juraj100
07.08.09,09:45
Dobry den,chcel by som sa spytat,nastupil som do zamestnania s 3mesacnou skusobnou lehotou.Po 20 dnoch by som ale chcel odist nakolko podmienky su otrasne.Ked ukoncim pracvny pomer,myslim ze 3 dni pred musim dat vediet,dostanem zaplatene za odpracovane hodiny?ak ano,Ja mam fixny plat,ako by sa to ratalo?Dakujem velmi pekne,pekny den
Juraj
veronikasad
07.08.09,07:51
Dobry den,chcel by som sa spytat,nastupil som do zamestnania s 3mesacnou skusobnou lehotou.Po 20 dnoch by som ale chcel odist nakolko podmienky su otrasne.Ked ukoncim pracvny pomer,myslim ze 3 dni pred musim dat vediet,dostanem zaplatene za odpracovane hodiny?ak ano,Ja mam fixny plat,ako by sa to ratalo?Dakujem velmi pekne,pekny den
Juraj
Pozri § 72 Zákonníka práce

§ 72
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
Máš nárok na mzdu za odpracovanú dobu.Zjednodušene si hrubú mzdu v danom mesiaci vypočítaš vypočítaš:Tvoj fixný plat : počet pracovných dní v mesiaci x počet odpracovaných dní
juraj100
07.08.09,07:56
dakujem velmi pekne za pomoc,pekny den