danci4
07.08.09,18:12
Ahojte, kúpil som si v papierníctve PD podnikateľa a celý denník má iné členenie ako klasický, napr:
- príjmy ovplyvňujúce základ dane sú rozdelené do 3 stlpcov a to CELKOM tovar a ostatné. Chýba mi tam výrobky a služby a iné.

Moje príjmy sú z predaja výrobkov, môžem tieto príjmy zaradiť do stlpca ostatné? Alebo si mám zaobstarať iný PD. Ďakujem za odpovede.
mekelek
07.08.09,17:08
Ak si ešte nezačal do PD účtovať a máš bloček, možno ti ho v papierníctve vymenia. Mohol by si účtovať aj do toho, ale budeš mať prehľadnejšie, ak budeš účtovať do takého denníka, v ktorom je viac členení,lebo časom sa ti môžu vyskytnúť aj iné príjmy a budeš vedieť koľko za výrobky, tovar, služby. Na terajšom máš modré pružky na obale a na tom, čo potrebuješ sú červené - tak sú rozlíšené.
Paula
07.08.09,17:10
Niekedy postačí pravítko + ceruzka :)
mekelek
07.08.09,17:18
Niekedy postačí pravítko + ceruzka :)
Pre seba áno, ale čo v prípade kontroly? Uznajú?
Polly404
07.08.09,17:22
Veľa účtovných softvérov ponúka štart verzie, ktoré sú zadarmo a ak si nahodíš príjmy a výdaje do nich, tak si potom môžeš vytlačiť peňažný denník priamo z PC. Ak vieš, kde máš čo zapísať v papierovom peňažnom denníku, tak štart verzia nebude pre Teba žiadny problém.