Benko
07.08.09,12:18
Dobrý deň,
konateľ - zmluva výkon funkcie - ma požiadal o radu, či byť prihlásený v SP alebo nie. Má 30 rokov a názor asi taký, že načo bude platiť 30 rokov SP, keď mu to stačí v posledných 10 rokov. Je mladý, zdravý a darí sa mu. Lenže čo ak?...

To je môj jediný argument prečo áno. Na druhej strane má pravdu. Mám staršie kolegyne, ktoré robili 35 rokov a teda aj odvádzali poistné a penziu majú úbohú, nie moc vyššiu od minimálnej.

Pridáte svoj názor?
veronikasad
07.08.09,10:53
Dobrý deň,
konateľ - zmluva výkon funkcie - ma požiadal o radu, či byť prihlásený v SP alebo nie. Má 30 rokov a názor asi taký, že načo bude platiť 30 rokov SP, keď mu to stačí v posledných 10 rokov. Je mladý, zdravý a darí sa mu. Lenže čo ak?...

To je môj jediný argument prečo áno. Na druhej strane má pravdu. Mám staršie kolegyne, ktoré robili 35 rokov a teda aj odvádzali poistné a penziu majú úbohú, nie moc vyššiu od minimálnej.

Pridáte svoj názor?
Má už započítanú nejakú dobu dôchodkového poistenia ?

Nešťastie stretáva aj mladých, zdravých a úspešných ...

§ 72
Na začiatok

(1) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku
a) do 20 rokov je menej ako jeden rok,
b) nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
c) nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
d) nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
e) nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
f) nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
g) nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.

(2) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok sa zisťuje z obdobia pred vznikom invalidity.

K nároku na starobný dôchodok potrebuje 15 rokov poistenia ...
Jozef Mihál
07.08.09,12:39
Nie SP, avšak určite treba myslieť na zadné koliečka - napríklad životnou poistkou v zaujímavej výške, investíciami. Rozhodne nie je dobré peniaze, ušetrené na odvodoch, prepiť. Keď už, tak v rámci obchodných rokovaní generujúcich zaručené zisky do budúcnosti .-)