nikulik
09.08.05,08:33
Vedeli by ste mi niekto vysvetlit aka je to mzda: Mzda mesačná časová? Je to zmluvny plat?
Maňaska
09.08.05,07:19
Vedeli by ste mi niekto vysvetlit aka je to mzda: Mzda mesačná časová? Je to zmluvny plat?Dá sa to aj tak povedať. Mesačná mzda je vyjadrená v nejakej finančnej hodnote za mesiac. /t.j. nie za hodinu práce - pri hodinovej časovej mzde, ani za nejakú jednotku - pri úkolovej mzde/
nikulik
09.08.05,07:48
To znamena ze ked v juli bolo 20 pracovnych dni + 1 den sviatok, tak ja 21 dni, alebo dam 20 a jeden sviatok??
Maňaska
09.08.05,07:51
To znamena ze ked v juli bolo 20 pracovnych dni + 1 den sviatok, tak ja 21 dni, alebo dam 20 a jeden sviatok??dáš odpracovaných 21 dní a výšku mesačnej mzdy - u teba toho zmluvného platu.
Alllena
09.08.05,08:52
To znamena ze ked v juli bolo 20 pracovnych dni + 1 den sviatok, tak ja 21 dni, alebo dam 20 a jeden sviatok??Neviem čo poterbuješ ,ale skúsim ,keď máš zamestnanca z mesačnou mzdou
tak v 07/05 bude 20dní + 1 deň sviatok pričom sviatok nebude vykazovaný ako náhrada ale bude vykazovaný na výplatnej páske tak ako keby v ten deň pracoval , keď máš zamestnanca z hod.mzdou tak 20dní +1 deň sviatok pričom sviatok bude vykazovanýna výplatnej páske ako náhrada na 3Q/05 . Tak mi robí môj soft ale pozri či máš nastanenú v mzdových údajoch alebo niekde správny druh mzdy.
nikulik
09.08.05,08:54
takze 21 dni, a ako je to napriklad s dovolenkou alebo prekazkou v praci, davam to tam alebo tiez nie?
Maňaska
09.08.05,09:00
takze 21 dni, a ako je to napriklad s dovolenkou alebo prekazkou v praci, davam to tam alebo tiez nie?mali by to byť dni náhrad - ale závisí to od softvéru, ktorý používaš. /môže sa to zobrazovať zvlášť za dovolenku, zvlášť za prekážky v práci, alebo sa to môže zobrazovať ako neodpracované dni. V každom prípade, to treba oddeliť od dní, ktoré zamestnanec odpracoval./
Lucy
09.08.05,09:01
A ja pridám ešte odkaz na ZP §122 odst 3 ;)
nikulik
09.08.05,09:20
Sviatok sa pocita ako keby ten den pracoval cize mu to nerozdelim ako normalnemu zamestnancovi s casovou mzdou, no a preto som chcela vediet ako je to s dovolenkou alebo so sviatkom, moj soft ma pusti ak tam dam aj sviatok osobitne tak preto sa pytam, a onedlho budeme mat celozávodnú dovolenku.


Alllena, presne to som potrebovala.
A Lucy, dakujem za §, nevedela som ze to je napisane aj ZP.Skusim pozriet aj dovolenku napriklad.
Dakujem Vam vsetkym :)