Lila
09.08.05,10:17
Prosím Vás, je nutné robiť k 31.12. casflow??? A pre koho?? /DÚ, auditor???/
Vera
09.08.05,08:42
Pokiaľ viem, tak cash flow majú robiť firmy, ktoré majú povinnosť mať overenú UZ audítorom...
bea
09.08.05,08:44
Cash flow (prehľad peňažných tokov) je súčasťou Poznámok vždy, ak ide o účtovnú jednotku, ktorá má zo zákona povinnosť účtovnú závierku overiť audítorom. Teda vtedy sa predkladá ako súčasť účtovnej závierky s daňovým priznaním. Inak netreba cash flow robiť.
kojur
09.08.05,10:07
finančný spravodajca č.10/2003
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva

§ 3
Poznámky
(1) Poznámky sa zostavujú tak, aby informácie v nich uvedené boli užitočné, významné, zrozumiteľné, porovnateľné a spoľahlivé.
(2) Údaje v poznámkach sa uvádzajú za bežné účtovné obdobie a za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie, ak v prílohe č. 3 nie je ustanovené inak.
(3)Časť poznámok o prehľade peňažných tokov je súčasťou poznámok vždy, ak ide o účtovné jednotky, ktoré majú podľa zákona povinnosť účtovnú závierku overiť audítorom.
(4) Ak pre niektoré časti poznámok účtovná jednotka nemá obsahovú náplň, príslušné informácie sa neuvádzajú
durisovad
09.08.05,15:37
Tento vykaz som predkladala aj ja, ked som uctovala firmu, ktora mala povinnost auditu. (auditor to nevyzadoval) Je to, mierne povedane, postavene na hlavu, aby niekto v marci potreboval vediet, co bolo 31.12. predchadzajuceho roka. Ale davala som to. Programator na to spravil taky mensi programik, vytlacila som to a prilozila k ostatnym dokumentom na danovy urad.
Lila
11.08.05,06:59
Ja sa toho hrozím, lebo som to ešte nikdy nerobila. Cez poradu som si našlanejaké tabuľky, ale som z toho vedľa. Prvý krát by sme to mali dať za r.2005, tak dúfam, že ma niečo osvieti.
Ďakujem všetkým za rady.
liba2
11.08.05,07:04
Ja sa toho hrozím, lebo som to ešte nikdy nerobila. Cez poradu som si našlanejaké tabuľky, ale som z toho vedľa. Prvý krát by sme to mali dať za r.2005, tak dúfam, že ma niečo osvieti.
Ďakujem všetkým za rady.
tvoj softvér ti to neurobí ??
Lila
11.08.05,07:32
A mal by??? Ja účtujem PÚ cez Oberon . Nič také tam nieje. Aký softvér používate Vy???
durisovad
11.08.05,10:44
Ja myslim, ze bezny uctovny program to nerobi. Nas programator mal s tym vzdy asi hodinu roboty, kym to spravil. A povedal, ze sa to neda zovseobecnit na vsetky roky dopredu. Nuz, nie som v programovani ani ani trosicku odbornik, tak som mu verila. Vzal za to 200 korun, vytlacili sme to a pridali k rocnej uzavierke. Pokusala som sa to robit rucne podla navodu vo Financnom spravodaji, ale vychadzali mi z toho bludy.
KEJKA
11.08.05,11:22
A mal by??? Ja účtujem PÚ cez Oberon . Nič také tam nieje. Aký softvér používate Vy???Cf cez SW nikdy nikdy počas mojej praxe nevysiel správne. nastavenie a účtovanie musí byť od začiatku roka, ale programátori zareagujú na zmeny neskoro, ešte si to musia obe strany naštudovať. Ak je to len formálne, je to o ničom. Najnovšia novela, pre rok 2004 a nasl. už nedáva striktne formu, ale malo by to mať logiku a základnú štruktúru.
durisovad
11.08.05,11:46
Ja dost dobre nerozumiem tomu, naco je komu v marci stav k 31.12. predchadzajuceho roka. Podla mna cashflow ma vyznam vo chvili, kedy sa zostavuje pre posudenie financnej vykonnosti firmy, napr. pre banky v pripade poskytnutia uveru, pre obchodnych partnerov a tak podobne.
amelia
11.08.05,14:43
Ja som používala Softip, ten bol podľa mńa skutočne vymakaný program, ale tento výkaz nebol schopný spracovať.Zároveň ja som nebola schopná pozadávať údaje, ktoré by bol vyžadoval, čo mi potvrdili s ľútosťou aj pracovníčky menovanej firmy.Výkaz som si musela vždy velice pracne vypracovávať sama.(aj tak vyzeral):)
Lila
12.08.05,08:41
Tak moji milí, to ste ma potešili, už som si mädlila ruky, že to za mňa spraví program /vraj to bez problémov do konca r. dorobia/ . A teraz zisťujem z Vašich skúseností, že sa nato nedá vôbec spoľahnúť.
Tak sa idem asi radšej obesiť.
Bianka
25.08.05,08:39
Prosim Vás poraďte mi ohľadom akéhokoľvek info o Cash Flow a jeho zostavní. Robila to kolegyňa ale odišla a teraz to u nás nik neviem. V softvéry je to zadané, ale klient nám povedal že je to zle. No a padlo to na mňa opravovať, ale ja neviem absolútne nič o tom. Jediné čo som vyčítala, že metodický pokyn k tomuto neexistuje a iba literatúra. Hm?
Laura1
16.03.06,22:47
Cash flow (prehľad peňažných tokov) je súčasťou Poznámok vždy, ak ide o účtovnú jednotku, ktorá má zo zákona povinnosť účtovnú závierku overiť audítorom. Teda vtedy sa predkladá ako súčasť účtovnej závierky s daňovým priznaním. Inak netreba cash flow robiť.

Bea, ako vidím súhlasia s Tebou ďalší. Ja sa druhý deň trápim s poznámkamik účtovnej závierke - hlavne ma trápi prehľad peňažných tokov. Poradili mi, že mám v programe cash flow - ale ako vidím nie je to správne nastavené. Mám len maličkú eseročku, závierku nemusí overiť audítor. Rozhodla som sa odovzdať daňové priznanie bez vyplnenia peňažných tokov. Dúfam, že to bude OK.
Laura:) :)
KEJKA
16.03.06,22:49
Cash flow (prehľad peňažných tokov) je súčasťou Poznámok vždy, ak ide o účtovnú jednotku, ktorá má zo zákona povinnosť účtovnú závierku overiť audítorom. Teda vtedy sa predkladá ako súčasť účtovnej závierky s daňovým priznaním. Inak netreba cash flow robiť.

Bea, ako vidím súhlasia s Tebou ďalší. Ja sa druhý deň trápim s poznámkamik účtovnej závierke - hlavne ma trápi prehľad peňažných tokov. Poradili mi, že mám v programe cash flow - ale ako vidím nie je to správne nastavené. Mám len maličkú eseročku, závierku nemusí overiť audítor. Rozhodla som sa odovzdať daňové priznanie bez vyplnenia peňažných tokov. Dúfam, že to bude OK.
Laura:) :)
ked nemáš povinnosť auditu, nerob CF, aj tak to nikoho nezaujíma....:confused:
Laura1
16.03.06,22:55
Som rada, konečne idem spať, dúfan, že ma to už nebude v noci mátať.