dr.sialenec
07.08.09,09:56
Dobry den,

vedel by mi niekto odpovedat na otazku, preco mi zamestnavatel zdanil vyplatu z DoVP za posledny mesiac platnosti dohody, ktora koncila v aprili tohto roku? Dnes som sa bol osobne pytat, ako to vlastne cele je a pan na mzdovom mi povedal,ze tento rok sa to uz zmenilo oproti minulemu roku a ze pri kazdom ukonceni pracovno-pravneho vztahu treba podpisat nove vyhlasenie. Zevraj je to v 595/2003 Z.z., ale ja to tam nejak nevidim. Dohoda bola podpisana na obdobie 02-04/09. Vyplaty za 02,03 mi prisli v poriadku, nezdanitelna ciastka bola uplatnena, ale za 04/09 uz nie, lebo vyplata chodi az v dalsom mesiaci a to uz podla nich pracovny pomer skoncil. Nema to byt nahodou tak,ze vyhlasenie je platne pocas celeho kalendarneho roka a pokial mi ten isty zamestnavatel vyplaca mzdu ( a uz ineho zamestnany nie som), tak mi nezdanitelnu ciastku uplatni?

Dakujem :)
Tweety
07.08.09,08:01
Dobry den,

vedel by mi niekto odpovedat na otazku, preco mi zamestnavatel zdanil vyplatu z DoVP za posledny mesiac platnosti dohody, ktora koncila v aprili tohto roku? Dnes som sa bol osobne pytat, ako to vlastne cele je a pan na mzdovom mi povedal,ze tento rok sa to uz zmenilo oproti minulemu roku a ze pri kazdom ukonceni pracovno-pravneho vztahu treba podpisat nove vyhlasenie. Zevraj je to v 595/2003 Z.z., ale ja to tam nejak nevidim. Dohoda bola podpisana na obdobie 02-04/09. Vyplaty za 02,03 mi prisli v poriadku, nezdanitelna ciastka bola uplatnena, ale za 04/09 uz nie, lebo vyplata chodi az v dalsom mesiaci a to uz podla nich pracovny pomer skoncil. Nema to byt nahodou tak,ze vyhlasenie je platne pocas celeho kalendarneho roka a pokial mi ten isty zamestnavatel vyplaca mzdu ( a uz ineho zamestnany nie som), tak mi nezdanitelnu ciastku uplatni?

Dakujem :)
Ak si podpísal Vyhlásenie, platilo v tvojom prípade po celú dobu trvania dohody,( ak si už potom v ďalších nepracoval) takže v odmene za mesiac apríl mala byť uplatnená NČ. V tomto sa oproti minulého roku nič nemenilo. Zamestnáv. postupova teda nesprávne.
katka50
07.08.09,08:02
Dobry den,

vedel by mi niekto odpovedat na otazku, preco mi zamestnavatel zdanil vyplatu z DoVP za posledny mesiac platnosti dohody, ktora koncila v aprili tohto roku? Dnes som sa bol osobne pytat, ako to vlastne cele je a pan na mzdovom mi povedal,ze tento rok sa to uz zmenilo oproti minulemu roku a ze pri kazdom ukonceni pracovno-pravneho vztahu treba podpisat nove vyhlasenie. Zevraj je to v 595/2003 Z.z., ale ja to tam nejak nevidim. Dohoda bola podpisana na obdobie 02-04/09. Vyplaty za 02,03 mi prisli v poriadku, nezdanitelna ciastka bola uplatnena, ale za 04/09 uz nie, lebo vyplata chodi az v dalsom mesiaci a to uz podla nich pracovny pomer skoncil. Nema to byt nahodou tak,ze vyhlasenie je platne pocas celeho kalendarneho roka a pokial mi ten isty zamestnavatel vyplaca mzdu ( a uz ineho zamestnany nie som), tak mi nezdanitelnu ciastku uplatni?
Dakujem :)
Áno - Vyhlásenie k dani podpisuješ na celý r. 2009. Ak by došlo v priebehu zdaňov.obdobia k zmene, Ty si povinný nahlásiť zmenu.
Nutricia
07.08.09,08:04
Neuplatnovat mal len vtedy ak by si vzadu podpísal na tretej strane že k zmene zamestnávatela došlo k 1.5.2009 a poslednýkrát bola NZČ uplatnená za 3/09 a bol by tam tvoj aj jeho podpis.
dr.sialenec
07.08.09,08:05
cize nie som povinny podpisovat dalsie vyhlasenie pri kazdej novej dohode, ak je to samozrejme v tom istom roku a u toho isteho zamestnavatela?
dr.sialenec
07.08.09,08:07
Neuplatnovat mal len vtedy ak by si vzadu podpísal na tretej strane že k zmene zamestnávatela došlo k 1.5.2009 a poslednýkrát bola NZČ uplatnená za 3/09 a bol by tam tvoj aj jeho podpis.
nie nebolo tam nic ohladom zmeny,aspon si myslim.
Nutricia
07.08.09,08:07
nie nemusíš až v januári 2010
Vladimír Ozimý
07.08.09,08:08
cize nie som povinny podpisovat dalsie vyhlasenie pri kazdej novej dohode, ak je to samozrejme v tom istom roku a u toho isteho zamestnavatela?

nie nemusíte ak ho máte raz podpísané tak to platí počas celého roka
dr.sialenec
07.08.09,08:13
nie nemusíte ak ho máte raz podpísané tak to platí počas celého roka
no ved som si aj myslel, ale ked ten dotycny pan na mzdovom mi tvrdi ze je to tak a ze oni k tomu mali take skolenie a musia to takto robit, tak neviem co s tym. A este mam teraz navyse dalsiu dohodu od 06-10/09, tak cakam ze ci mi za 10/09 zdania celu mzdu alebo nie. :) na slak-trafenie
dr.sialenec
07.08.09,08:14
dakujem Vam vsetkym