ivkň
07.08.09,06:50
Dobrý piatkový deň,

chcem poprosiť o radu. V 6 mesiaci mi prišla najskôr predfaktúra z ČR v CZK za ubytovanie, ktoré sa má konať až v 9 mesiaci v ČR- penzión. v 7 mesiaci prišiel k nej daňový doklad, kde bolo ZD, DPH 9% a suma v CZK. Keď som sa pýtala na daňovom úrade bolo mi povedané že tento daňový doklad si mám dať do nákladov na 512 (len teraz uz neviem ci iba tu DPH alebo cely ten doklad, pretože mi zevraj príde v 9 mesiaci vyúčtovacia faktúra)?

Mojim dalšim kamenom úrazu je Omega, ked evidujem tuto fa, tak aký typ sumy, alebo ktorého paragrafu sa mám pridŕžať, lebo v okruhu zDF sa nachádza vzor 73 , teda služby, ale pri týchto službách mi to robí samozdanenie. Je to tak správne?
:confused:
Prosím o odpovede. Ďakujem veľmi pekne.
ivkň
10.08.09,03:38
to mi nikto nevie poradiť?
bobiko
27.08.09,13:13
Miestom zdanitelneho plnenia je Ceska republika. Vas dodavatel ubytovania si splnil danovu povinnost, a to zatazenim nakupu sluzby ceskou DPH. V tomto pripade nie je mozne preniest danovu povinnost do krajiny sidla odberatela, takze fakturu uctujete celu na ucet cestovneho pouzitim vzoru 70. Sumu faktury zadate ako volny zaklad.
Tento uctovny pripad nie je zdanitelnym plnenim podla slovenskeho zakona o DPH.