brunca1
07.08.09,07:46
Ahojte, uz asi 1/2 roka sa trapim s ramenom, sport mi pomohol.
Bola som v KE uz u 2 ortopedov , napichali, dali kopec tabletiek. Bolesti trochu presli, chodila som na rehabilitaciu, ale zase to zacalo. V podstate vobec neviem co mi je, mam znizenu pohyblivost, neviem sa poskrabat ani na krizoch a mam toho plne zuby.
Neviete mi poradit v KE alebo v okoli dobreho ortopeda na rameno ?

Diky a pekny den
Stina
07.08.09,06:00
Záleží na diagnóze. Skús Železničnú nemocnicu v Košiciach http://www.zzke.sk/
Manual
07.08.09,06:13
Ahojte, uz asi 1/2 roka sa trapim s ramenom, sport mi pomohol.
Bola som v KE uz u 2 ortopedov , napichali, dali kopec tabletiek. Bolesti trochu presli, chodila som na rehabilitaciu, ale zase to zacalo. V podstate vobec neviem co mi je, mam znizenu pohyblivost, neviem sa poskrabat ani na krizoch a mam toho plne zuby.
Neviete mi poradit v KE alebo v okoli dobreho ortopeda na rameno ?

Diky a pekny den
Mám osobnú skúsenosť. Pomohlo mi pitie minerálky Baldovská cca 1/2 až 3/4 litra denne. Je to dlhodobá záležitosť ale už nič nebolí. Tiež som mal obstreky a naprávania ale bez výsledku.
Vyskúšaj a treba to aj trošku šetriť.
marián3
07.08.09,07:15
Možno pomôže reflexná masáž, doporučujem len skúsených liečebných masérov.
brunca1
07.08.09,07:24
Dakujem za vsetky rady, ale ja by som hlavne chcela vediet diagnozu....
pasuliatko
07.08.09,08:20
Dakujem za vsetky rady, ale ja by som hlavne chcela vediet diagnozu....

čo iný lekár to iná diagnóza ver mi a hlavne čo sa týka ortopédov :D
Petra Nová
07.08.09,08:24
Podľa mňa najlepším ramenárom na svete je MUDr. Štefan Petriščák PhD., z traumatologického oddelenia martinskej nemocnice. Robím mu reklamu, ale tá je zaslúžená.

Presnú diagnózu ramena možno určiť len po tom, čo Ti do neho kuknú.:) Dovtedy tá liečba ortopédov má charakter-možno pomôže. Dva roky klasického liečenia, so stratou hybnosti ruky, je dosť dlhá doba na to, aby si uvažovala o tom, či sa nezveriť sa do starostlivosti ortopedickej ambulancie v nemocnici.
betrix
07.08.09,16:10
Ahoj, ja som mala podobný problém pred dvoma rokmi. Vraveli mi , že to prichádza vekom, možno z chladu ap. Bolesti boli strašné, ruka bola o centimeter tenšia. Obstreky a lieky veľmi nepomohli. Dokonca jeden ortopéd ma už posielal na operáciu. Tak som ho vymenila :). po liekoch som mala asi 4x ožarovanie ramena. Medzitým som začala chodiť na rehabilitáciu, magnet, elektro ap.
tento stav trval možno vyše pol roka. A teraz myslím, že jediné, čo mi najviac pomohlo, boli cvičenia s rukou. Niektoré ma naučili na rehabilitácii, cvičila som doma so slzami v očiach i mimo nich. Kúpila som si hrazdu na zárubňu a ruku naťahovala. No a tú ruku mi naťahovala i lekárka.(ináč, je z KE, ale pracuje v PO). Bola to strašná bolesť. Jačala som ako pri pôrode, ale teraz myslím, že pomohlo iba a hlavne toto. Trvalo to dlho, ale zabralo to. Tá ruka už neboli, je ohybná, i keď cítim, že trochu menej ako tá druhá. Takže je potrebné popri ortopédovi, nájsť dobrého lekára na rehabilitáciu. želám veľa síl a zlepšenie. A nezanedbajte to, lebo tá ruka "zmrzne" a potom to bude horšie.
JarkaL
07.08.09,16:17
mimotemy Moja švagriná bola u ortopéda, lebo ju bolela ruka, keď ju dvihla hore. Lekár ju poslal domov a povedal, nech ruku nedvíha.
saki10
08.08.09,16:43
Pozri .....www.orthos..sk......je to sukromna klinika ,ale 3 clenovia nasej rodiny tam boli s roznymi diagnozami /samozrejme ortopedickymi/ a liecba bola vzdy 100%. Pan doktor je kapacita a robi zazraky.....
terezamaria
08.08.09,17:19
Pozri .....www.orthos..sk......je to sukromna klinika ,ale 3 clenovia nasej rodiny tam boli s roznymi diagnozami /samozrejme ortopedickymi/ a liecba bola vzdy 100%. Pan doktor je kapacita a robi zazraky.....

Prosím, tá adresa je správna? Mne neide otvoriť. Ďakujem.
Valcake
08.08.09,22:07
Prosím, tá adresa je správna? Mne neide otvoriť. Ďakujem.

Ani mne to nešlo otvoriľ, tak som to vyťukala ako www.orthos.sk (http://www.orthos.sk) a potom to šlo. Mimochodom nevie niekto koľko stojí op. kolena na súkromnej klinike ? Len tak približne.
saki10
10.08.09,11:32
Pre Valcake: Operacia kolena v ORTHOSE asi pred 4 rokmi stala aj s pooperacnymi injekciami cca cez 30 tisic SK.

Mimochodom ta ...www.orthos.sk..... je spravna,ja to v pohode otvaram.
Valcake
11.08.09,20:22
Vďaka za dpoveď.:)
Manual
18.08.09,03:57
Môžete navštíviť aj túto kliniku.
http://www.sportclinic.sk/sk.html
Valcake
18.08.09,23:16
Bóóóóže, presne tak mi op. meniskus v lok. a ja som sa nato pozerala.:eek: Len som mala smolu, že som na sále dostala inf. a dopadla ako dopadla.:(