Zuzana41
08.08.09,06:38
Dobrá deň, poprosila by som Vás o usmernenie:
Kedy ( alebo dokedy ) je zamestnankyňa povinná zo zákona nahlásiť zamestnávateľovi, že je tehotná ? Som v 12 .týždni, ale ešte som to neoznámila v práci.
Ďakujem pekne za odpoveď.
Zuzana
ivka70
08.08.09,06:14
Nie je povinna to nahlasit vobec, ale ide sama proti sebe ... Ako tehotna ma rozne vyhody /navstevy gynekologa nad ramec 7 dni, je chranena pred vypovedou, nocnou pracou a pod./
brčko
08.08.09,08:17
ak nie je v skúšobnej lehote alebo jej nekončí PZ na dobu určitú s tým, že ju majú predlžiť, tak súhlasím s ivkou.
ivka70
08.08.09,08:27
ak nie je v skúšobnej lehote alebo jej nekončí PZ na dobu určitú s tým, že ju majú predlžiť, tak súhlasím s ivkou.

A preco by to malo byt v tychto pripadoch ine?
Ani v skusobnej ani pri konci duby urcitej jej ziadna zakonna povinnost nevznika.

Ine je moralne hodnotenie tohoto stavu :)
brčko
08.08.09,08:40
A preco by to malo byt v tychto pripadoch ine?
Ani v skusobnej ani pri konci duby urcitej jej ziadna zakonna povinnost nevznika.

Ine je moralne hodnotenie tohoto stavu :)

Si písala, že ide sama proti sebe, ak to neoznámi. No v tých prípadoch, čo som uviedla, je to na uváženie, či je to výhoda oznámiť. Ako píšeš, je to aj o morálke.
Či bude morálna, že to oznámi napr. pred ukončením sk.doby, aj ked nemusí, ale zostane nezamestnaná (toto som tým myslela, že je to iný prípad, kedy to nemá len výhody). Bežne sa stáva, že zamestnávatel v takom prípade ukončí prac.pomer v skúšobnej dobe, aj ked to predtým neplánoval. Alebo to neoznámiš, ved nemusíš, ale môžu tvrdiť, že to nebolo od teba morálne/férové.

No nenapísala som to v tom mojom príspevku príliž zrozumitelne. že s tým, že to oznamovať nemusí súhlasím, len s tým, že ide proti sebe v daných prípadoch, čo som uviedla, až tak nie. Dúfam, že sa už rozumieme. :)