť na 2.stupeň ZŠ, budem považovaná za začínajúcu učiteľku? Do akej plat. triedy budem zaradená? Odpočíta sa mi niečo z praxe alebo budem začínať od začiatku?
Ak nastúpim učiť skôr /bakalárka už som/, budem považovaná za nekvalifikovanú učiteľku a adekvátne tomu budem ohodnotená?
ivka70
06.08.09,19:34
Pokial viem, tak cast rokov sa zapocitava.
Urcite je to niekde v zakone :)

Tusim v tomto:

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208820&FileName=zz2009-00039-0208820&Rocnik=2009&#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=46&Flags=160&IndexFile=zz2009&Text=553/2003

(2) Započítaná prax podľa tohto zákona je
a) odborná prax,
b) prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré
majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má
zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto
prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej
využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti,
najviac v rozsahu dvoch tretín.
judita1971
06.08.09,20:29
ak chceš učiť ako učiteľka ZŠ musíš mať ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa, nestačí ak máš bakalára.
alaya1
07.08.09,05:19
ak chceš učiť ako učiteľka ZŠ musíš mať ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa, nestačí ak máš bakalára.
Juditka, cudovala by si sa, kto vsetko uci na ZS. Treba mat len spravnych ludi, na spravnom mieste a ostatnych moze z toho trafit slak.
jaros5
07.08.09,09:18
ak chceš učiť (kvalifikovane) ako učiteľka ZŠ musíš mať ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa, nestačí ak máš bakalára.
Pre menej zaiteresovaného bolo možno treba doplniť ... v texte modrou ...
Samozrejme učiť môžeš, ale ako nekvalifikovaná a z toho sa odvíja aj zaradenie do platovej triedy = nižšie ohodnotenie ( na čo si sa tiež pýtala v zadaní);
marber
07.08.09,10:59
Vďaka za rady, to že bakalár na kvalifikáciu pre ZŠ nestačí mi je jasné, pýtala som sa preto, že naša MŠ patrí pod školu, máme spoločnú riaditeľku a tá mi povedala, že ma v prípade potreby preradí na ZŠ.
marber
07.08.09,12:29
Ešte doplním,že v prípade potreby ma chce preradiť aj s ukončeným bakalárskym vzdelaním, pretože moju aprobáciu potrebuje a uč.MŠ vraj zoženie ľahšie.