HATA222
07.08.09,09:55
Dobry den,
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc. Nasa spolocnost uzatvara zmluvu s nemeckou firmou na vystavbu solarneho parku.
Predmet zmluvy je /citujem/: Predmetom tejto zmluvy je technicke planovanie, dodavka a vybudovanie f-parku s instalovanym menovitym vykonom modulu.
Moja otazka je, ci tato faktura z nemeckej firmy /platca DPH/ bude s DPH alebo bez? v pripade, ze bude bez DPH, podlieha samozdaneniu na Slovensku? Miesto dodatnia technologie a stavby je na Slovensku a nie som si ista, ci tu je nejaky iny postup pri DPH, alebo sa samozdani.
Jedna sa o sumu v mil.EUR,takze v pripade odvadzania DPH su to dost vysoke sumy, preto by som to potrebovala vediet.
Velmi pekne vopred dakujem za odpovede a rady.
HATA
Vladimír Ozimý
07.08.09,08:08
Dobry den,
obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc. Nasa spolocnost uzatvara zmluvu s nemeckou firmou na vystavbu solarneho parku.
Predmet zmluvy je /citujem/: Predmetom tejto zmluvy je technicke planovanie, dodavka a vybudovanie f-parku s instalovanym menovitym vykonom modulu.
Moja otazka je, ci tato faktura z nemeckej firmy /platca DPH/ bude s DPH alebo bez? v pripade, ze bude bez DPH, podlieha samozdaneniu na Slovensku? Miesto dodatnia technologie a stavby je na Slovensku a nie som si ista, ci tu je nejaky iny postup pri DPH, alebo sa samozdani.
Jedna sa o sumu v mil.EUR,takze v pripade odvadzania DPH su to dost vysoke sumy, preto by som to potrebovala vediet.
Velmi pekne vopred dakujem za odpovede a rady.
HATA

Predpokladám že nemecká spoločnosť je dodávateľ a vy ste odberateľ. Miesto dodania technologie je na území SR, t.j. predmet dane je v tuzemsku. Nemecká spoločnosť vystaví faktúru bez DPH (ak tu nie je registrovaná) a vy vykonáte samozdanenie podľa § 69 ods. 2 zákona o DPH a nárok si uplatníte podľa § 49

Ide o dodávku tovaru s montážou...
HATA222
07.08.09,12:28
a ak by nemecka spolocnost bola zaregistrovana na Slovensku, potom je aky postup?
Marianna01
07.08.09,12:56
a ak by nemecka spolocnost bola zaregistrovana na Slovensku, potom je aky postup?
potom by mala pridelené IČ DPH - SK... , vystavila by vám faktúru s DPH, vy si uplatníte odpočet, ale aj zaplatíte fa s DPH...
zuzanask
19.01.10,08:59
Chcela by som sa opýtať. Máme dodávateľa z nemecka, ktorý má UST-ID císlo a tvrdí že nie je platca DPH. Ako sa dá overiť či je platca alebo nie, ked vsetci v nemecku maju vraj pridelene čísla typu DE1234567890. Ak nám dodá službu, faktúra je bez DPH.
andrea palcova
19.01.10,09:08
Chcela by som sa opýtať. Máme dodávateľa z nemecka, ktorý má UST-ID císlo a tvrdí že nie je platca DPH. Ako sa dá overiť či je platca alebo nie, ked vsetci v nemecku maju vraj pridelene čísla typu DE1234567890. Ak nám dodá službu, faktúra je bez DPH.

Na stranke www.drsr.sk sa da overit IC v EU. posielam link, kde sa to da overit: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/lang.do?fromWhichPage=vieshome&selectedLanguage=SK
zuzanask
19.01.10,09:10
no tam ked to císlo nahodim, tak mi ukáže že platí, ale vraj nie je platca dph lebo ma nizke prijmy, len musi vyplnovat nejake papiere na urad.