rosemary
16.07.04,11:29
Vie mi niekto poradiť? Predmetom podnikania našej spoločnosti je doprava. Pri zahraničných cestách naši vodiči tankujú naftu do vozidiel prostredníctvom tankovacích kariet. Od majiteľov čerpacích staníc dostanú nefiskálny doklad. Spoločnosť, ktorá spravuje tankovanie pohonných hmôt nám vystaví faktúru, ktorá obsahuje aj DPH tej krajiny, v ktorej sa pohonné hmoty tankovali. Túto DPH nám na základe refundácie finančné úrady vracajú v tých krajinách, v ktorých to legislatíva povoľuje. Máme podľa § 69 ods. 6 povinnosť odviesť daň a možnosť uplatniť si v daňovom priznaní. Takisto pri zahraničných cestách vodiči parkujú. Od správcov parkovísk dostanú potvrdenku o zaplatení. Od plátcov dane s DPH, od neplátcov bez DPH. Tieto poplatky za parkovné aj keď sú spojené s prepravnými službami, odberateľovi nefakturujeme, preto neviem, či z tejto služby máme povinnosť odviesť daň a možnosť daň uplatniť. Tento istý problém je zahraničná cestná daň a mýtne. Vopred ďakujem....
alexaneta
19.07.04,10:57
podľa môjho názoru vy DPH z PHM vysporiadate v ČR a nenakupujete ich ako tovar teda nemate doklad o preprave do tuzemska je to nákup len do nádrže vozidla ktorý sa spotrebuje.myslím že tak isto to bude u všetkých dalších poplatkoch a celé aj s DPH si to dáte do nákladov čo sa dani z príjmov týka ale s DPH myslím že nič . myslím že za také poplatky ani ČR nevracia DPH.
uvidíme dalšie príspevky