damien11
08.08.09,10:14
Dobrý deň,

Som študent denného štúdia na Vysokej škole. Živnosť mám už 3 a pol roka, ale pozastavená je už asi 2 roky.

Chcem ju znova "otvoriť" a žiadať o nenávratné finančné prostriedky a granty.

Mám nárok na granty pre začínajúcich živnostníkov, alebo toto sa mňa už netýka?

Zakladám marketingovú agentúru spolu s agentúrou zameranú pre produkty určené pre deti (tábory, krúžky, školy v prírode atď.)

Viete poradiť na aké granty / nenávratné finančné prostriedky by som sa mal zamerať?

Ďalej sa chcem opýtať, pri žiadaní o fin. prostriedky, je postačujúce vyplniť len tlačivá alebo treba vytvoriť celý projekt?

Ja viem že táto téma môže vyznieť hlúpo alebo veľmi všeobecne, ale za každú radu budem vďačný a ak budete mať hocijaké dodatočné otázky, rád Vám ich zodpoviem.

Ďakujem
Lianka
08.08.09,08:41
Pri pozastavenej zivnosti nie si povazovany za zacinajuceho zivnostnika.

"Zakladam" znamena obnovim zivnost, ktora je pozastavena? Alebo zakladas obchodnu spolocnost?

Neviem, o ake granty/financne prostriedky sa zaujimas. Ak mas na mysli tie, co "rozdava" Urad prace, na tie narok nemas.

Skus iny zdroj, napr.: www.nadsme.sk
damien11
08.08.09,08:55
Na živnosť (pozastavenú) to chcem spustiť.

Chcel by som využiť granty / fin. prostriedky za ktoré môžem nakúpiť stroje, zariadenia, nájom za priestory, automobil (ktorý je k podnikaniu nevyhnutný),...

Neviem sa nájsť v žiadnom grante.

Chcem podnikať v tomto:

Promo akcie, návrh reklamy, ďalšie marketingové a reklamné činnosti, ďalej práca s deťmi...

Mám si na každú oblasť vypracovať podnikateľský plán? Vždy posielať prihlášky na všetky granty v dúfaní, že si nájdu medzi nimi to na čo mi prispejú? Jednoducho zháňam vstupný kapitál a tým že ja už mám živnosť, len je pozastavená, medzi aké typy podnikateľov patrím..., myslím to tak, že či môžem žiadať o granty ktoré sú určené už fungujúcim podnikom, alebo začínajúcim...

Proste sa neviem nájsť :confused: