Daduka
07.08.09,05:39
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne zaraďovania a výradu majetku.
Sme rozpočtová organizácia. Personálny počítač máme prijatý a zaradený ako majetok v majetkovej triede 05 - Prístroje a zvl. tech. zariadenia. V skutočnosti ide o PC zostavu (ktorá sa skladá z jednotlivých komponentov – klávesnice, myši, monitora) s jedným inventárnym číslom a ocenenú jednou sumou.
Problém je v tom, že monitor je nefunkčný a potrebujeme ho vyradiť a namiesto neho kúpiť nový. Vie mi niekto poradiť:
- ako máme postupovať pri výrade, keď v podstate nevieme určiť žiaden z identifikačných údajov, potrebných do „Návrhu na vyradenie majetku“ a „Rozhodnutia o neupotrebiteľnosti majetku štátu a jeho neupotrebiteľnosti“,
- po kúpe nového monitora, zaradiť ho samostatne alebo ako komponent počítačovej zostavy s tým, že navýšime jej hodnotu?

Ďakujem za pomoc. Daduka
anika
10.08.09,13:05
Ja som sa s tým netrápila. Nový monitor zaúčtovala ako opravu
a do poznámky uviedla, že výmena za nefunkčný monitor, cenu zostavy som nemenila.
Anika
dušinka
10.08.09,13:33
Máte na mysli vyradenie? S výrazom výrad som sa ešte vo svojej praxi nestretla. Inak súhlasím s predchádzajúcou odpoveďou. Žeby som už bola taká stará?